Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hasznos ötleteid...

Milyen hasznos ötleteid vannak (kisgyermekes) anyukaként a háztartásban (főzés is), spórolás terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy pl. nem veszek szemeteszsákot, hanem az évek folyamán összegyűlt neylonzacskókat használom szemetesnek; ha főzöm a húsvéti sonkát/csülköt, akkor a levét nem öntöm ki, hanem lemélyhűtöm pet palackban és legközelebb azt öntöm bele a lencselevesbe, bablevesbe (isteni íze lesz tőle!).

Remélem más anyukának is hasznosak lesznek a válaszok! :)


2011. febr. 27. 10:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül kisgyermekes anyukaként, de nekem az ecet mint vizlágyitó, a mosószappan mint foltkiszedő, a mosogatógép, száritógép és perlátor a csapra vált be nagyon. A száritógép is behozza az árát, mert nem penészes a lakás, és kevesebb ruha kell a gyereknek, mivel akár 3 órán belül tiszta az, amit összekoszol/leeszik. A mosogatógéppel/perlátorral pedig csökkent a vizfogyasztásunk.
2011. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A pólókat, ruhákat nem szoktam kidobni, vagy varrok belőle a kicsinek nadrágot, meg ruhát, vagy játékot készítek, esetleg maradékokat felhasználom foltvarráshoz.


A kinőtt harisnyát megcsinálom "lábfejnélkülinek", így még zoknival lehet hordani egy fél évig, aztán már készülhet belőle baba. :)


Felírom a hűtőre egy listára, milyen kajákat tudok főzni a fellelt alapanyagokból, így nem a boltban kap el az ihlet, csak egy kis apróságot, tejet, kenyeret kell venni.

2011. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Elég drágák a péksütemények, így nem boltban szoktam megvenni, hanem én sütök itthon, ha már egyszer úgy is ráérek. ;)
2011. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak! Én is írok még párat, hátha nektek is jól jönnek.

1. Ha már a kézkrémes / hajzselés / hajbalzsamos tubusból nem jön semmi, akkor vágd félbe a tubust, még rengeteg van benne!

2. A zellerlevelet általában levágom, jól megmosom és tálcára fektetem szellősen, majd kiszárítom. Amikor levest főzök, szoktam beletenni belőle, nagyon finom ízt ad neki. (A megszárított és leszedegetett zellerleveleket befőttesüvegbe teszem, lehetőleg napfénymentes helyre.)

2011. febr. 27. 11:00
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Köszönöm, nagyon jó a kérdés és ez legalább hasznos is mindenkinek!


- Anyukám a kenyeret, zsemlét, kiflit, ha már nem kell, nem friss, kiszárítja, összetöri, és zsemlemorzsa lesz belőle!


- Ha pl. vízköves az edény, az edényben felforralom az ecetes vizet és utána megmosom az edényt és olyan mintha új lenne! De ha a termosz belseje vízköves ugyanígy járok el, csak a termosz belsejébe öntöm az ecetes vizet és kb. 1 órán át állni hagyom, majd jól kimosom a termoszt.

2011. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Én is ecetet használok vízkőoldó helyett, és öblítő helyett is.

Kenyeret itthon sütjük, így amellett, hogy olcsóbb, ráadásul sokkal ritkábban járunk boltba, vagyis kevesebbet költünk feleslegesen.

A megszáradt pékáruból én általában almás, mákos gubát csinálok.

Mentes ásványvizet nem veszünk, vízszűrő kancsóval szűrjük a csapvizet.

Figyelek arra, hogy maradék ételt ne dobjak ki. Amit lehet, még időben lefagyasztom, jól jöhet még. Vagy újrafelhasználom, pl maradék sült husiból szendvicskrém.

A pelenkásdobozokból fiókok lettek, színes csomagolópapír került rá és beraktam a polcra.

2011. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó! Megkérdezhetem, hány forintra jön ki egy kiló kenyér, ha otthon sütöd a kenyérsütő géppel?


Bocsánat az OFF-ért.

2011. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

jujj, de jó kérdés!

Én nem sokmindenen tudok spórolni, deazért írok párat:

- ha a nyomófejes szappanadagolóból már nem jön több szappan, teszek bele egy kis forró vizet, így - bár hígabb lesz, de kézmosásra még lehet használni

- elhasznált pólókból újítom fel a porrongy és felmosórony készletemet

- ha elfogy a kukászsákom én is használok kis reklámzacsit erre a célra

- idén a legtöbbet a fűtőanyagon spóroltunk, de az nem az én érdemem - fafűtéses házunk van. Apósom rengeteg hulladékfát gyűjtött össze, a maradék keményfával, ami volt itthon, az egész telet kihúzzuk:)

- mindenféle hulladékrongyot gyűjtök, foltvarrással bábút, használati tárgyakat szeretnék belőle csinálni.

- használt sárga paplanhuzatból csináltam a kétszemélyes nagy narancssárga ágyneműszettünkhöz lepedőt. Büszke vagyok rá:)

- régi paplanhuzatból varrtam játszószőnyeget a kisfiamnak

2011. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
ja, zsemlemorzsát már én is csináltam, kenyeret is sütöttem itthon és ásványvíz helyett mindíg teát főzök a páromnak, mert nem bírja a csapvizet.
2011. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jó a kérdés!!!

Nálunk a kiürült tápszeres pléh dobozokból tároló edények lettek. Mivel fedelük is van nagyon jó például tea, tészta, rizs, cukor, só tárolására, fel is lehet cimkézni.

A szemetestasakot én is szokszor helyettesitem nejlonzacskóval.

Ecetet használok vizkőoldásra, mosógép tisztitására (2 liter ecet 1 rövidprogramra ruha nélkül).

Csak annyit főzök, amit max 2 nap alatt megeszünk, ételt soha nem dobunk ki. édességet is igyekszem magam csinálni, mert igy olcsobb, és finomat lehet sima olcsó kekszből :)

Lyukas zoknikat én kidobálom, de például póloval nagyon jó port törölni, súrolni :)

A samponos, mosogatószeres, fogkrémes tubusokat maximálisan kiüritjük :)

A legjobban ugy tudnék spórolni ha textil pelenkát használnánk, de ha eddig nem tettem (27 hónapos) akkor már kibirjuk azt a remélhetőleg 2 hónapot.

hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!