Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kikapcsolódásról...

Milyen kikapcsolódásról álmodoztok, kisgyermekes anyukák?

Figyelt kérdés
Két kisfiammal (pici+kicsi) vagyok itthon, betegek...a "kicsi" nem mehet oviba - nulla alvás és a marakodók szétválasztása (tökmindegy, hogy van húsz vagon, ugyanaz a darab kell mindegyiknek). Hullafáradt vagyok, főzés, háztartás, férjemmel már csak intünk egymásnak, mert ő "alszik" éjjel az egyikkel, én a másikkal, hogy ne verjék fel egymást...és ilyenkor olyan heves vágy fog el, hogy elmenjek!!! Már nem úgy értem, hanem hogy kicsit kiszakadjak...ne vessetek meg ezért, nagyon szeretem őket, és reszketek értük, de szabad perceimben elképzelem, hogy akkor én most buszra pattanok, és elmegyek egy plázába, 100 000 Ft-tal a zsebemben (nincs ennyi, csak 7000, az is kajára kell, messze még a következő GYED), na és válogatok a H/M-ben (bocs, nincs "and" jelem), a Promodban, aztán megiszom egy cappuccino-t, majd beülök egy moziba, aztán fodrász-manikűr, zumba, infraszauna...hohóóóó, a kezem a bilibe lóg!!! De olyan jó legalább elképzelni...vagy hogy csak felülök egy villamosra, hadd vigyen, én pedig bambulok ki az ablakon...hát, ilyenek. Most olyan periódus van, hogy a férjemnek nagyon sok a munkája, amúgy sokat segít. Csak most nehéz. Ti is besokalltok néha? És gondolatban hová "menekültök" egy kicsit, töltekezni? Talán a gyakorlatban is sikerül?
2011. szept. 30. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én arról álmodozom, hogy egyszer addig alszom, ameddig akarok, magyarul kialszom a 8 órát. Egy reggel erejéig cserélek a férjemmel: ő kel a gyerekekhez, pelenkázik, mosdat, öltöztet, etet (kajakészítés és mosogatás is ide tartozik!!!), kávét főz, és behozza nekem az ágyba. Amikor megittam, behozza a gyerekeket is, mellém teszi őket, rám nevetnek, jó kedvük van, én meg heverek tovább még egy kicsit hálóingben, és nincs bennem semmi feszültség, érzem, hogy nagyon szép napra virradtunk...


én ezt amúgy meg fogom valósítani, novemberben lesz szülinapom-névnapom, és tényleg ezt fogom kérni a férjemtől, hogy keljen fel ő, én meg hadd aludjak! Akár hétvégére is áttehetjük tőlem! :))


Neked is ezt tanácsolom, hogy egy kis darabot legalább valósíts meg az álmodból, amit lehet! :)

2011. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

-romantikus fimn és sorozatnézés a kanapén ülve egy üveg édes borral

- utazás, utazás, utazás: megnézni a Föld összes működő vulkánját

2011. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jaj de klassz ötlet :)) Én is hasonlóan vagyok, csak nekem 3 van...(már úgy értem, gyerekből).

Ugyanezt érzem amit írtál.

De most végiggondoltam én is mit is csinálnék ha VALÓBAN lenne mondjuk 1-2 napom CSAK magamra.

(bár nekem a gondom az hogy ha lehetne sem bírom másra bízni őket ennyi időre...még 1-2 órára csak-csak de 2 napra?? kizárt...)

Szóval reggel addig aludnék ameddig akarok.

Nyugodtan, nem az órát lesve összebújnék a férjemmel :) (Úgy hogy nem parázok rajta mikor "csendül" fel egy hang a szomszéd szobában ami azt jelzi valamelyikük felébredt és mindjárt átvágtázik...)

aztán nyugodtan reggeliznék (fel is fogva hogy valójában MIT is eszek, nem csak így bekapkodva).

Délelőtt hatalmasat úsznék egy uszodában vagy vmi wellnes fürdőben utána vmi masszázzsal:)

Délben nyugodtan végigülnék egy ebédet:)

Délután shoppingolnék KIZÁRÓLAG magamnak vásárolnék:))

Aztán estefelé egy mozi és éjjel borozás és ismét romantikázás apával:))

Erre vágyom.

Már leírni is jólesett:) Köszi a kérdést:)

2011. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén két 3,5 és 1,5 éves kis gyerkőcök Anyukája!

Hát én csak szeretnék egy kicsit saját készítésű termékeket a boltunkba készíteni!

Üvegfestéssel, dekopázs technikával és képeslap készítéssel foglalatoskodtam a Gyed alatt, mindig is arra készültem, hogy ha visszamegyek a munkába, ami már megtörtént, akkor már nem lesz gond, simán ki fogom tudni állítani az elkészített kis termékeket és eladhatom, ha valakinek tetszik!

Erre meg amióta visszamentem dolgozni, mindent csak a ezt a részét nem tudom megvalósítani, pedig úgy volt, hogy ott a munkahelyen lesz kialakítva egy kis dolgozó rész, s nem itthon fogom a szabadidőmben csinálni, már ha lenne szabadidőm a munka, a háztartás és a gyereknevelés mellett!

Ennyi, szép hétvégét Mindenkinek!

2011. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szép álmok... Én amióta csak Anya vagyok, egy wellness hétvégéről álmodozom kettesben a férjemmel. :-) Lehet, hogy nyugdíjas wellness lesz, de akkor is elmegyünk egyszer!
2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk van.


Én is nagyon sok éve itthon vagyok, és sokszor eszembe jut, hogy mivel tudnék a legjobban kikapcsolódni: ezen a szép őszi nyárias héten el tudtam volna képzelni egy erdő közepén álló wellness-komplexumot, masszázzsal, fodrásszal, nyugis kávézással, sok-sok sétával, fürdéssel, olvasással, futással:)

2011. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem csak egy kisbabám van, most 3,5 hónapos, szóval még egész nap vele vagyok, csak rá figyelek, de ha nagyobb lesz, biztos csinálunk olyat a férjemmel, hogy elvisszük a nagyszülőkhöz, és egy hétvégét kettesben töltünk-Ti nem szoktatok ilyet? Gondolom, egy baba még könnyebb, hisz nem kell több gyermekre figyelni, de én lefektetés után, ha a kicsi már alszik, meg szoktam inni egy deci vörösbort a férjemmel, és megnézünk egy filmet-így, bár a nap fárasztó és nem tudok pihenni, de tudom hogy a nap végén jön egy kis pihenés, kikapcsolódás..lehet, hogy ennek vége lesz, ha már több gyermekünk lesz.
2011. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont ilyen vágyaim vannak nekem is!Kivéve a shoppingolás,mert nem vagyok olyan fajta:)Olyan jó hogy másnak is vannak félrevonulós álmai,így nem érzek büntudatot az én gondolataimért:) 2gyerköcös anyóca
2011. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló leírta az álmom. :)

Egyszer nem apa ébresztőjére vagy a gyerekre kelni, ha mégis, visszaaludni, mert apa kimegy, felöltözteti, megeteti, játszik vele, én félálomban hallom, hogy kacagnak, és olyan dél körül azzal keltenek fel, hogy ott ülnek az ágynál, behozták a kávét, és tudom, hogyha kimegyek a konyhába, el van mosogatva, és egy csodás nap vár ránk.

Na megyek vissza a valóságba, pelust kell cserélni. :D

2011. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pffff. Kiülni a városban valamelyik söröző udvarára a régi barátokkal, barátnőkkel, kikérni egy pár kör sört, dumálni, bámulni az embereket, röhögni a régi sztorikon... Hát ennyi :D


2 éves és 7 hetes gyerekek anyukája

2011. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!