Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolás? Nekem nagyon nehezen...

Spórolás? Nekem nagyon nehezen megy két gyerekkel.

Figyelt kérdés

Igyekszem mindent félretenni amit lehet, de nehezen megy.

A kisfiam még csak 2 éves, neki még tejital kell, pelenka....a lányom kisiskolás...iszonyú sok az ebéd a + kiadások.....tihogyan és mivel spóroltok? Minden érdekel!!!!


2011. szept. 13. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi kulfoldon elunk de azert remelem nem gond, hogy irok. :)

Nekunk egy kisfiunk van es amiota megszuletett a sporolas egyaltalan nem megy sot nagyon nehezen tudunk felretenni egy-egy hazutazasra vagy a kisfiunk jovojere. Mindketten dolgozunk. Mar minden amin lehetseges volt soporltunk/sporolunk. Mar kifogytunk az otletekbol. Most arulom kisfiam ruhait es baba dolgait az Ebay-en. Ez hoz egy kis penzt es ezzel veszem meg neki az oszi-teli ruhatarat. Igy nem kell erre is kulon penzt szanni. Kisfiam bolcsodebe jar es itt fizetni kell erte sajnos. Nincsenek allami bolcisk. Az en fizetesem fele elmegy bolcsire, a kocsik tankolasara (ketto van mert sajnos egyel nem lehet megoldani), szamlakra es kajara. A ferjem fizetesenek haromnegyede elmegy a hazhitelre. A maradek negyedbol probalunk felrerakni egy kicsit es ebbol utazunk evente egyszer haza vagy nyaralunk. Ha sikerul a kajan kicsit sporolni akkor marad az en fizetesembol is egy hangyani. De ez ritka. Arrol nem is beszelve, hogy mar lassan minden honapban valami tortenik. Multhonapba mosogepet kellet cserelnunk (a regi feladta), azelott az en kocsimon kellett uj gumikat cserelni, azelott meg a furdobe repedt meg a jarolap es kellett cserelni, most a honap vegen meg a ferjem kocsija megy muszakira amitol mar elore felek. Ugyhogy en mar nagyon kesz vagyok. :) De remenykedem, hogy a kisfiamnak jobb lesz mert majd ramarad ez a haz aminek a hitelet nyogjuk meg 19 evig.

Ne haragudj, hogy nem tudtam segiteni de jo volt kiirnom magambol. Majd figyelem en is az otletes valaszokat.

2011. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Örültem h írtál, látom nektek sem könnyű...
2011. szept. 13. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

kaján: amiben lehet, alapvető élelmiszerekig visszamegyek. de azért a minőség fontos

ruhán, egyéb használati tárgyakon: amiből lehet használtat veszünk

nyaraláson: nem mindig étterembe megyünk, hanem pl. konyhás szobát veszünk ki és főzünk.

babának is főzök. de pl. a pelenkáján, fürdetőjén nem spórolok.

2011. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl: pelusból dm saját márkás, 25 és további 15% engedménnyel, mindig veszek vagy 3 kartonnal. Popsitörlőt csak nagydolog után használok, a kakit beleboritom a wc-be, pelenkatárolóm nincs, igy nem bűzlik a kuka sose. Most persze nem tudom megtenni, mert a 4 hetesem anyatejes kakiját esélytelen lenne, de a nagyét leboritom (2 éves lesz)

Nem használok szinte semmi pacsulit a gyerekeknek, csak sima dm-es hipoallergén fürdetőt, popsikrémet a nagynak már csak napi 1x (érzékeny bőrű, ekcémás gyerek, de igy a legjobb, tök szép a bőre!)

Mosás: sokkal kevesebb mosószer elég, mint ami rá van irva. Foltok szappannal, aztán a gépbe. Mosószódát is adok hozzá!

Főzés: mindent én csinálok, sokkal olcsóbb és nem eszek mű vackokat. Csak a kenyeret veszem, mert nincs kenyérsütőm, de péksütit sütök, pizzát is stb...

Rucik turiból, nagyon szépek :)

Árammal nagyon spórolok, vizzel is, amennyire lehet.

2011. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
8%

Ne haragudj, hogy ezt kérdem, de ha szegények vagytok, miért nem volt elég csak egy gyereket szülni?


Én is csak egyet fogok vállalni majd,(ha kispénzű leszek) hogy ne a spórolásról szóljon az életünk, és a gyerekemnek is mindent meg tudjak adni.


Mindenki jobban járt volna. Sosem értettem, akinek nincs pénze, miért vállal annyi gyereket.

2011. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!!

Nem vagyunk szegények,..csak nem tudok spórolni. És jó volna ha már most tudnék gyűjtögetni a gyerekeimnek.

Én pedig azt utálom ha valaki olyasmibe szól bele amihez semmi de semmi köze!!!!

2011. okt. 14. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!