Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kértek/kértetek a szüléshez...

Kértek/kértetek a szüléshez bármilyen fájdalomcsillapítást?

Figyelt kérdés
Első baba lesz, remélem hüvelyi szülés. Nem tudom mire számítsak, kibírom e fájdalom csillapítás nélkül...
2013. ápr. 23. 13:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg túl lehet élni, a fájdalomba még senki nem halt bele. Csak nem mindegy, hogy azt az x órát, amíg vajúdik valaki fájdalomtól vergődve tölti, vagy pedig mosolyogva, beszélgetve, mert EDA-t kapott. Persze mindenkinek más a fájdalomküszöbje, vannak akik EDA nélkül is mosolyognak. Én nem mosolyogtam...
2013. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok. Kicsit off, de most már leírom, mert sokszor olvasok ilyet, hogy "kértem de nem kaptam" fájdalomcsillapítást, és ez mélységesen felháborít, úgy is hogy én nem vagyok érintett. Az orvosok felesküdtek arra, hogy csillapítják a fájdalmat, benne van a Hippokratészi esküben. Hogy lehet akkor az, hogy ennyi esetben megtagadják mégis? Azt értem és tudom, hogy bizonyos szakaszban már nem lehet pl. EDA-t adni, de nem erről beszélek, hanem amikor orvosi indoka nincs a megtagadásnak. Többen szokták írni, hogy azért nem kaptak mert nem volt elérhető aneszteziológus. Na már most ez azért elég hülye magyarázat az orvosok részéről, mert egy szülőszobán bármikor előállhat olyan helyzet, hogy sürgősségi császármetszést kell végezni nagyon rövid időn belül, és olyanról nem nagyon szólnak a hírek, hogy elmaradt volna ilyen életmentő műtét mert nem volt elérhető aneszteziológus. Egy kórházban ilyen nincs, mindig kell lennie aneszteziológusnak, mert bármikor lehet egy sürgős műtét. Az meg hogy pénzt várnak egyes dokik az EDA-ért...undorító és etikátlan.

Nálam szempont volt a kórházválasztásnál, hogy ne csak elviekben legyen állandóan elérhető az EDA, hanem a dokik is EDA pártiak legyenek, és a szülészorvosom is beadhassa, mert tudtam magamról mindig is hogy alacsony a fájdalomküszöböm. De ugye nem mindenki teheti hogy ez alapján választ kórházat, mert nem mindenki Budapesten szül ahol azért van választék.

Szóval bocsánat az offért, de tényleg annyira felháborít ez az egész fájdalomcsillapítást megtagadó hozzáállás. :-(

2013. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Kértem. Mondta a szülésznő, hogy nem sokára itt van a dokim, ő majd szúr epidurált. 5 perc sem telt bele és megjött a dokim, de nem adott, mert már nem lehetett, annyira gyorsan jött a lányunk.
2013. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%
Igen. A fogászaton is szoktam. :)
2013. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%

Én nem kértem semmit. Fájt, de ki lehet bírni. 6 hónapja szültem, a következőt is így szeretném.

Így is nagyon szép élmény volt :)

2013. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 szsuzs ***** válasza:
71%

én 2x szültem, kértem, nem kaptam. a 2.-nál nem volt rá idő.

most a 3.-at várom, és kórházat váltok, mert EDA-t AKAROK!!!! legalábbis a lehetőséget.

2013. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: ha Budapesten keresel kórházat akkor a Szent Margitot csak ajánlani tudom. Garantáltan kapsz EDA-t (ha nincs orvosi ellenjavallata és beérsz még kb. 4 ujjnyira tágulás előtt), még ügyeletestől is, mert ott a szülészek is beadhatják (biztos van valami külön képesítésük hozzá, de beadhatják), nekem is a szülészorvosom adta be.
2013. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

3 babát szültem elsőnél nem kaptam fájdalomcsillapítást mert amit előttem is írt vki azzal az indokkal hogy egy anesztes van az egész kórházban és különben is szépen haladunk (még 5 óra volt hátra egyébként és 2 perces iszonyú erős fájásaim voltak).

A második harmadik gyerek mondjuk tényleg gyorsan jött ott gondolom nem lett volna már értelme edát adni.

Túléltem végülis. A 2. és 3. rövid ideig fájt ugyan de nagyon intenzíven.

2013. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nem kértem, mert annyira nem volt fájdalmas mint gondoltam, összesen 7 óra volt a vajúdás, kitolás pedig 15 perc :)
2013. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
EDÁ-t kértem. Kaptam oxyt, lehet hogy ha nem kaptam volna, kibírom EDA nélkül, de így nem bírtam volna, megváltás volt. :) Akkor is, ha a végén már csak a fél oldalamra hatott.
2013. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!