Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kértek/kértetek a szüléshez...

Kértek/kértetek a szüléshez bármilyen fájdalomcsillapítást?

Figyelt kérdés
Első baba lesz, remélem hüvelyi szülés. Nem tudom mire számítsak, kibírom e fájdalom csillapítás nélkül...
2013. ápr. 23. 13:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Én nem kértem semmit,nem volt kellemes de túléltem.:)
2013. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kértem első babánál is EDA-t és most is kérni fogok. Nem tudom egy beavatkozásmentes szülésnél milyenek a fájások, mert nekem indítottak és több adag oxitocint kaptam mire a dokik által értékelhető fájásaim lettek (nekem már az első adagtól brutálisan fájt), az oxi köztudottan nagyon erős fájásokat csinál, kb. 1 órát bírtam aztán mondtam hogy akkor most szúrjanak hátba inkább :-) Nem bántam meg. A fájdalmat kikapcsolta de az érzékelést nem, tudtam pihenni és lazítani végig a vajódás alatt, így a kitolásra viszonylag jó állapotban voltam, nem fáradtam ki, hamar megvolt a baba. Ráadásul varráshoz csak egy újabb kis adag kellett ez EDA-ból, semmi helyi injekció vagy ilyesmi. Ja, és miután megkaptam az EDA-t nagyon gyorsan kezdett tágulni a méhszáj, ami addig alig mozdult kicsit, a szülésznő mondta is hogy EDA nélkül valószínűleg császár lett volna a vége mert nem tágultam rendesen. Szóval nekem csak jó tapasztalatom van az EDA-val, utóhatása semmi nem volt.


38+4 hkm

2013. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok én is oxit kaptam 4 órán keresztül.Fájdalmas volt de kibírható.A kinyomás volt a fájdalmas...
2013. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna, de nem volt rá idő. [mindkét gyerekem nagyon gyorsan született]
2013. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Még jó,hogy kértem! :D

EDA-val szültem,az valami szuper dolog.

Semmi fájdalmat se éreztem,olyan szép emlék maradt. :)

Szintén első baba volt.

2013. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Kértem, de nem kaptam...egy olyan kórházban(klinika) ahol azt mondják, 0-24 ben elérhető az EDA.

16 órát vajúdtam, 11 órán keresztül kaptam az oxy-t. Reggel 9 fele szóltam, hogy szeretnék EDA-t. Megvizsgált a doki, azt mondta, "minek, mindjárt itt a baba". Délután fél 5 kor született meg... tehát az a "mindjárt" 7 és fél óra volt. Talán, ha a férjem belenyúl a pénztárcájába...

2013. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
2013. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Én is kértem fájdalom csillapítót elöszőr azért nem adtak mert nehezen tágultam , utána azért mert kitágultam , 9 és fél órát vajlúdtam ráadásul este 22 kor mentem be a kórházba és reggel 6:50 perckor született meg a kislányom.

Most 21+3 hetes kismama vagyok remélem most azért kapni fogok fájdalomcsillapitót ha nem éjszaka kell vajldúdnom szerintem anélkül is ki fogom bírni , de ha éjszaka mint a kislányomnál akkor tuti nem mert már alig volt erőm olyan fáradt voltam .

2013. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Ahol én szültem, ott nem adnak fájdalomcsillapítót. Ha lett volna rá mód, valószínűleg kértem volna. Egyébként nagyon fáj, de túl lehet élni. :) Én is kaptam oxitocint, a vajúdás 9 óra volt.
2013. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
6 os ugyan úgy volt áll mint én .Sorstársak vagyunk :)
2013. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!