Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tehetnék ha már betegesen...

Mit tehetnék ha már betegesen rettegek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Mindig is megviseltek a nőgyógyászati vizsgálatok (volt, hogy elsírtam magam, de fizikai tünetei is vannak, pl.: egekbe szökő pulzus, magas vérnyomás, remegő lábak, akaratlanul megfeszülő izmok ott lent), de a szülés gondolatától teljesen bepánikolok (egy gyerekkori trauma áll az egész mögött, ezt tudom). Nem tudom, hogy mit tehetnék. Szégyellem is magam emiatt, hiszen tudom, hogy nők milliárdjai szültek már, és ezt ki kell bírni, ha tetszik, ha nem. Egyedül a férjemnek merek beszélni a félelmemről, de ő sajnos sokat nem tud segíteni. Próbál megnyugtatni, hogy velem lesz, aranyos a fogadott orvosom is, és majd ketten megoldjuk ezt az egészet, de félek. Már attól is félek, hogy ez a szorongás rosszat tesz a babának, illetve a szülésnél is gondot fog okozni, ha nem tudok ellazulni kellően, vagy bepánikolok és nem tudok együttműködni. Kitől kérjek segítséget? A védőnőtől próbáltam (gondoltam anya ő is, hátha megért), de elintézte azzal, hogy ott lesz a férjem, és majd ketten átlendülünk ezen. De min? Azt sem tudom, hogy mi vár rám.
2013. ápr. 13. 18:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a szüléstől! Amikor elkezdődik, nem lesz alkalmad a félelemmel foglalkozni, és ha a fájdalomtól félsz, arra van megoldás, érzéstelenítést kell kérni. Én anno nem akartam érzéstelenítést, de nagyon lassan tágultam, és állatira fájt, ezért menet közben meggondoltam magam. Még órákat kellett várni mire beadták az epidurált, de nem bántam meg, felgyorsította a tágulást, a kitolás meg egyáltalán nem fájt. (az előtte lévő 6 óra nagyon kemény volt, ezért kell időben szólni). Sokat vizsgáztam az egyetemen, nagyon pánikolós vagyok, vérnyomás az egekben, nem bírok beszélni, remegő lábak, na a szülés hamarabb felejthető még így is mint egy nagyon kemény vizsga.
2013. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A kineziológus jó ötlet, de van egy másik módszer is, ami kiváló traumaoldó, Érzelmi Felszabadítás Technikának hívják. Az emberi test elektromos rendszerében oldja a blokkot, mert ilyenkor ott van. És szorongásra nagyon jó még a homeopátiás elven működő Moksa Elixír is, ezt annyi hónapig kell szedni, ahány éve volt a trauma. Gyors, könnyű és élményteli szülést kívánok!
2013. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!