Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy barátnőm még csak a...

Egy barátnőm még csak a negyedik hónapban van, de már most látni rajta, hogy tiszta feszélyezett, ideges, stb. Betegesen fél a szüléstől?

Figyelt kérdés
Egyszerűen betegesen retteg a szülés miatti fájdalomtól. Azt mondja, szülni nem akar, csak a babát szeretné megkapni, szülés nélkül. Ezt persze nem gondolja szó szerint, vagy én már nem is tudom. El akar kezdeni spórolni, és keresni akar egy olyan orvost, akit lefizethet, hogy az csinálja meg neki a császármetszést. Nem tartom ezt normálisnak. Magas, széles csípője van, hiába mondom , hogy nem lesz nehéz szülése, azt mondja, őt márpedig nem érdekli, ő nem akar vajúdni, és nem akar természetes úton szülni. Aggódom, mert állandóan ezen agyal, és ezzel szerintem árthat a babának is. Ráadásul nem értek egyet vele, mert én meg pont természetes úton akartam szülni, és attól féltem, nehogy meg kelljen majd császározni. Hálistennek könnyen szültem, pár óra volt az egész. Szerintetek mit tegyek?! Mivel nyugtassam meg, hogy nem olyan vészes az a dolog?
2008. dec. 6. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ha fél mert az befolyásolja a szülés menetét.

Igen is legyen tisztában vele,hogy mi is az a szülés,igen nagyon fáj,(de mindannyiunk kibírta).Kérdezze meg az orvosát mien fjdalom csillapításra számíthat......

ne e´ljen.Mikor a baba meglessz,úgy is egyböl elfelejti.

ezt hidd el nekem.

2008. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez lelki eredetű félelem. Leginkább pszichológus vagy más hozzáértő személy tudna ezen segíteni. Érdemes ebben neki segítened, mert most még időben vagytok. Nekem is pont mostanában szült egy ismerősöm, pedig nem is az elsőt, nem is volt az előzőekkel probléma. Mégis betegesen félt, nekem suttogva vallotta be a telefonba: olyan gondolatai vannak, hogy vágja már ki valaki belőle ezt a gyereket! Ekkor már a hetedik hónapban volt. Éjjel nappal ezen agyalt ő is. A férje már kész volt teljesen, de nagyon ügyesen támogatta. Odáig jutott, hogy megvolt beszélve először az epidurálás, utána már a császár időpontja is. Szerencsére az orvos ügyesen intézte a dolgot. Mert amikor már helyzet volt, akkor csak epidurális érzéstelenítést kapott, és utána simán megszült, pedig nem akart. Mostmár nagyon örül, hogy nem "vágatta" fel magát feleslegesen. A baba érdekeiről nem is beszélve!
2008. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két hete szültem. Borzasztóan féltem,és bizony gondoltam rá, hogy milyen jó lenne ha császár lenne.

Mikor eljött az idő és jöttek a fájások, olyan volt mintha kicseréltek volna. Végig csak arra koncentréltam, hogy nemsokára vége lesz, és láthatom a babám. Fájt, de nem volt elviselhetetlen. Persze előtte én sem hittem senkinek, és nem is tudtak megnyugtatni. Talán csak az adott erőt, ha arra gondoltam, hogy már rengeteg nö kibírta előttem!

2008. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt tudni kell, hogy a császármetszés sem fájdalommentes. Maga a műtét sem kellemes, utána pedig pláne nagy fájdalommal jár. Míg a normál úton szülő lányok röviddel a szülés után már fel-alá járkálnak és vidáman ellátják a babájukat, addig a műtét után a felvágott has miatt akár hetekig nem tudsz rendesen járni, kínszenvedés az ágyban egyik oldaladról a másikra fordulni, felülni, wc-re menni, mosakodni, tüsszenteni, nevetni, és még sorolhatnám. A babát pedig a műtét utáni második naptól 24 órában el kell látni, bár magáról is csak nehezen gondoskodik az ember. Abszolút nem "sétagalopp". Esztétikai szempontból pedig ott marad a vágás helye, sőt, akár pukli is maradhat vissza (sajnos én így jártam).
2008. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!