Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek normális, hogy 21...

Szerintetek normális, hogy 21 évesen betegesen vágyom egy babára?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy folyamatosan itt olvasgatok róla, irigylem a terhes kismamákat, vagy anyucikat akik tologatják a pici babájukat, és elképzelem, hogy majd nekünk is lesz a páraommal, és de jó lesz 3an. Elmentem a minap egy bolt előtt, ahol megláttam egy annyira édes babaruhát, hogy azt mondtam, hogy nem hagyhatom ott, megvettem, eltettem a szekrény mélyére, hogy egyszer majd a kisbabám első ruhácskája lesz:) Tudom.. ez betegesnek hangzik..lehet, hogy az is... de lehetséges, hogy azért van, mert 1. babysitterkedek, imádom a piciket, sokat vagyok velük, 2. a párom nagyon gyermekpárti, és látom, hogy mennyire jó apuka lenne... pl. ismerősünk babáját (7hónapos) kiszedte a kezemből ,ráadta a sapkáját és vitte sütni főzni:) szerintetek?
2010. aug. 27. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen, ez nagyon tök normális, és jó dolog, mert nagyon erős benned az anyai ösztön! Én is így vagyok ezzel a dologgal, nem vagyok babysitter, de ettől függetlenül nagyon szeretem a gyerekeket, és talán azért is mert 6 éve vágyom rá, és ez a vágy egyre csak erősebb! Már alig várom, hogy láthassam az én saját kicsikémet! 29 heteske :)))
2010. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok: Egyébként nem terveztek babát? Vagy vártok még vele?
2010. aug. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez nem baj, bár én csak a magam részéről tudok beszélni. Én is imádtam/imádom a babákat, és ha úgy alakult volna, tuti szülök az akkori páromnak, akit akkor tökéletesnek gondoltam. De 21 évesen még annyira tapasztalatlan az ember. Nagyon jól tettem, hogy kivártam a tökéletes időt, a tökéletes pasit.

És mindemellé az anyagi feltételek is rendeződtek egy babához. 31 évesen szültem, amikor 7 éve együtt voltunk a férjemmel.

Tehát szerintem nem csak az fontos, hogy szeretnél -e gyereket, annak a picinek azért sok minden körülmény fontos, hogy boldog legyen. Nem árt egy bejelentett jó munkahely, ahonnan elmehetsz szülni, és vissza is tudsz menni dolgozni.

nem árt egy lakás, hogy ne albérletben kelljen kínlódni.

Persze, az anyagi biztonság nem feltétele a boldogságnak, de nem árt a jobb élethez.

És a legfontosabb a szülők, akik nem válnak el, nem veszekednek, hanem szeretik egymást, és imádják a gyermekeiket.

2010. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális!

Tudod mi a furcsa? Hogy pár évtizede mindenki azt kérdezte volna, hogy miért nincs még gyereked, most meg azt kérdik, hogy miért van ennyi idősen!

Talán 16 éves korom óta tombolt bennem a vágy az anyaságért! 24 évesen szültem! Most meg azt mondom, hogy talán még várhattam volna! Ki érti ezt?! Ha úgy látod és érzed, hogy itt az idő belefogsz vágni!

Sokszor az ember, mint anno én is azt hiszi, hogy csupa babusgatás és boldogság az anyaság, pedig ez nehezebb mint bármilyen munka a világon!

2010. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! igen mindketten szeretnénk gyereket, csak én is úgy vagyok vele, hogy megteremtem hozzá az alapokat, párom meg méginkább.. nagyon szeretne gyereket, de ő így eltervezte, hogy addig nem lesz, amíg nincs rá, én meg inkább úgy vagyok, hogy nem vetetném el, ha becsúsza, sőt, nagyon örülnék. Van bejelentett munkahelyem,most készülünk ki Németországba, ott párom 2000 euro / hó felett fog keresni, én kint folytatom a bébisitterkedést 1000-1500 eur /hó-ért.. remélem ennyi pénz, sőleg ha félreteszünk elegendő lesz arra, hogy 1-2 év múlva vállalhatunk egy picit:) Csak... ennél a babaruha vásárlásnál döbbentem rá, hogy basszus én elmebeteg vagyok:S de nagyon nagyon nagyon nagyon vágyom rá:) Igaz, ha becsúszna is lenne elegendősegítslgünk, nem lenne gond a pénz... de a leendő apuci körülményes és megfontolt... és egyszer még ezt visszagondolva meg fogom hálálni neki azt hiszem:)
2010. aug. 27. 20:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Naná hogy normális. Én 22 vagyok, de én is epedezem egy babáért. Csakhogy én már a másodikért ;-)

Néha azon kapom magam hogy fátyolos szemmel révedek a játszótéri pocakos kismamákra...

2010. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
akkor már nem érzem magam olyan egyedül ezzel:) és már nem is tekintem magam elmebetegnek :D Csak a barátnőim is.. még elég éretlenek.. szóbahozom a gyerek dolgot, és egyből : " te tiszta hülye vagy.." stb... :) köszönöm a válaszokat
2010. aug. 27. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna a kérdést.:-) Én 24 vagyok, jövőre tervezünk babát a férjemmel, de nagyon várom már, olvasgatok, készülök. Szívem szerint már most vállalnám a babát, de anyagi okok miatt még nem merünk belevágni.
2010. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam. 19 éves korom óta folyamatosan megnéztem a babákat és olvadoztam tőlük. Főleg miután több ismerősömnél is baba lett irigykedtem rájuk. Aztán egyszer cska becsusszant nekünk is. Megijedtem, féltem és nem akartam. Nem akartam hirtelen, mert előléptetés előtt álltam, de elvetetni semmiképp sem akartam. Tehát őrlődtem, aztán az első uh-n megláttam azt a pici életet, akinek ott pulzált a zsívecskéje egyből tudtam: előléptetés ide v oda nem érdekel, ez a pici kell nekem. Így az előléptetés ugrott, de van egy gyönyörű nagy 4 hónaops fiam. Ja és 21,5 éves voltam amikor szültem. Ha tehetném akkor már most belevágnék a követekő baba projektbe, egyelőre elég Ő, aki van:)
2010. szept. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
aha, normális
2010. szept. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!