Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért választja valaki valaki...

Miért választja valaki valaki a császár metszéses szülést, ha nem indokolt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:06
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
35%

Előbb válaszoltam, később olvastam vissza a válaszokat. Látom nem én vagyok az egyetlen, aki az oxigénhiány miatt választaná... én azokat nem értem, akik azt kérdezik, hogy már miért sérülne a gyerek hüvelyi úton való születés közben.

Kedves válaszolók. Nagyon szívesen összehozlak néhány kedves ismerősömmel, akik vagy konkrétan egy ilyen sérüléssel élük az életüket, vagy a szüleikkel, mert ők nem igazán tudnák ezt megvitatni... majd ők elmagyarázzák. Én sajnos több ilyet láttam.... mit ne mondjak. Akár tetszik, akár nem létező jelenség. Nem is kis számban. Ti szerencsések vagytok ha titeket még ez elkerült, örüljetek neki. De ne ítélkezzetek és butusozzátok le azt, aki esetleg tud erről kicsit többet is. Mert, hgoy szerintetetek ez butaság, aprócska statisztika a mai nyugati világban.

2013. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
54%

Az oxigénhiány nem indok.

Egy normális orvosnál nem fordulhat elő, mert pont ebben az esetben dönt sürgősségi császár mellett (amikor túlságosan elhúzódik a vajúdás/szülés).

Egy nem normális orvos meg el tud rontani egy császárt is...

Ezért kell jó orvost választani!

2013. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
35%

30-asnak.. a sérült gyerekről a véleményemet leírtam egy korábbi hozzászólásomban. Te valószínüleg nem találkoztál még ilyen emberrel... én sajnos többel is. Bocsánat, hogy maradandó élményként él bennem.

Már most is aranyerem van, szóval tuti nem fogom megúszni, hogy súlyosabb legyen... gyanítom neked aranyered sincs, nem tudod milyen érzés.

Gátseb. Igen, gyorsabban gyógyul, ha még valaki fiatal, rugamas és vágták neki. Ha reped, bizony nem úgy gyógyul. Biztos a barátnőim tájékoztatnak félre, amikor elmesélik, hogy nekik bizony volt, hogy 2 év is volt mire begyógyult, de van olyan is, aki bizony gátseb miatt tíz évvel a szülés után sem tud sem rendesen székletet üríteni, sem leülni. De nem baj, valószínűleg ő is csak képzelődik.


Hogy miért nem fogadok örökbe, ha már ilyen bitang onző vagyok, hogy bizony nem akarok esetleg tönkre menné s további 35 évet ramaty állapotban leélni? Mert mikor elindult az örökbefogadási folyamat, teherbe estem... ezért.


Továbbra is azt mondom szerencsés vagy... de én egy racionális ember vagyok, aki minden opciót figyelembe vesz és úgy mérlegel. Így életem az életemet eddig is. A hit nálam soha nem jött be. Hogy majd hiszem, hogy jó lesz... jó lett, ha tettem érte. Ez van.

Amúgy a hely Anglia, a kórházról meg csak annyit, hogy 2 éve nekik volt a legnagyobb a születési közbeni halálozási statisztikájuk az országban. És habár kértem magam másik kórházba, nem kaptam választ... itt ez nem úgy van, hogy majd csúszik a hálapénz és minden el lesz intézve. Így számolni kell ezzel is.

2013. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
57%

Mivel kissé (nagyon) bunkó és provokatív vagyok, most is az leszek.


A sok 30+ (35- 40+) p***a összefoss@ a bokáját, hogy egy kicsit szenvedni kéne a gyerekért, és ráfogja arra, hogy mennyivel egészségesebb a császár...


Repedtem (amúgy nem törvényszerű), kb 1 hónapig fájt. Az aranyerem visszahúzódott. És a nemi életünk is szuper.


Tervezett császárnál ugyanúgy felléphet oxigénhiány, mint természetes szülésnél- hülye kifogás.

És mivel kába az ember, lehet altatták is, igenis elviszik a babát, épp csak megmutatják anyukának.


Több kockázata van a császármetszésnek, mint a természetesnek.


És sokadszor is mondom, az indokolt egész más, ha vajúdás közben törtnik valami, vagy programozott, mivel farfekvéses/harántfekvéses a baba vagy akármi. Ezeket megértem.


2.2.8. Császármetszés anyai kérésre

Megbízható tanulmány nem áll rendelkezésre a Magyarországon császármetszéssel

szülni kívánó nõk arányáról. Felmérések szerint az ilyen igény hátterében általában a

következõ tényezõk állnak: megelõzõ császármetszés, rossz élmény megelõzõ

szüléssel kapcsolatban, szövõdményes a jelen terhesség, félelem a szüléstõl. A legfõbb

érv, hogy a császármetszést biztonságosabbnak látják gyermeküknek. A terhesek kb.

6-10%-a fél a szüléstõl, a félelmek a fájdalommal, szülési sérüléssel, sürgõs

császármetszéssel, családi élet változásával kapcsolatosak és gyakoribbak

primiparáknál. A FIGO Etikai Bizottságának állásfoglalásával egyetértésben az anyai

kérésre végzett császármetszéssel kapcsolatban az alábbi alapelvek figyelembe vétele

javasolt:

1. A császármetszés olyan sebészeti beavatkozás, amelynek potenciális veszélyei

vannak a magzatra és az anyára egyaránt. Császármetszés esetén az

egészségügyi források jelentõsebb igénybevétele szükséges a hüvelyi szüléshez

képest.

2. Az orvos alapvetõ szakmai kötelessége, hogy tevékenységével ne ártson. Etikai

felelõsséggel is bír a társadalom felé, hogy olyan beavatkozásokat

alkalmazzon, amelyek az egészségre egyértelmûen elõnyösen hatnak. Nem

kötelezhetõ az orvos olyan beavatkozás elvégzésére, amelynek nincs orvosi

elõnye.

3. Jelenleg nem áll rendelkezésre megfelelõ szintû bizonyíték a terminusban, nem

orvosi indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés relatív elõnyeirõl és

kockázatairól a hüvelyi szüléshez képest. Az elérhetõ bizonyítékok alapján a

hüvelyi szülés biztonságosabbnak tûnik hosszú- és rövidtávon egyaránt. A

méhen végzett mûtétnek következményei vannak a következõ terhességekre is.

Végül pedig aggályos bevezetni egy mesterséges beavatkozást a szülés

levezetésére a természetes folyamat helyett, orvosi indok és jóváhagyás nélkül.

4. Jelenleg, mivel megfelelõ bizonyíték nem áll rendelkezésre a nem orvosi

indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés elõnyeirõl, a beavatkozás

etikai szempontból nem igazolható.

(Schenker JG, Cain JM. FIGO Committee Report. FIGO Committee for the

Ethical Aspects of Human Reproduction and Women.s Health. International

Federation of Gynecology and Obstetrics. Int J Obstet Gynaecol Obstet

1999;64:317.22)

2.2.8.1.Az anya kérése önmagában nem lehet indok a császármetszés elvégzésére, a kérés

sajátos okait fel kell tárni, meg kell beszélni és rögzíteni kell. (J)

(American College of Obstetricians and Gynecologists. ACOG Committee Opinion.

Surgery and patient choice: the ethics of decision making. Obstet Gynecol 2003;

102:1101.6.)

2.2.8.2.Ha a terhes kérésének oka nem meghatározható, tájékoztatni kell a császármetszés

kockázatairól és elõnyeirõl a hüvelyi szüléshez képest és ezt rögzíteni kell. (J)

2.2.8.3.Ha terhes a hüvelyi szüléstõl fél és ezért kéri a császármetszést, lehetõséget kell neki

biztosítani lelki segítségnyújtás igénybevételére (pl. kognitív viselkedésterápia) a

félelmei támogató környezetben való feldolgozása céljából, ugyanis hatására csökken

a félelem a szülési fájdalomtól és lerövidül a szülés. (A)

(Saisto T, Salmela-Aro K, Nurmi JE, Kononen T, Halmesmaki E. A randomized

controlled trial of intervention in fear of childbirth. Obstet Gynecol 2001;98:820.6.)

2.2.8.4.Meghatározható orvosi indikáció nélkül, önmagában anyai kérésre császármetszés

nem végezhetõ. (J)



Ezt pedig csak érdekességképpen.

2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
66%
ui: sőt, azt is megértem, ha egy császáron túl van vki, így inkább a kövit is császárral tervezi....
2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
73%
Én azt gondolom azért, mert nincs elég elméleti tudásuk a témában, és hamisan azt gondolják, hogy a hüvelyi szülés több kockázattal jár, mint egy császármetszés, de sajnos ez nem így van. A hüvelyi szülés egészségügyi hatásairól nem is beszélve, és ha a kismama ezt nem is akarja elfogadni, a babának akkor is jobb a természetes úton való születés, sok szempontból. Ezt nehéz néhány mondatban összefoglalni, de aki szerencsés és megfelelő orvosa van, beszélgessen el vele a témáról, sok érdekes infót megtudhat. Nem lehet mindenki orvos, és mélyen képzett szülés témakörben, aki szülni akar, de egy alap tájékoztatás nem ártana szerintem, mert nagyon sokan nagyon el vannak tévedve, amikor azt hiszik, hogy jobban járnak a császármetszéssel. Heti rendszerességgel olvasható ezen az oldalon ilyen. (Akinek muszáj, muszáj, nagyon jó, hogy van egy ilyen megoldás, de nem véletlenül nem rutin még mindig. Ha annyira egyszerű lenne, akkor már bevezették volna ezt 100%-ban, senki nem szenved (már, ahogy azt egyesek elképzelik), tervezhető az időpontja, mindekni jól jár. Vajon miért is nem teszik ezt az orvosok? Mert felelőtlenség azt állítani, hogy ez jó megoldás! Ez vészhelyzet megoldás, semmi más. A kisebbik rossz.)
2013. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg az az önzőség, ha valaki azért nem akar császárt, hogy megmutassa a világnak, ő mennyire erős, hogy természetes úton világra tud hozni egy gyereket!

Egyébként meg jártam több olyan iskolában, ahol sérült gyerekek tanulnak, és azok között, akik szülés közben sérültek, szinte az összes természetes úton született.

Szerintem senki nem kényelmi szempontból "választja a császárt", hanem igenis a babának sokkal jobb. Ki élvezné azt, ha kb 15 centire felvágják a hasát, hasizmát összeszabdalják...

Egyébként én is természetesen akartam szülni, orvosom mondta, hogy császár kell, ő is mondta, a babának biztos jobb lesz. Szülés után miután összevarrtak, betoltak a szobámba, kislányomat megfürdették, megmérték, megvizsgálták, rögtön behozták hozzám. Igaz, hogy csak a 3.nap indult be a tejem, de a természetesen szülőknél is volt gond a szoptatással, volt, akinek csak az 5. nap indult be. Ha legközelebb szülök, akkor is csak császárral!

2013. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
19%

Jó mondjuk ezt a "ha olyan jó lenne akkor már bevezették volna, hogy mindenkit császároznak" dolgot lehet úgy is nézni, hogy az orvosnak így is, úgy is kényelmesebb az, hogy csak becsoszog elkapni a gyereket, aztán ha kell varr egy kis gátat, nem kell műtögetnie, a szülésznő majd foglalkozik az egésszel, hülyék lennének bevezetni.


De különben meg tök mindegy, ide is inkább azok válaszoltak, akik "sose kérnék" és "nem is értik miért kérik" és "aki kéri önző, mert csak a kényelmére gondol". Mintha a babának lennének szövődményei a császártól. Lehet, hogy magasabb a szövődmények kockázata császárnál, de az ANYA szövődményei és nem a babáé.


Egyébként vicces, de volt itt reggel egy kérdés, amiben valaki leírta, hogy vajúdott nem tudom én meddig, majdnem meghalt a gyereke, mert köldökzsinór blablabla és sürgősségi császár lett, így a másodiknál választhatott és a császárt kérte, mert nem akarta megint átélni, hogy veszélyben a babája élete stb. Erre írják neki, hogy jaj persze, hát ez érthető, meg igen blablabla.


Magyarul, ha egyszer majdnem károsodott/meghalt a babád természetes szülés alatt, akkor érthető, hogy császárt akarsz. Ha meg első szülés, akkor nem érthető, hogy ettől félsz, először várd már meg, míg majdnem meghal egy gyerek, utána szabad félni?

2013. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszek a szememnek!!! Annyira kifordult már a világ magából, hogy kellemetlenül kell magam éreznem amiért természetesen szültem?? Ezért én egy szar anyának vagyok titulálva, aki önző módon veszélyeztette a gyermeke életét?? Beteg egy korcs ez a nagy nyugati "civilizáció"... :-D Jah és amúgy semmi bajom a császárral, még azzal se ha vki indokolatlanul választja, mindenki azt csinálja amit jónak lát, nem vonok ebből messzemenő következtetéseket, ismerek is ilyet, és remek anya!! De ez hogy itt már a természetes, rendeltetésszerű szülés van szinte felelőtlenségnek titulálva.... :-DDD
2013. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként 38, maga a császár kb. fél órás műtét, ezalatt ott a doki, és ennyi. Tehát ha úgy nézzük kényelmesebb nekik így, mint, néha bemenni, és kitolásnál is bent lenni egyben 20-30-40-50 percet.
2013. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!