Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért választja valaki valaki...

Miért választja valaki valaki a császár metszéses szülést, ha nem indokolt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:06
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem tudja, hogy az jobban fáj.
2013. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
12%
nem lehet választani!!
2013. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
17%
Mert könnyebb, mint három napon keresztül kínlódni.
2013. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
44%
Mert fél a vajúdástól és a kitolástól.
2013. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
68%

Bár lett volna választási lehetőségem,szültem volna simán, császár helyett. :-(

De én úgy tudom nem lehet választani.

2013. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Elvileg nem lehet, de tudjuk, hogy van az a pénz

amiért lehet . Csak nem tudom elképzelni, hogy az aki azt választja az miért gondolja, hogy az jobb, vagy fájdalommentesebb?!?!

2013. ápr. 7. 21:34
 7/49 anonim ***** válasza:
15%

Én azért szeretnék császárral szülni, mert számomra az egy biztos pont, nem egy bizonytalanság. Tudom, hogy "hamar" meglesz a baba, és ugyan műtét, aminek kockázata van, de mégis biztosabbnak érzem ezt, mint hogy hosszú órákon keresztül vajúdjak és ki tudja, tán észre sem veszik, hogy baj van. Bár még van egy kis időm gondolkodni, de számomra ezek az érvek szólnak a császármetszés mellett.


21 hkm

2013. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem talán azért, mert nem kell küzdeni, irányíthatóbb és át lehet hárítani az orvosra a felelősséget, aztán sokszor olvasom azt is, hogy talán ez kockázat-mentesebb a babára nézve, illetve sokan féltik a "szebbik felüket".
2013. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
29%

Általában ez is a félelmekből indul ki.

S azért nem lehet ennyire kézenfekvően megmondani az okát, mert a félelmek hátterében ezerféle ok lehet.

Míg valaki a fekete macskáktól fél, más meg a sötéttől, addig valaki a természetes szüléstől.

Az pedig, hogy nem csak egyféleképpen bújhat ki egy baba, okot ad a választásra (mármint elméletben, de tudjuk gyakorlatban is). Ha megvan a lehetőség, akkor úgyis lesz, aki egyiket vagy másikat jobban szeretné.

Csak elítélni nem szabad, mert a pontos okot nem tudhatod. Ha valaki mentálisan ennyire fél, akkor lehet jobb is, ha császárral szül.

2013. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
71%

Azért azt ne felejtsük el hogy a legtöbb császáros kismama igenis "megszenved" azért a babáért,és ugyan úgy fáj a vajúdás mint másnak!

Nincs bajom a császármetszéssel mert én is azzal szültem,de mikor megkapom hogy "ja neked könnyű,mert nem szenvedtél" akkor elönti az agyam a vér!!!


Nem tudom megérteni miért akar valaki császárt ha nincs semmi oka rá,műtét után ott sem lehet egyből "táncolni" és baromira tud fájni!

2013. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!