Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is csalódás a császár?

Másnak is csalódás a császár?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy nagyon szomorú vagyok, hogy nem természetes úton jött világra a baba, hanem császárral, és én ezt nagyon nehezen tudom megemészteni. Tulajdonképpen nem mondhatom azt, hogy megszültem őt, hanem csak világra jött. Tudom nem kéne ezzel foglalkoznom, de ha ilyen témájú dolgot hallok vagy hallok a tv-ben vagy bárhol, mindig szomorú leszek tőle. Ti hogy vagytok vele?
2013. ápr. 3. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Én a hosszú vajúdás, sikertelen kitolása után úgybörültem a császárnak, egy megváltás volt, hogy nem fáj már semmi!!!

Nekem mindegy volt hogy, csak legyen már vége!

Nem érzem azt, ettől kevesebb vagyok!

Nekem a gyerek a fontos, darab darab, mindegy hogy lett meg!

2013. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem.Nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam azért,hogy inkább felvágtak,hogy ne haljon meg a kisbabám.És de igen,mondhatod,hogy megszülted őt,ne törődj másokkal.
2013. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Én se éreztem túl jól magam tőle, talán azért mert 2szer szültem simán flottul viszonylag gyorsan hüvelyi úton és harmadjára meg nem sikerült.

De azért nem keseríti meg ez a mindennapjaimat:)

Barátnőm is így járt egyébként, 2 sima szülés után a harmadiknál nem tágult és nem akart haladni rendesen és császár lett a vége 12 óra után. Ő is csalódásként éli meg kicsit de azért nem dőlünk a kardunkba:) Lényeg 2 csodaszép egészséges baba:)

2013. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen, én is így voltam.

Teljesen el voltam kenődve, és az is zavart, hogy valakik egyből azzal kezdik, hogy "de te nem is szültél", a babádnak ez nem jó stb. Mintha önként vállaltam volna, holott nem...

Szóval lelkileg amúgy sem voltam jól a császár miatt, mert én is egyértelműen természetes szülésre készültem, és fájt, hogy nem sikerült...na meg a hülye megjegyzések, amiket olvasni a császárról, az ítélkezések...vááá...


Viszont kb. 2 évvel a császár után eljutottam odáig, hogy tőlem az orromon is kivehetik, csak legyünk egészségesek. Mindegy hol bújt, szeretem és ő is engem.

Aki meg ítélkezik, pfujol, az valószínű igen tudatlan ebben a témában, tehát mit foglalkozzak vele?


A gyerek a lényeg, az ő létezése. Nekem az ő érdekeit kell szem előtt tartanom, és nem azt, hogy miként jött világra, és ehhez mit szól más.


Persze én is képes vagyok elszomorodni a mai napig, ha a császárral kapcsolatban olvasok, mivel jobban megérint már a dolog. De közben talán jó is olvasgatni a témában, hogy még többet megtudj róla, hogy rájöjj, nem a te eseted a legszomorúbb (sőt rájössz milyen jó, hogy szépen sikerült a műtét és minden rendben van).


Ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2013. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krisztivan ***** válasza:
64%
Hüvelyi úton szültem 4430gr és 61cm fiamat.Viszonylag gyorsan,de annyira elfáradtam és annyira nehezen jött,hogy már rimánkodtam,hogy vágjanak.Végülis minden nőnek az a lényeg,hogy világra jöjjön a babája.Kinek így kinek úgy na és? Én szőke vagyok Te lehet barna:-)) Ne érezd magad ez miatt rosszul.Nem könnyebb a császár sem.Bár ha elmondom,hogy így 2.5 év után is még problémáim vannak a vizelettel és széklettel,akkor lehet Te jártál jobban:(
2013. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Szerintem gyorsan kattanj le erről a gondolatról:)felesleges frusztrálnod magad.A szülés nem csak magáról a szülésről szól.Benned volt 9 hónapig,vigyáztál rá a hasadban és vigyázol rá azután is.egészséges legyen,az a lényeg.a rosszindulatúakkal nem kell foglalkozni.örülj neki,h a császárral meg tudták oldani a komplikációkat.Én igazából csak azokra a nőkre voltam valamelyest kiakadva,akik a kórházban(szülés előtt egy héttel bent feküdtem),akik azt mondták,hogy nagyon nem akarnak természetes úton szülni,inkább vágják őket,mert nagyon félnek a fájdalomtól..én meg magamban röhögtem,miért gondolják úgy,hogy az nem fájdalmas.épp akkor nem,de utána biztos h az sem kellemes.Én is a császár határán voltam,de aztán csak kijött magától.De nem kell ezeken keseregni,nincs benne szégyelni való!!!!
2013. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem életem legszebb élménye volt a császáros SZÜLÉSEM! Indítás volt, 9 órát voltam a szülőszobán a szülésznőmmel, anyummal és a férjemmel, fogadott orvosom volt, óránként bejött, megnézett. 7 óra oxi és 0 tágulás után, semmi fájásom nem volt, csak a ctg-n látható tökéletes összehúzódások. Megbeszéltük a császárt, mert semmi nem történt és nem akarta, hogy valami bajunk legyen. Ha lesz tesó, őt is így szeretném szülni. Már jobban örülnék császárnak, azt tudom milyen :) Gyorsan felépültem, semmi problémám azóta a fiam egy tündér. Lépj túl rajta. A hogyan mindegy, jó anya légy, a többi nem számít, max a többi kismamának a mennyit evett, mennyit hízott megy-e már témakörben, azt meg ki nem sz@rja le?
2013. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az irigyek pontoztak le a fájdalommentes gyönyörű élményért. Remélem ettől boldogabbak. Sajnálom, ha nekik nem ilyen szülésük volt.
2013. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Mert nem az volt a lényeg,hogy hogy jön ki belőlem, hanem,hogy egészségesen jöjjön!

Én annyira nem szeretem ezt a szülés túlfújást! Már bocs!

Szomszéd szobában egy "anyuka" igaz természetesen szült, de annyira leszarta telefonálás közben a két napos babát,hogy leesett az ágyról a gyerek!

Nem hinném,hogy hozzá jobban fog kötődni a gyereke, csak mert kinyomta, mint,hozzám, akiből kivették!

2013. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 200-as vérnyomás mellet nem gondolkodtam ilyeneken.Császárral kellett mert veszélybe voltunk.
2013. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!