Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák?

Császáros anyukák?

Figyelt kérdés
Milyen érzés volt hogy nem rendes úton jött a világra a babátok? Lelkileg hogy készültetek fel rá? Milyen érzés volt utána? Kiirt nap előtt lett meg vagy később? Mire számítsak mennyire fogom érezni? Meik jobb az altatás vagy az érzéstelenítő? Első babás vagyok és sajnos császárom lesz mert nem fordult be. 38+2hkm

2013. márc. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Nekem 36.hétre született császárral a lányom mert rohamosan leromlott a szívhangja mint kiderült rátekeredett a nyakára a zsinór. Egyik pillantról a másikra toltak be műteni. Érzéstelenítettek végig ébren voltam. Rettenetesen meg voltam ijedve hiszen nem számítottam szülésre aznap. Minden porcikámban reszkettem. Borzalmas volt ilyen szempontból. De ha eleve arra készültem volna biztos nem készülök ki lelkileg ennyire. Utána 3 napig szörnyű fejfájás kínzott az érzéstelenítő után. Ez előfordul néhány embernél. De borzasztó volt. Felállni se tudtam tőle meg a varrat se volt egy leányálom. De így visszagondolva nem volt kibírhatatlan. Az első felülés császár után nagyon durva nehéz is ülni meg ahogy húzod magad nem mersz nagy erőt kifejteni mert félsz h kiszakadnak a varratok pedig ennyitől nem. Csak mégis benned van ez az érzés. Lelkileg nem viselt meg a dolog de soha nem gondoltam volna h császárral fogom világra hozni a gyerekemet. Végig úgy hittem h természetesen fogom szülni. De nem bánom egyáltalán a lényeg az h rendben és egészségesen megszületett. Ja még annyi ahogy vágták a hasam egy ideget elvághattak mert a mai napig egy részén nem érzem olyan mintha folyamatosan zsibbadna. De már kezdem megszokni. :)

7 hetes kislány anyukája

2013. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ne aggódj, és ne tunningold magad ilyenekkel! Nem fordult meg? Nem fordult. Császár lesz? Az! Tök mindegy, csak rendbe legyetek mindketten. Túl van misztifikálva ez a természetes kontra császár dolog. Legyetek jól mind a ketten!!!!
2013. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát felkészülni szerintem nem lehet!Én sejtettem,éreztem már a vége felé,hogy császár lesz,anyukám is nagyon nehezen szült,így nagyábból gondoltam mivel számolhatok!Fájás gyenge vagyok,abból is a rosszabbik,semmi fájásom nincs,nem érzek semmit!3 héttel előbb,pontosan a 37.hétre érkezett a kislányunk!Én csak érzéstelenítőt kaptam,senki nem is kérdezett semmit,vagy mondott,hogy lehet altatás is vagy bármi ilyen.Viszont nekem elfolyt a magzatvizem,így már egy 24 órája fent voltam,úgyhogy a műtő asztalon elaludtam,úgy keltettek,hogy itt a baba nézzem meg.:) Rossz olyan szempontból volt,hogy ott voltunk egész nap a szülőszobán,aztán betoltak a műtőbe és onnantól annyira gyorsan történtek az események,hogy szinte fel sem fogtam.Egészen addig voltam furcsa,zavarodott míg be nem mentem a babaszobába a kislányomért,amint oda adták,megnyugodtam,el is felejtettem,hogy előtte este mi történt!:) Én pórul jártam sajnos,mert olyan szobában voltam,ahol az ágy háttámlája nem volt mozgatható csak vízszintesen feküdhettem,borzalom volt,de a császár másnapján már tudtam,hogy hogyan kell felkelnem,akkor már jobban voltam!Szombaton műtöttek és szerdán már itthon voltunk!:)Nagyon jól viseltem!Ennek 3 éve,gyönyörű a hegem,a második babánkat várjuk és nem izgulok,várom hogy oda kerüljünk,de azért szeretném a sima szülést!Ja,még annyi,hogy lelkileg nekem az volt rossz,még néha most is,hogy tényleg semmi fájásom nem volt,és még csak egy vajúdásos élményem sincs,de erről igazán nem tehetek,tényleg mindent megtett az orvosom is,hogy hátha sikerül,de nem!

Más nem jut eszembe,de ha gondolod,szívesen írok bármiről ezzel kapcsolatban!:)

2013. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem hat hónapja volt császárom. Faros volt a babám,az elejétől kezdve,tudtam hogy császár lesz. Sajnáltam,hogy nem szülhetek,de nem viselt meg a dolog egyáltalán. 37+2 naposan császároztak,mert az akkori vizsgálati eredmények nem lettek jók,fogyott nagyon a magzatvíz,az utolsó héten már nem tudott nőni a babám. Ezért előbb lett meg. Spinális érzéstelenítéssel császároztak,és bár nem természetes úton szültem,de így is valamennyire részese voltam az eseményeknek,az aneszteziológus végig közvetítette kérésemre,hogy mikor mit csinálnak,hallottam ahogy felsír,láttam is,odahozták,adhattam neki egy puszit és ez hihetetlen jó érzés volt. Érezni nem éreztem a műtét alatt semmit,mármint olyat ami fájt volna. Persze műtét után az első 4-6 óra az tényleg kemény,mert még oxitocint is adnak az infúzióba,hogy visszahúzodjon a méhed,és az első felállás is fájdalmas,de utána egyre jobb egyre könnyebb lesz mozogni,én már harmadnap már törökülésben ültem az ágyon. Szóval ne izgulj és ne aggódj,én ezt nem is tekintettem műtétnek. Mert ha másképp is,de mi is szültünk.
2013. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én a 36. hétig készültem a hüvelyi szülésre, de aztán kiderült, hogy egy korábbi (teljesen más jellegű) műtétem miatt nem meri bevállalni az orvosom. az utolsó hetekben rohangáltam, hogy szakvéleményeket szerezzek be. végül beláttam, hogy ha császár, akkor az lesz. a babám és a saját egészségem és életünk sokkal fontosabb ennél.

végül az altatásos császár mellett döntött a konzílium.

nekem akkor ez már csak eggyel több műtét volt :)


ha faros a babád, akkor szerintem nem altatásos lesz, hanem érzéstelenítős.


és tényleg túl van misztifikálva ez az egész hüvelyi kontra császáros szülés.

a lényeg, hogy egészséges babának adj életet!

2013. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Én lelkileg szétestem, mert nem számítottam a császárra. Fél napot vajúdtam, amikor doki közölte, hogy nem tágultam semmit, úgyhogy megyünk a műtőbe.

Na, kész voltam, és állandóan rágódtam emiatt, amíg le nem esett a lökött agyamnak, hogy tőlem aztán az orromon is kiszedhették volna, csak legyünk mindketten egészségesek.

Most már tudom, hogy mindegy az, hol bújik ki. Csak itt legyünk egymásnak, és szépen fel tudjam őt nevelni. Lányom egy igazi kincs nekem, és már pont nem számít, hol bújt ki.

Szóval tudom én, hogy nem olyan egyszerű ezzel megbirkózni mindenkinek, mert ha természetes szülésre vágysz, akkor elkeseredsz a császár hallatán. Viszont ilyenkor csak azt kell mérlegelni, hogy lesz egy babád, aki mellett nem szabad, nem kell szomorkodni és ostorozni magad. Mosolyogni kell rá, és imádni, a többi nem számít.


Nekem amúgy érzéstelenítéssel történt a császár, örülök, hogy nem altatásban. Így egyből láthattam, odatették a buksiját a fejemhez. Más élmény, mint természetes úton, de így is őrülten nagy élmény. Nincs is nagyobb a világon ennél.

2013. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már bele törődtem én is mert tudtam már a 36heti uh hogy császáros lesz. De azért bíztam benne hogy megfordul és úgy is marad. Nem így képzeltem el az első babámat világra hozni. Ahogy közeleg az időpont hogy beszéljek az orvossal hogyan lesz úgy kezdek egyre jobban tartani. Amúgy is félek minden féle műtéttől még a foghúzástól is. 38+2hkm
2013. márc. 28. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne felj. En 13 orat vegig szenvedtem utolso 3 oraban 3 perces fajasok voltak aztan egyszer csak ereztem hogy torik a csontom... szolt a doki hogy itt a vege irany a muto.. A fiam sokkal nagyobb volt mint ami kifert volna rajtam... A mutetre nagyon rosszat gondoltam mert sokan horrorrkent irjak le a fajdalmat de en csak annyit ereztem hogy eg rohadtul es nem birtam kiegyenesedni mert feszitett a seb. Viszont meg igy 3 ev utan se erzem a koldok magassagaig a hasam, ha hozzanyulok es mikor ugy ereztem hogy viszket a varrat kornyeke megdorzsoltem es olyan volt mintha a combom csikiznek ( majd rajossz, marha vicces hogy az erzo idegek ossze-vissza forrnak ossze)


"orulj", hogy legalabb nem kinoznak orakig a mutet elott.

2013. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A császáros anyukák válaszait mind lehúzzák, mintha itt mindenki direkt ezt választaná. Aztán, ha azt mondja, nem volt gáz, akkor lenézik, ha meg valakit megviselt, akkor nem értik, miért rágódik ezen.

Most is erre járt egy okostojás látom, és gyorsan lepontozott minden választ. Pedig talán bele kellene gondolni, hogy nem élheti meg mindenki ugyanúgy a császárt.


Kérdező, csak arra koncentrálj, hogy ami neked jut, az lesz a legjobb. Ha a doki így ítélte meg, akkor fogadd el, és ne agyalj. A babádnak valahogy ki kell jutnia, és ha a császár lesz a megoldás, akkor azt kell elfogadni.

S nézd azt a jó oldalát, hogy nem kell órákig vajúdni, majd utána bejelentik, hogy hopp mégis császár. Mert szerintem a kettő együtt a legrosszabb. Akkor inkább természetes szülés, vagy progis császár.


Ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2013. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
bekaphatja az amelyik az én válaszomat lehúzta. Gratulálok az iq szinted egyenlő a semmivel...bekaphatod kb ...a történetemet mondtam el te nyomorék! Első voltam. Bocs a megnyilvánulásért a többi válaszolónak de felhúznak az ilyenek.
2013. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!