Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, ti éreztete...

Császáros anyukák, ti éreztetek fájdalmat műtét közben?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Rendesen ellenőrzik, hogy lebénultál-e teljesen. Minden éreztem, de fájdalmat nem. Olyan hülye érzés volt, hogy huzigálják a hasam. Mindenesetre érdekes élmény, neked már volt, és fájt? Vagy még csak lesz, miért kérdezted?:)
2013. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem már volt, és nagyon fájt. Nekem is ellenőrizték hideg sprével fújtak a karomra és a lábamra, mindkettőt ugyanolyan hidegnek érzetem, ezért a doki várt 10 percet, de így is elkezdték. Éreztem a szikét, és azt is, ahogy szedték ki. Műtét után iszonyat fájdalmam volt, és műtét után fél órával már a lábam is mozgattam. A dokim szerint érzékenyebb vagyok az átlagnál. Ezért érdekel, hogy tényleg én vagyok ennyire érzékeny, vagy elronthatták?
2013. márc. 20. 11:09
 3/13 anonim ***** válasza:
De konkrétan fájt is? Mert én is éreztem, hogy felvágják, meg minden, de nem fájt, csak kellemetlen volt. Utána már más kérdés. Ilyenről még nem is hallottam.
2013. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Annyira fájt, hogy még ordítottam is, és be kellett altatniuk.
2013. márc. 20. 11:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, milyen barbárok! A doki meg persze hogy mossa kezeit és ráfogja arra hogy te vagy érzékeny.. Normális esetben ilyen nem fordulhat elő, nekem 8x adtak már gerincbe érzéstelenítőt, 1x nem éreztem semmit nem hogy konkrétan a vágást.. Kerüld el azt a dokit olyan messzire amennyire csak tudod!
2013. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva. És még te vagy a hibás, mi? Túl érzékeny... ekkora baromságot! Biztos rossz helyre szúrták! Barmok!
2013. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na igen. De igazából nem a dokimat okolom, mert nem az ő feladata volt, az edát beadni, hanem az anesztesnek. Ezért muszáj leszek legközelebb fogadni egy anesztest. A dokim ezt leszámítva végig korrekt volt, sokszor csak miattam jött be a kórházba, persze pénz beszél kutya ugat. :(
2013. márc. 20. 11:31
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és ami a legjobban fáj a mai napig, hogy emiatt nem láthattam és hallhattam életem legszebb ajándékát, csak órákkal később.
2013. márc. 20. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is csak éreztem és nem fajt.A lábomat énis tudtam mozgatni utánna alig fél orával.

Viszont tolem mindig kérdezgették ,hogy nem e fáj .

Hát ez szornyu ,volt itt mégeggy anyuka akinek hasonlo élménybe volt része,azthiszem nemis olyan rég...Ezek szerint nemolyan ritkaság...

2013. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

pedig ilyen létezik, valami latin neve is van, és én is ilyen alkat vagyok, valamiért az ilyenekből jóval nagyobb adag kell, hogy hasson . Pl fogorvosnál egy injekció helyett háromszoros dózis, vagy amikor a vakbelemet műtötték. Előre mondtam az anesztesnek, hogy nálam ez van, majdhogynem a szemembe röhögött. Aztán a műtőasztalon elkezdtek volna vágni, én meg mondtam ,hogy ácsi mindent érzek, rákérdeztek pontosan hol és mit, centire megmondtam, hogy hol vágott belém és merre folyik épp a vér. Csak lestek... kaptam még egy dózis cuccot vénásan, vártunk, na akkor már óvatosan kezdték el, mondtam ,hogy már csak kicsit fáj, ezt simán kibírom mozdulatlanul.. mondták, hogy ez azért nem így megy, megint kikérdeztek hol és mit érzek , megint stimmelt. Harmadjára is kaptam egy adag vackot ,akkor már csak a húzás-nyomkodás-matatást éreztem simán, fájdalmat nem.

Később mondta a sebész ,hogy már hallott ilyenről de még élőben neki ilyen esete nem volt, a 72 kilómhoz kaptam összesen 240 (!!!)kilóra való adagot, egy bikát is kiterített volna, én be se kábultam tőle, teljesen tudatomnál voltam végig és a műtét után az "őrzőben" szólánc-játékot játszottam a férjemmel, hogy eltereljem magam a sötét gondolataimtól ( ugyanis éppen 14 hetes várandós voltam az első babámmal).

Szóval oké, lehet szidni az orvosokat meg minden, de attól még létezik ez a fajta idegrendszeri anomália!

2013. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!