Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hétfön császâroznak epidurális...

Hétfön császâroznak epidurális érzéstelenítêssel? Fáj mikor beadják? Műtét közben érezni lehet vmit pl fajdalmat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hozzá voltam szokva, mert 9x műtötték a térdem és mindig érzéstelenítve volt.

De attól még éreztem. Lényeg, hogy ne mozdulj el miközben adják. Tudom, könnyű ezt mondani és a tested akartod nélkül is megfog mozdulni, de lesznek ott segédek, akik úgymond megfognak, tehát megtartanak.


Amint beadták, lefognak fektetni. Kikötöznek az ágyhoz (két lábadat és jobb karodat). A balba kapod az infúziót és azon mérik a vérnyomást.

Műtét alatt 5-10 percenként fogják egyébként. Ha szükséges, akkor kapsz az infúzióba injekciót.

Ha fém ízt vagy valami különöset érzel a műtét közben, akkor szólj egyből.

Viszont arra készülj fel, hogy már a műtét előtt kapsz egy bogyót, ami bekábít. Tehát hallucinálni fogsz, meg úgy érdekes lesz minden.

Vigyél magaddal szívószálat és műanyag poharat, mert műtét után 8-12 órával később kellhetsz fel. Ehhez még egy fáslit is vigyél, amit oda kötnek majd neked az ágy végébe. Ez arra lesz jó, hogy könnyeben feltudj felni. Iszonyat fog fájni az első felülés/felállás/séta, de NE HAGYD EL MAGAD!

Nem kell futni, de azért próbálj meg túl tenni magadon!

Ha fájdalmat érzel a műtét után, akkor kérj csillapítót. Akár éjszakára is! De szerintem egyből kapni fogsz, amint letelt a hatóidő (2-3 óra).

Nem szabad a fejedet felemelni, csak oldal irányba mozgathatod. Ne is kísérletez azzal, hogy felülj vagy a fekvésen kívül más pozícióba kerülj. Használd ki az a napot a pihenésre, mert utána tényleg nem lesz időd rá!

A gyermeked megőrzőben lesz 1 napig, csak szoptatásra viszik be hozzád. Akkor természetesen segítenek neked. Tartják és beirányítják a melled a szájába. Neked semmit nem kell csinálnod aznap, csak beszélned hozzá, énekelni, stb.

Szoptatás alatt végig tanácsos a beszélés hozzá, hogy megnyugtassa.


A műtét alatt semmit se fogsz érezni. Én is annyit éreztem, hogy valami hideg az alhasamnál. Épp kenték rám a fertőtlenítőt. Szuri után kb. 5-10 percet várnak és utána megcsipkedik a lábad, hogy érzel-e valamit.


Sok sikert, kitartást és ne félj!

Én végig remegtem az egészet, tiszta ideg voltam, pedig sürgősségi császárom volt. :)


Ha megvan a picur, akkor írj. Már ha lesz időd :))


Sok boldogságot és jó egészséget kívánok! :)

2013. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Spinálissal császároznak, nem epidurállal. Kellemetlen érzés, de kibírható. Műtét közben nem érzel fájdalmat, csak rángatást.
2013. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedden lesz egy hete hogy engemis császároztak.

Mint egy oltás kb annyit érzel és nyomást amíg benyomja, egyből elkezd alulról felfelé zsibbadni mindened. Nekem azt nézték hogy hol érzem a hideget hol nem . Én olyan bogyot nem kaptam amit az első irt sztem az császárnál nincsen. Érezni fogsz mindent, de nem fájdalmat csak azt hogy szétnyilt a hasad és hogy matatnak benned mintha huznának vonnának. Elég ilyesztően hangzik, de tényleg nem fájdalmat fogsz érezni. :) Ha van még kérdésed irj nyugodtan :)

2013. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hetfon megprobalok majd irni :)
2013. febr. 23. 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem elore kelett dolnom mikor beadtak a spiralis erzestelenitest. 3szurast erztem ,ebbol az utolso fajt. igen, volt ott egy seged aki segitett mozdulatlanul maradnom. utanna rafekudtem a mutoasztalra es en tenyleg semmit nemereztem az egeszbol ,csak 2 nyomast,rancigatast. egyebkent en sem kaptam semilyen tablettat h elkabuljak ,ennek ellenere eleg furan erztem magam kozbe...szoval lehet h infuzioba van valami....
2013. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megszületett hetfon a picurkam.:). 2650 g es 48 cm lett. A csaszarbol azt ereztem mikor rancigaltak meg nyomkodtak az nekem nagyon kellemetlen volt. Utana viszont ahogy ment ki az erzestelenito nagyon fajt. De mostmar viszonylag jol vagyok!
2013. febr. 27. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok. Gratulálok a picurhoz! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek :))

2013. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulalok,sok turelmet hozza :)
2013. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szêpen! :) További szêp napot!
2013. febr. 28. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!