Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy rejtélyes dologra szeretné...

Egy rejtélyes dologra szeretnék kérni tippeket! Lehetséges, hogy engem sikerült az EDA-val úgy elérzésteleníteni, hogy gyakorlatilag semmiféle fájdalmat nem éreztem azután, hogy beadták?!

Figyelt kérdés

Másfél órával az első fájások után már fájt, rendesen. Ekkor az orvos javaslatára EDA-t kaptam, és onnantól kezdve nem fájt semmi, a tolófájásokat viszont székelési ingernek éreztem, de NEM FÁJDALOMNAK. A doki szerint állati profin nyomtam, az első próbanyomásnál centikkel jött lejjebb a baba feje!

Ez sztenderd, vagy csak mázlim volt, és ne éljem bele magam, hogy legközelebb is ez lesz?! :)


Köszönöm szépen a megtisztelő válaszotokat!


2011. dec. 12. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az EDA sem érzéstelenít el teljesen, csak csökkenti a fájdalomérzetet. 2 lehetőség van: 1. akkora adagot kaptál, hogy valóban teljesen érzéstelenné váltál (de ezt nem hiszem) 2. hatására agyilag kikapcsoltál és ezért nem érezted fájdalomnak a fájdalmat.

Mindenesetre szerintem csak mázlid volt.

2011. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Igen,lehetséges.A tolófájásoknál már nem szoktak adagolni érzéstelenítőt pont azért hogy érezd ha nyomni kell.Nálad vagy elszámolták egy kicsit az időt vagy gyorsabb volt a baba,de nem vált a károtokra ezek szerint:-)
2011. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de en is kaptam EDA-t, es en sem ereztem semmifele fajdalmat utana mar, a kitolasnal sem, es a gatvarrasnal sem. Orakkal utana kezdtem csak erezni a gatmetszes helyet,de akkor viszont nagyon...
2011. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem detto az volt, mint Neked, azt leszámítva, hogy az első fájásoktól 20 óra telt el, mire EDA-t kaptam.

Még 2 óra és a kezemben volt a kislányom.

Fájdalmat én sem éreztem, csak azt, hogy húzódik a hasam, de még csak kellemetlennek sem mondanám.

Kitolás nálunk is profin ment, kb. 3. nyomásra kint volt. :)

2011. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Valaki azt írta, hogy agyilag kikapcsoltam. Ezt úgy érted, hogy ellazultam? Tény, mivel NEM FÁJT! De nem hipnotikus volt azért az élmény, ha valóban fájt volna, valóban éreztem volna, szerintem.


Első szülésem volt, 5 óra alatt meglett mindenestől a babám, pedig a családban mindenki napokat kínlódott nehéz tágulás és fájásgyengeség miatt!

Én az utolsó mozzanatként 4 és fél ujjnyit tágultam egyetlen órácska alatt! A doki is csak nézett!


Remélem, ilyen típus vagyok!:)

Pedig hogy féltem ettől az egésztől!!!

2011. dec. 13. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
bar en nem kaptam EDAt mert itt nincs ra lehetoseg, de enis hamar tagultam a vegen, es eleg konnyunek mondanam a szulesem, 11kor meg 4 ujjnyi votam, negyed 2 re meg mar megvolt a lanyom :)
2011. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam eda-t, de bizton állíthatom, hogy a maga kitolás, már nem fáj. Teljesen megváltozik a szülés folyamata, akkor már nem az a lényeg, hogy táguljon a méhszáj, hanem hogy "kijöjjön" a baba. Az meg a "székelési" inger, ami lapesetben már nem fáj, csak erősen kell préselni. Ezért se fájhatott....:)
2011. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, mint Te.

Ez annyit jelent, hogy aki csinálta neked az EDA - t, az értette a dolgát, ami sajnos általában nem jellemző. Én sem éreztem semmit kitolásnál se, csak a dokim tapizta a hasamat, és egymásra néztünk, amikor nyomni kellett :-)

A burokrepesztéstől számítva 5 óra múlva én is babázhattam :-) (első szülés)

2011. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!