Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a császár epidurális...

Milyen a császár epidurális érzéstelenítésben? Én spinálist kaptam és teljesen béna voltam. Az epis császár is bénít vagy csak érzéstelenít?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nincs olyan h "epis" császár.Vagy spinális van v altatás.
2011. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hmmmmmmm.....Most néztem meg a zárójelentésem és epidurális érzéstelenítést kaptam.Programozott császárom volt.5 órával a műtét után felállhatam zuhanyozni és nem volt semmiféle fejfájásom.De béna voltam deréktól lefele,amikor beadták.
2011. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,igazad van,ha vkinek sima szülésnél elkezdik adagolni az edat,és mégis császár a vége,nem fogják újból megszúrkálni..Logikus.
2011. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lényeg h a spinális nem csak az érző hanem a mozgató funkciókat is gátolja.Tehát epinél nem érzel de mozogsz,spinálisnál meg egyik sem.



"Az epidurális érzéstelenítést a gerincoszlop lumbális, azaz deréktáji szakaszán történő behatolásból végezzük, olyan magasságban, ahová a gerincvelő már nem ér le semmilyen körülmények között sem. Másfelől célunk a gerincet (és természetesen az agyvelőt is) burkoló kemény agyhártya (dura) körüli keskeny tér (epidurális tér) felkeresése, tehát optimális esetben csak a gerincet védő agyhártyarétegek körül lévő térbe hatolunk, és semmiképpen sem a gerincvelőig (az orvostudomány más területein ugyanis magasabban, tehát még a gerinc magasságában is alkalmazhatnak epidurális érzéstelenítést)


A spinális érzéstelenítés az epidurális érzéstelenítéstől több lényeges ponton eltér. Az érzéstelenítő oldatot az ún. spinális térbe, vagyis az agyvízbe adjuk be, legtöbbször egy dózisban. A szúrás technikai kivitelezése sokban hasonlatos az epidurális érzéstelenítésnél leírtakhoz, azzal a különbséggel, hogy spinális anesztézia esetén a beteg ülő testhelyzetben, hátát kidomborítva helyezkedik el, és nem kerül sor katéter bevezetésére sem, hanem a gyógyszert egy adagban juttatjuk be egy vékony tűn keresztül az agyvíz-térbe. Ezt követően az érzéstelenítő hatása perceken belül kialakul, és ami igen lényeges, nemcsak az érző, hanem a mozgató funkciót is gátolja a teljes érzéstelenítés időtartamára, ami többnyire 2-2, 5 óra. Az érzéstelenítő eloszlása az agyvíztérben a gravitáció által befolyásolható, így a beteg műtőasztalon történő megdöntésével az érzéstelenítés "magassága", vagyis az érzéstelenített terület nagysága befolyásolható. Az érzéstelenítő hatás kialakulásával a vérnyomás átmeneti esése következhet be, melynek megelőzése céljából a műtétet megelőzően minimum 1, 5 liter intravénás infúzió alkalmazása jelent megoldást. Császármetszésnél végzett spinális érzéstelenítés megelőzi a magzat altatószer okozta születés utáni légzési zavarát, illetve lehetővé teszi az "együttszülést" műtét esetében is, hiszen az édesapa jelen lehet a műtét során mindvégig ébren lévő, és a születés élményét ily módon átélő párja mellett. Kiknél nem javallt epidurális vagy spinális érzéstelenítés? Legfontosabb szabály: ha a szülő nő nem kéri, illetve ha orvosi javallat alapján terveznénk elvégzését, de a vajúdó nem egyezik bele, semmilyen körülmények között nem szabad alkalmazni. Milyen szövődményeket rejthet magában az epidurális érzéstelenítés? A lehetséges szövődmények leggyakrabban technikai problémára vezethetők vissza: az epidurális tér felkeresése nehézségekbe ütközik vagy egyáltalán nem kivitelezhető (szűk csigolyaközök, meszes gerinc), illetve az epidurális tér túlzottan szűk volta miatt a szúrás kapcsán a keményagyhártyán (dura) nyílást ejtünk. Ez utóbbi esetben néhány csepp agyvíz a tűn keresztül szinte mindig távozik, és ez egy-két napig fejfájást okozhat a szülés után, de más veszélyeket nem rejt magában. Elvileg előfordulhat, hogy a beadott gyógyszer az epidurális térben érpályába jut és általános tüneteket okoz: ennek kivédésére a beavatkozás során számos óvintézkedés szükséges minden esetben. "

2011. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nnnna, most is tanultam valami újat! Mindenesetre én olyat kaptam, amitől se nem éreztem, se mozogni nem bírtam.
2011. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13:18 ez egy szuper Frappáns válasz!! Csak nem te csinálod ezeket az érzéstelenítéseket!?
2011. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerettem volna kijavítani a hibámat,mivel az első választ én írtam.Utánanéztem és bemásoltam amit találtam.És én is örülök neki,hogy vmi újat tudtam meg,nem tudtam hogy csinálnak császárt epidurális érzéstelenítésben is.
2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Császárnál nem azt az érzéstelenítőt használják, mint a sima szülésnél. Sima szülésnél tudsz mozogni, a császárnál nem.Simán kezdtem szülni de sürgősségi császár lett a vége.
2011. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Simán kezdtem el szülni, de a legvégén császár lett. EDA-t kaptam, majd mikor a műtőbe toltak, ott 3x-os adagot kaptam. Semmit nem éreztem, se húzást, se vonást, semmit, lebénultam teljesen. Éjjel szültem, éjjel 2x, reggel mikor kivették még 1 adag EDA-t kaptam fájdalomcsillapítás miatt. 9 körül álltam fel.
2011. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez korház és orvos függő szerintem.Nekem spinális érzéstelenítéssel volt a második császárom,amivel 16 órát feküdtem,nem hogy nem tudtam,nem is szabadott felkelni.Ez egy tűszúrás volt.5-10 percen belül teljesen elzsibbadtam.A barátnőm szintén a második gyermekét ugyanabban a kórházban eda-val császározták.Neki úgy adagolták az érzéstelenítőt,elmondása szerint jó 45 perc mire elkezdett hatni.De ő előbb felkelhetett,és az anesztes ugyanaz volt,mivel közös ismerősünk.Csak más az ok,hogy kit miért császároznak,mert szerintem ez sem mindegy,hogy melyik módszert válasszák.Nekem az előző császár,neki meg szívproblémái miadt volt progis.
2011. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!