Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, mire kell...

Császáros anyukák, mire kell számítani?

Figyelt kérdés

Most tudatosult bennem, hogy valószínűleg császárral kell majd szülnöm. Mivel jár ez? Minden infó érdekelne.

A seb fájhat utána napokkal, hetekkel, hónapokkal később is, úgy hallom. Nektek milyen körülmények között fájdul meg, és mennyire erős a fájdalom?

Ha utána lesz még baba, miért aggódnak mindig, hogy szétnyílhat a seb? Mármint a külső seb vagy a méhen lévő vágás? Terhesség során nem nyílhat szét? Mindig ugyanott vágnak, vagy mindig máshol? Több babát is szeretnék majd.

Ha bármi más infótok van, légyszi osszátok meg velem!

Amúgy szívgondok miatt lesz valószínűleg császár.


2013. febr. 20. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én hálát adok az égnek, hogy császár volt. Itt nem altatnak, érzéstelenítenek. Érezni fogod ahogy rángatják a hasad, de nem fog fájni. A fejednél mindig állni fog valaki akivel beszélhetsz. A sebgyógyulás mindenkinél más. Én nem bírom a fájdalmat, nyafogós és hisztis vagyok, de az első felállás még nekem is ment. Kellemetlen volt, mert húzódik, szúr, de úgy nagy nem fáj. A rossz az volt, hogy nem tudtam egyből sokat menni, mert szédültem. De ez pár óra múlva elmúlt. A második nap már sokkal sokkal jobb volt, főleg miután kivették a csöveket! Onnantól kezdve nem éreztem rosszul magam, meg a babát is odaadták, így rá se értem aggódni. Még ott a kórházban kivették a varratokat, és gyógyultnak nyilvánították. Be sem kellett már kötni. Víz érheti, de áztatni nem szabad.

A másodiknál valószínűleg meg fognak kérdezni, hogy meg akarod-e próbálni a rendes szülést. Ezt majd eldöntöd a császár után, hogy neked mennyire volt jó, vagy rossz. Majd a terhesség során nézik a hegedet, és ha szétválás fenyeget, nem próbáljátok meg a rendes szülést. Próbálnak mindig ugyanott vágni.

2013. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam előre, hogy császárom lesz, nekem valóban a legutolsó pillanatban derült ki, nekem tényleg már csak az a pár nyomás lett volna hátra.

Engem altattak, mivel érzéstelenítésre már nem volt lehetőség.

Nekem nagyon fájdalmas volt. Néhány nap után azért már jobb volt, de mikor 1 hét után hazamentünk a kórházból, kb. rá 2-3 hétre jöttem úgy rendbe, hogy nem fájt és szerencsére utána sem volt semmi gond. Addig viszont az ágyból való felkelés, sőt még a tüsszentés vagy a köhögés is iszonyatos kínszenvedés volt. A seb még a kórházban összegyógyult, utolsó nap kivették a varratokat. 1 évig kb. még érzékeny volt a seb, megéreztem, ha időváltozás jött, mert nagyon viszketett.

Azt tudom, hogy nem feltétlenül császározzák az anyukát másodszorra is, hanem ha van rá esély, akkor egy császáros szülés után is lehet még természetes szülése valakinek.

A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy legközelebb hol vágnak vagy mit történik.

2013. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második szülésem császár volt,a 3.-at megpróbálhattam simán (nálad gondolom szívgondok miatt a következő is az lesz) de végül ismét császár lett,hegszétválás miatt. A terhességnél semmi gond nem volt,nem fájt az előző heg,csak a vajúdást,a fájásokat nem bírta. Az első válaszoló leírta mire számíthatsz,nálam ugyan csövek nem voltak.12 óra múlva kelhettem fel,persze fájt,de ki lehet bírni,10 nap után kellett visszamenni varratszedésre. Varratszedés egy pillanat,nem fáj.Ugyanott vágtak,mint a 2.-nál. 2-3 hónappal a szülés után nem fáj a heg,nekem nem is érzékeny.Most 7 hónapos a fiam,a heg teljesen elhalványult.
2013. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2hete szültem császárral elsö babámat.Nekem téraránytalanság miatt lett császár.8órát vajúdtam,kézzel is tágítottak nem egyszer mire kiderült h annyira picike a medencém h kb 3ujjnyi a maximum amire képes tágulni.Amire erre rájöttek addigra annyira fáradt voltam meg a méhem is h majdnem megrepedt.Az érzéstelenítéstöl féltem(gyülölöm ha szurkálnak)de nem fájt.Picit kellemetlen volt ahogy rángatták a hasam de túl lehet élni.Az alatatósdoki ült a fejemnél ö beszélt hozzám végig.Nekem kicsit rosszabb volt az örzöben töltött idö mert a méhem nem akart elkezdeni visszahúzódni és rengeteg vért vesztettem...ennek ellenére ugyan akkor kelhettem fel mint a többiek.Saját lábamon mentem az osztályra is.Kb egy hétig fájt a seb...mostmár inkább csak az érzékeny ahol kitámasztották a hasam de az is csak nyomásra.Úgyhogy ne aggódj nem vészes:)
2013. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!