Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért választja valaki valaki...

Miért választja valaki valaki a császár metszéses szülést, ha nem indokolt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:06
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
11%

Kedves 9 es akkor ird hogy nem kell küzdeni a császárral, ha vágták már fel a hasad 20 centi hosszan és 8 óra elteltével lábra is álltál.

Kérdező: sokan féltik a lenti dolgaikat, meg sztem a babára nézve nem olyan kockázatos.

2013. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
47%
én természertes szülésre készültem, de sajnos nem tágultam,ezért császár lett. 12 órát vajúdtam. az is kimerített és maga a műtét utáni felépülés is kicsit nehéz volt,bár hamar felépültem. Én rettegtem a terhesség utolsó 2 hetében, aludni sem tudtam. rettegtem hogy milyen lesz a szülés,hogy mennyire fog majd fájni, kibírom e a fájdalmat? Császártól meg azért rettegtem,mert úristen fel fognak vágni stb stb... 12 óra amugy hamar elment,és minden "rossz" ellenére teljesen pozitivan éltem meg az egészet. 10szer szúrták meg a gerincemet,mert mindíg csontba ütközött a tű... de túléltem... és végig csinálnám mégegyszer ugyanigy. ha lesz még egy babám,nem érdekel már h hogy fog a világra jönni,mert majdnem h mondhatom azt h tudod mindkét esetben h mier számítsak. mind a kettőnek van előnye is és hátránya is. K.
2013. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
37%
Én azt kérdezném, miért rettegnek a nők ennyire a természetes szüléstől, hogy miért nem bíznak magukban, miért félnek átélni.. (ezzel azt hiszem, hogy a kérdésre is válaszoltam, csak újabb kérdések következnek belőle)
2013. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
28%
Már terhesség előtt is, többször voltak condylomáim. Köszönöm, tudom, hogy attól lehet simán szülni, de ez engem nem érdekel, lehet hülye vagyok, de nekem nem meggyőző, hogy nem lesz semmi baja a gyereknek. Főleg, hogy belül is lehet. Hiába nézik, mi van, ha szülés előtti nap jön elő belül vagy akármi? És ha nem tűnik fel? Fertőzzem meg a gyerekemet? Leszarom, ha lenéznek egyesek, meg félősnek tartanak, meg sznobnak és olyannak, akit csak a saját kényelme érdekel én így döntöttem.
2013. ápr. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
39%
Miért kell lepontozni a válaszokat?
2013. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
54%
11-es, én is (indokolt) császárral szültem. Előtte 3 hétig kórházban feküdtem, utána meg mehettem az intenzívre mélyvénás trombózissal és másfél évig kellett napi 2x vérhigítót szurkálnom, úgyhogy (bár tudom, nem verseny:o) a szenvedés bőven kipipálva. A megküzdést úgy értettem, hogy a szüléskor élesben nem rajtad, nem a te kitartásodon, testi és lelki erődön múlik a siker, csak eltűröd az egészet. De - azt hiszem -, teljesen megértem a lelki okokat és gátakat, mert nem vagyok az az erős nő típus. Csak érdemes mérlegelni, mert nem biztos, hogy megéri az esetleg valamiért könnyebbnek látszó utat _eü._indok_nélkül_ választani. Ugyanakkor a hüvelyi szülésnek is van bőven kockázata, csak a statisztikák szerint kevesebb. Sajnos minden döntésről csak utólag derül ki, a saját esetünkben jó volt-e.
2013. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
44%
Én most vagyok a 38. hétben, de soha nem jutott eszembe császárt "kérni". Pedig rettenetesen félek a fájdalomtól, ami rám vár. De én azt gondolom, hogy a természet nem véletlenül találta ki, hogy egy babának így kell világra jönnie, és ha nem indokolt, a világért sem "boncoltatnám élve magam".
2013. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 13-as! Talán azért, mert nem akarnak, oxigénhiányos, meg ilyen olyan sérült babát a világra hozni! A baba szempontjából egyértelműen jobb a császár! Van, akinek a baba egészsége a legfontosabb!
2013. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 18-as!

A természetes szüléssel miért sérül a gyerek???????? Pont hogy szüksége van neki is arra, hogy átmenjen a szülőcsatornán, pl légzési nehézség is gyakrabban fordulhat elő császáros babáknál, mert amíg átpréselődik a szülőcsatornán, addig kijön a tüdejéből az összes magzatvíz, illetve a hőmérséklet különbségre is jobban felkészül, mert amikor kibújik, át van masszírozva egész testén a bőre, ezáltal élénkül a vérkeringés.

Szerinted ha az orvostudomány szerint "egészségesebb" lenne a császármetszés, akkor miért lenne még manapság természetes szülés!? Akkor talán mindenkit felvágnának, mert az jobb a babának, nem? Nem véletlenül választják az orvosok is csak vészhelyzetben, illetve indokolt esetben!

2013. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
37%

Indokolt esetekben megértem a császárt... De már mért lenne alapesetben jobb a babának?? Miért lépne fel oxigénhiány egy normális szülésnél (persze, előfordul, de nem feltétlenül velejárója)

Abból a szempontból lehet jobb a babának, hogy gyorsabb. De császár után elviszik anyukától, később viszik vissza, és ez rosszabb neki. Akárhonnan nézzük, a meleg, ölelő pocakból egyből egy kiságyba (kocsiba, inkubátorba) kerül, egyedül. Ez miben is jobb neki???

Tiszta hülyeség, hogy mert a gyerek egészsége a legfontosabb. Ott sincs több beteg baba, komplikáció, ahol fele ennyi császármetszést végeznek (már ha Európában maradunk, nyilván pl Afrikában, ahol a koszban szülnek, ott magasabb a kockázat, de az más teljesen)


Szimplán elhitették, hogy egy anya nem képes arra, amire a természet tervezte (jó, ez csúnyán hangzik), semmit nem hagynak hogy a maga ütemében, a maga módján történjen. Mert nyilván csak az orvosok segítségével, meg mindenféle beavatkozással vagyunk képesek arra, amit egyébként sok milliárd nő megcsinált már. Ez gáz.

2013. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!