Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet elvárni egy jó...

Mit lehet elvárni egy jó szülésznőtől?

Figyelt kérdés
A szülés előtt, közben és után. Mi a különbség a fogadott és ügyeletes között?
2013. jan. 20. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez sokszor lutri. Az enyém fogadott volt. Szülés előtt egyszer találkoztunk, megmutatta a szülőszobát és nagyjából elmondta mi hogy fog történni. Szülésnél bent volt, meg vajudáskor is be-be nézett, de mivel egy másik "betege" is szült a szomszéd szobában, igy kettőnk között jött-ment. Szülés után NEM NÉZETT meg minket, pedig még 3 napig bent voltunk a kórházban. 30 ezret kapott pedig, ez 2008-ban volt.
2013. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor van különbség, ha már a terhesgondozás alatt is segít. Írták itt többen, hogy mikor a kórházba kellett menniük NST, vérvétel, akkor ő csinálta nekik. Ezen kívül a szülőszoba látogatás, de azt bárkinek megcsinálják, ha kéred, nem kell hozzá felfogadni senkit...

Mi nem fogadtunk. Megkérdeztem a dokimat, hogy fogadjak-e, azt mondta nem kell, nagyon jók a szülésznők...persze utólag rájöttem, hogy úgyis ő választott a rendelkezésre állók közül, mikor felmentünk a szülőszobára, nyilván aki jó, és szeret vele dolgozni... :)

Valóban nagyon szimpi is volt, jól elbeszélgettünk vele a szülőszobán, tartotta bennem a lelket, mutatott trükköket, úgyhogy ugyan lejárt volna a műszakja este 7-kor, megkértük, hogy maradjon. 8-kor született a lányom, még 2 óra megfigyelő után felvitt a gyermekágyasra, tehát 2-3 óra pluszt jelentett neki, ezért adtunk 25 ezret...

Másnap is jött megnézni...

Nekünk jól jött ki a lépés, de valóban lutri is lehet...

2013. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi szülésznőnk egy tündér volt. Szülés előtt találkoztunk, megmutatta a szülőszobát, megígérte, hogy bármikor fogom hívni, hogy eljött az idő, ő ott terem. A szülésemet indították, aznap ő pont másik osztályon volt beosztva, de szóltam neki, hogy indítanak, elcserélte a műszakját és jött. 9 órát vajúdtam, !végig! benn volt, zenét kapcsolt, ki-be, masszírozott, szóval tartott, ha kellett, de ha kellett csak csendben segített. Ő emelte ki a Kislányomat és ő vágta el a köldökzsinórt (a Párom nem merte). Meglátogatott minket, míg kórházban voltunk és utolsó nap segített összepakolni, felöltöztette a Kislányomat és kikísért minket. Életem legjobb élménye volt a szülés és ő nagyban hozzájárult, hogy ez így legyen. Mindezt egy alig elfogadott 10ezresért és egy doboz Raffaelloért. Szerintem, aki teheti fogadjon szülésznőt, és alakítson ki vele egy bizalmas, baráti kapcsolatot és akkor minden a lehető legjobb lesz.
2013. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát nem egyszerű ez.. Pont azért is kérdezem, mert egyedül leszek ott és jó lenne valaki aki előtte közben és utána is törődik velem. Értem úgy, hogy a vajúdás alatt sem hagy magamra...
2013. jan. 21. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ami nagyon fontos:

- bízzál benne, legyen szimpatikus. Nem tudnám magam rábízni egy olyan emberre, aki ellenszenves.

- legyen gyakorlott a gátvédelemben (a mi kórházunkban a szülésznők vezetik le a szülést nem a dokik, így a gátvédelem is az ő "dolguk")

- nyugodt, de határozott legyen

- legyen nyitott a szülő nő kívánságaira, elképzeléseire (pl én minél kevesebb beavatkozást akartam, alkalmaztuk a homeopátiás bogyókat, végig álltam vajúdás alatt, szóval ami a protokolltól eltér, azt meg lehessen vele beszélni)


Akit én kaptam ügyeletben először, vele olyan jól tudtunk együtt "dolgozni", hogy másodjára megfogadtam. Szoktunk beszélni telefonon kb havonta, az NST-ket ő csinálta, az utolsó hetekben már szinte napi kapcsolatban voltunk. Akármilyen kérdéssel fordulhattam hozzá. Amikor bementem, rögtön ő is indult, végig velem volt, beszélgettünk, nevettünk, teljesen feloldódtam, ezért pláne hálás vagyok neki. Vizet adott, kérdezett, minden porcikájával rám figyelt.

Szülés után felkísért a szobába, utána napokon is bejött hozzám. A mai napig tartjuk a kapcsolatot.


Az is igaz, hogy ez vidék, itt azért más minden emberi kapcsolat, mint Bp-en.

2013. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt szerettem volna hallani, mert ilyet szeretnék majd találni Győrben!
2013. jan. 22. 00:34
 7/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Ha gondolod, utánakérdezek Neked, kit ajánlanak, van Győrben szült rokonom, ismerősöm.
2013. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy, köszi!! :)
2013. jan. 22. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!