Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért bunkó a csecsemős...

Miért bunkó a csecsemős nővérek 99%-a?

Figyelt kérdés
Ezt a bunkóságot tanítják nekik az iskolában?Sok kismama miattuk nem tud szoptani sem...
2008. jún. 1. 20:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
Na megint, én vagyok, az utolsó 2 hozzászóló. Azt nem értem, hogy miért kell kívülről várni a segítséget. Ez a Te életed:) A természeti népek a fa alatt szültek. Ott mindenki szoptatott, mert ösztönből csinálták. Nem vártak segítséget, ha igen a jóistentől. Mit számít egy csec
2008. jún. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos tényleg van olyan, hogy miattuk nem tud valaki szoptatni. Pl. én. Háromszori kérésre sem mutatták meg, hogyan helyezzem mellre a babát - egy hétig vérzett mindkét mellem, azóta sem megy a szoptatás, nincs jóformán tejem. Ha valaki nem emberséges, menjen szenet lapátolni nővérkedés helyett. Másnak is van felelőségteljes munkája, éhbérért, mégsem lesz belőle bunkó paraszt.
2008. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
Szia,hát én sem találkoztam még kedves nővérkével.Nekem nem volt több mint 4 napig tejem hiába szoptattam.Nagyon éhes volt a kicsi ,sokat sírt,és mikkor kértem neki tápszert hogy megetessem,úgy kiabált velem.Azt mondta hogy féttem a melleimet,meg hogy nem akkarom szoptatni.Sajnos nem vagyunk egyformák,hogy egybe szülés után legyen tej.Most lassan megyek szülni,remélem az a undok nővér nem lessz ott.üdv 39 hetes kismama
2008. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%
Az én gondom, bajom velük a következő volt: nem indult be rendesen a tejem, viszont a kislányom besárgult. Ugyebár ennek az ellenszere, hogy egyen és kakiljon. Na de mit egyen, ha nincs tej???? Semmivel nem pótoltak, kiengedtek sárgán és újra vissza kellett vinnünk, de már a Heim Pálba vittük! Szóval ott meg mindenáron szoptatás... Persze, hogy az ember szoptatna, de ki válassza akkor a szoptatást, vagyis, hogy beinduljon, ha a gyereke besárgul???
2008. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Még én most fogok szülni csak ,remélem lesz tejem de mindenképpen beviszek egy könyvet magammal:GUOTH-GUMBEGER-HORMANN:Szoptatás a címe,elolvastam és nagyon jó dolgokat ír benne.megtanítja mit hogyan kell csinálni,sztem nézd meg a könyvet boltban és ha tettszik vedd meg,enyit megér.A másik én nekem bejöttek a homeos bogyók eddig,szoptatás elősegítésre is van,érdemes kipróbálni azt is..mindent meg kell tenni,hogy legyen.Hozass be magadnak köményes levest az is serkenti.És igya d a tejserkentőt.Én úgy vagyok vele,hogy mielőtt bemegyek a khba,mindent kitanulmányozok ,mit hogyan kell..ill.a terhességem alatt folyamatosan nézelődök a neten ,jegyzetelek,mit érdemes és hogyan.ezért pl a védőnő sem tud túl sok újat mondani.Ha bennt leszek igyekszek rájönni magamtól a dolgokra,ha nem megy valami kérdezek,de az tuti ha leordítanak én visszaordítok!!!Mert nincs joga úgy beszélni veled.Én egészségügyben dolgozom,igaz nem szülészeten,de a beteg jogai az elsők és nem ordíthatnak veled.Sztem hülye aki állja.Amúgy a legjobb fegyver az ilyen ellen ha nyugodtan megkérdezed ilyenkor,hogy van valami problémája,hogy ordít,de tök nyugisan.Na az tuti felbosszantja és nem fog legközelebb ordítani veled.Én megpróbálom majd kizárni a külvilágot és csak a babára hagyatkozni.segítsen nekem ő mi a jó neki,igaz a tejtermelés nem csak ezen múlik ,de főként lelki dolog azt hiszem.34hetes kismama
2008. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A 4. válaszadónak üzenem: ha egyszer ezt a munkát vállalták, hogy x számú csecsemő sírását kell hallgatni, akkor ki kell bírniuk. Viszont azzal én is egyetértek, hogy a fizetésük elég alacsony. Nekem a nagymamám volt elég sok ideig kórházba, de tisztelet a nővéreknek, azért, amit csináltak. De csak az intenzíven, mert a sima sebészeten szinte le sem sz**rták. De ez kórházfüggő.
2008. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%

Én elhiszem, hogy túl terheltek a csecsemős nővérek, s hogy kevesen vannak, azt is hogy szörnyű érzés egyszerre 30 vagy még annál is több újszülött sírását hallgatni nap mint nap. De igen igaz, hogy sok kismama lelki tramuaként él meg olyat, ami a legcsodálatosabb dolognak kellene lennie az első napokban, az első szoptatások nagyon sokat számít a baba és a kismama életében. Mert a nővérek "elfoglaltságuk miatt", vagy hogy is írta az első hozzászóló "rossz napjuk van" miatt durván, minden kedves szó, tanács nélkül hagyja a kismamákat a kórházakban. Itt megjegyezném, hogy tisztelet a kivételnek, de amíg a kórházban voltam nem találkoztam kivételel és boldog első gyermekes kismamát sem láttam aki ne panaszkodott volna rájuk, a környezeteben minden kismama nem szülés fájdalmait panaszolta, hanem a csecsemős nővérek olykor sértő és durva beszólásait, és bizony olykor csecsemő gondozóhoz nem méltó közeledést a babákhoz, kismamákhoz. Nem a vajúdás, a szülés, a kitolás, vagy gátvarrás volt fájdalmas, hanem azok a napok a kórházban, amikor egyedül hagytak és senki nem figyelt ránk, aki nem csak egészségügyileg nézte a kismamákat és a babákat. Egy pár kedves szó kellett volna csak, pár megnyugtató szó, és bátorítás és persze pár jó tanács.

Aki teheti, még szülés előtt menjen el egy szoptatási tanácsadóhoz, egy párszor végig nézni egy szoptatást a gyakorlatban is. Olyan szüléselőkészítőre járni, ahol szoptatós kismama megtudja mutatni a szoptatást, ahol elmondanak mindent, hogy szoptatass az első napokban, milyen problémák léphetnek fel és hogyan old meg őket. A kórházi napokat pedig mindenki próbálja meg lelkimegrázkodtatás nélkül túl élni és magabiztos kismamaként hazamenni a gyermekeddel.

2008. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%

Tálán én abba az 1%-ba tartozom, de úgy gondolom, hogy jó pénzért a legbu...... orvos és szülésznő is báránybőrbe bújt farkas. Nálunk is az a csnővér kap a legtöbb ajándékot aki nem ért a szoptatáshoz és minden anyukát megböget. Érdekes azt aki segít rajta azt csak dícsérgetik, kiváncsi vagyok ki az bármelyik munkahelyen akinek egy idő után nem lesz tele a hócipője a sok hálásak vagyunkkal.

De még az is valami, valamikor ezt sem kapjuk meg.

Olyan helyen dolgozom ahol egy este 20-26 gyereket fürdetek meg egyedül aztán mindenkit aki csak segítséget kér leülők az ágyához még is elégedelenek az anyukák.

Ép tegnap történt: reggeli pelus oszás alkalmával, megkérdeztem van-e valami gond próbléma,

válasz: nincs boldogolunk.

Majd viziten segítettem és kb 20percet ültem mellete úgy hogy magyaráztam közbe.

Már este fizetős segítőt hívtak magukhoz akinek 5000ft minimum a bére.

Ja és apuka szerint itt senki nem segít.

Amikor megkérdeztem mert én nem segítettem. de hát én aranyos segítőkész voltam, de általánosítanak.

Mond neked nem esne rosszul. Az én lelkiismeretem tiszta

De persze egy szál virágot sem kapsz. A munkám az életem sok gyerek köszönheti nekem, hogy tud szopni. De néha nekem is elegem van.

2008. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hm. ez jó kérdés. Sajnos én nekem is csak rossz tapasztalatom van és az utolsónak írom, hogy TE érezd azt, hogy különb vagy azoknál, akik csak legyintenek mindenre és nem érnek rá! Utólag is KÖSZÖNJÜK!


Jelzem, amikor én szültem a SOTEn és valami kérdésem lett volna, akkor kiszóltak, hogy nem érnek rá. Erre én bementem, hogy elhozzam a fiam és kérlek szépen az iwiwen nézegették az egyik nővérke aktuális pasiját!!! Majdnem leestek a székről, amikor beköszöntem.

És csak egy nővérke volt, aki segített nekem, amikor kezdett begyulladni a mellem( a mai napid sajnálom, hogy nem adtam neki pénzt érte, de akkor nem úgy jött ki). A társaim mind mellgyulladással szenvedtek és a szoptatás sem ment nekik.


A húgom most kezdi az egészségügyit csecsemős szakon...majd jól a körmére nézek:D!

2009. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóláshoz, komment:

elég felháborító, hogy egy egészségügyi intézményben dolgozóknak van internet hozzáférés, korlátlanul bármit bármikor nézelődhetnek, és nem végzik a munkájukat. Ha éppen nincs keressenek! Van kávé szünet, vagy cigi szünet, na de internet szünet??? Én a helyedben biztos jelentettem volna az igazgatónak. Persze csak akkor amikor már távoztok a kórházból, mert addig ki tudja mit műveltek volna a "kedves és segítőkész" nővérkék..

2009. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!