Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban megmutatják a...

A kórházban megmutatják a csecsemős nővérek, hogyan kell a babát fürdetni, tisztába tenni, öltöztetni stb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az Istvánban szültem. Csak ígérték, hogy megmutatják! Nekem egy anyuka mutatta meg hogy kell tisztába tenni, köldököt ápolni és felöltöztetni a babát. A fürdetést a csecsemősök végzik, és 5 perc alatt lezavarják le-, és felöltöztetéssel együtt. Úgyhogy itthon tanultam meg a fürdetés lépéseit.


4hónapos baba anyukája

2010. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem nem mutattak meg semmit csak húzták a szájukat és kifogásokat kerestek. szobatársam segített bent, mikor hazajöttünk bénáztunk, másnap jött a védőnő, orvos, ők mindent megmutattak :)


azért vicces volt mikor haza jöttünk nem is a babámmal foglalkoztam hanem a netet bújtam mit hogyan kell. kb. azt se tudtam hogy is kéne jól felemelni...

2010. febr. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Dehogy mutatják! Ritka amelyik erre szakít időt! Nekem Anyós mutatta 1. nap mikor hazamentünk. 2. nap már én fürdettem,pelenkáztam. Nem nagy ördöngősség,majd belejössz.
2010. febr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem a pelenkázást, köldökápolást megmutatták, öltöztetést nem volt szükséges, az ment nekem is, fürdetést ígérték, de aztán megbántam hogy kértem, mert emiatt utolsónak hagyták a babámat, szegény már egy órát ordított, éhes volt, fáradt volt, de végülis megcsinálták, csak akkor é már arra figyeltem, hogy essünk túl rajta. (Máv Kórház)
2010. febr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

sote I-en szültem, a fürdetésen kívül mindent megmutattak.

a szülés napjának éjjelén nem volt velem a babám, mert nem volt gyermekágyas szoba, másnap, mikor kikértem a csecsemősöktől, már jött is velem a nővérke, hogy na kezdjük. itt van ez meg ez a köldökápoláshoz, így meg így kell csinálni, x nap mire leesik, víz ne érje stb stb stb.

sőt nekem még a helyes mellretételt is megmutatta a nővérke, jött, lefektetett babával szemben, megfogta a mellem és a baba fejét és "rányomta" a cicimre, ha kisfiam elengedte, visszarakta. azt is megmutatta, hogyan masszírozzam a mellem.

szóval kórháza válogatja.

2010. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hát....koraszülött babámmal 2 hét után jöhettünk haza,hozzátatozik hogy akkor már úgy utáltak ki mert hét végére ígérték vagy soha semmit nem mondtak mikor jöhetünk haza egyszer csak hét elején közölték hogy na most és mivel mi 7végére készültünk senki nem tudott hazahozni tehát este jöttünk haza előttem megcsinált mindent a nő de csak gyorsan közben kicsikém üvöltött szerintem nagyon fázott mert aztán az első hetekben vagy 40 fokos víz kellett neki,szóval nem túlzottan voltam vele megelégedve de belejössz nagyon hamar,mindenki fél szerintem kicsit ettől.11 hós kislányka anyukája
2010. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, az első itthon töltött éjszakára is hívni fogom Anyukámat... :)

2010. febr. 20. 00:18
 8/18 anonim ***** válasza:

az a tuti :) ha nem is sikerül minden elsőre ne aggódj, pár hét és úgfy fogsz pelusozni mint egy robot :)

gyors és könnyű szülést :)

2010. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. febr. 21. 00:28
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az ÁEK-be szültem 2 szer is és annyiszor mutatják meg ahányszor kértem.Nagyon rendesek!
2010. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!