Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban megmutatják a...

A kórházban megmutatják a csecsemős nővérek, hogyan kell a babát fürdetni, tisztába tenni, öltöztetni stb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én Fehérváron szültem, semmit nem mutattak meg. AMit nem tudtam azt mindent megkérdeztem, még azt sem mutatták meg hogy a köldökcsonkot hogyan kell lekezelni. Itthon anyukámtól lestem el :(
2010. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A kórházban zuhanyoztatni tudod csak a babát, kádban fürdetni nem, szóval azt eleve otthon kell megtanulni.


Nekem sokat segített a "Kismamák nagykönyve" c. könyv. Benne van, hogy hogy fogd a babát, hogyan fürdesd, pelenkázd, öltöztesd, altasd. Abból tanultam meg a legtöbb dolgot.

A család is segített volna, ha kérem.

Egyszer megkértem a védőnőt, hogy fürdessük meg együtt a babát.

2010. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Áááá, dehogy (Miskolc)... bár gondolom, ha kértem volna, megmutatják.


Szülés előtt jó sokat olvastam, gondolkodtam, dvd-ztem ebben a témában, tehát elméletileg tudtam mindent. Azért mondom, mert így azért elő lehet készülni. Elméletben. Na aztán jön a gyakorlat :-) Mi nagyon élveztük és nem is volt semmi fennakadás.

2010. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is az Istvánban szültem és nekem megmutatták a fürdetést, sőt a köldökcsonk tisztántartását is. Igaz, én kérdeztem ezerrel, mert nagyon izgultam, hogy én is meg tudjam otthon csinálni.:) Szerencsére a fürdetéseknél ott volt a férjem is- nem engednek be férfiakat, de Ő mindíg beszökött:)))- és így mind a ketten jelen lehettünk. Én azt tanácsolom, hogy bátran kérdezz meg mindent, mert lehet hogy a csecsemősöknek maguktól nem jut eszükbe, hogy szóljanak.:)))
2010. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk semmit nem mutattak, épp legelőször, hogy hogy kell szoptatni, és ennyi. A fürdetést meg jobb is, ha nem nézi végig az anyuka!! (Győr)
2010. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
No akkor nem csak a sote I-en van így ahogy látom....ott sem mutattak meg semmit, én kértem, hoy mutassák meg a pelenkázást, a köldökcsont kezelést stb. Egyáltalán nem voltak kedvesek sőt.
2010. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

02-19 00:11 vagyok

Nem igaz hogy engednek be férfiakat a fürdetésre az Istvánban!! Októberben szültem, 4 napot voltunk a kórházban. Csomó apuka volt jelen fürdetéskor minden este, senkinek nem volt ellene kifogása. Egyébként én hiába kérleltem a csecsemősöket, hogy mutassanak meg valamit, nem foglalkoztak senkivel. Mindent a többgyerekes anyukák mutattak meg az első babásoknak.

2010. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ!

Remélem, Szegeden rendesek lesznek és megmutatják ezeket a dolgokat!

2010. febr. 22. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!