Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért bunkó a csecsemős...

Miért bunkó a csecsemős nővérek 99%-a?

Figyelt kérdés
Ezt a bunkóságot tanítják nekik az iskolában?Sok kismama miattuk nem tud szoptani sem...
2008. jún. 1. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos erre nem tudom a valaszt... Valoszinuleg benne van az alulfizetettseg miatti keseru hozzaallas, alig visznek haza 80e Ft-ot es ejszakaznak, hetvegen is akar. De azert ez persze nem indok.

A szoptatassal kapcsolatban pedig, jo tudni a kismamanak, h vannak JOGAI. Ezekert a jogokert ki lehet allni.

Bar valoszinule a kedves noverek ugy fognak ram nezni, mint egy ufora, de par dolgot kerni fogok toluk kedvesen, de hatarozottan, miutan megszuletett a babam. Ilyen, h nem kerek cukros, teas hozzataplalast, foleg nem azokbol a korhazi vumisuvegekbol, amelyeken akkora a lyuk, h omlik belole az innivalo, es a baba ellustul akar par nap alatt a szopiban. Nem taplaljanak hozza.

Ha esetleg megis szukseg lenne erre, viszem a sajat cumisuveget, ami imitalja a cicibimbot es dolgozni kell vele, h ne lustuljon el a szopasi reflex.

2008. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Ez most kérdés, vagy csak vélemnykinyilvánítás? Szerintem nem szánt szándékkal bunkók, csak éppen kurva nagy felelősség van rajtuk, alapból kevesen vannak, sokszor a hónapokkal előre megbeszélt szabadnapjukról rángatják be őket dolgozni, szerintem mindenkinél előfordult már, hogy a munkahelyén egy kicsit morcos volt. Lehet, hogy nekünk az a pár nap, amíg bent vagyunk, nagy dolog, de egy éppen felidegelt, alulfizetett nővérnek egy szimpla munkanap. Persze nyilván azért ezt a hivatást választották, mert valamilyen kötődésük van a szakterülethez, de nekik is lehet rossz napjuk. Arról nem is beszélve, hogy ott, ahol a dolgozók között valami belső feszültség van (pl. egy bunkó főnővér, aki egész nap csak dirigál, és sosincs egy jó szava se), na ott egyértelmű eredmény a mogorva, kedvetlen munkaerő. De azért nem kéne a nyakukba varrani, hogy valaki miattuk nem tud szoptatni. Kissé túl vannak ám terhelve, nem tudnak mindenki ágya mellé odaállni és fogni a kezét. Ha valaki kellőképp határozott (ahogy azt egy felnőttől - és leginkább egy anyától elvárhatjuk), akkor olyan nincs, hogy ne mondanák el neki, vagy mutanták meg, amire kíváncsi.
2008. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Ezt a kérdést minden kórház szülészeti osztályára ki kellene rakni!!! A választ nem tudom,de én is fel vagyok háborodva és előre rettegek,hogy mi lesz velem szoptatáskor. Csak rosszakat hallok a nővérekről és nem értem,hogy ez miért jó nekik? Miért élvezik,hogy szó szerint leszarják a kismamákat? A 39-ik hétben vagyok és az első babámat várom. Abban bízom,hogy talán három nap után hazaengednek... De azt megígérem,hogy ha segítséget kérek és tényleg nagyon bunkók lesznek,akkor tovább fogok lépni ez ügyben.Nem fogom annyiban hagyni.
2008. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Nos nem tudom,de akiknél én szültem ott nem volt különösebb gond.Néha voltak rossz napjaik,azt hiszem nekem is lenne,ha 10en sok csecsemő ordítana néha egyszerre akár egy egész éjszakán át.

No meg ha azt nézed,hogy milyen felhajtás van a szülés körül,legtöbb kismama agyon vissza pénzeli a dokit,szülésznőt,és róluk pedig megfeledkeznek,pedig a munka oroszlán részét ők végzik.Mi igenis nekik adtunk eljövetelkor egy ajándékkoarat,mert az első napokban felbecsülhetetlen volt a munkájuk.

Morogtam én is,hogy minek kell felébreszteni fürdetéshez vagy stb,de ezek inkább csak kis morgások voltak,mert mindig szemelőtt tartottam,hogy mi lett volna,ha félhullán,szédelegve,szülés után nekem el kellett volna látnom babát.Nem tudtam volna.

Néha volt egy csípős beszólásuk,de túl lehet tenni magunkat rajta.

2008. jún. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Aki most megy szülni - én szerencsére túl vagyok rajta - az igenis készüljön fel, mert túl sok segítséget ne várjon. Amikor határozottan és nem bántóan kérdeztem valamit, használt sapkát és babaruhát akartak rámtukmálni. Na erről ennyit. Gondolhatjátok mi volt a reakció, mikor mondtam, hogy köszi de mindene van a gyereknek és nem veszek semmit. Igenis 1-2 dologban igen megnehezítették a dolgomat amikor hazajöttünk a kórházból. Cukrosvízzel és tápszerrel teletömik a gyereket, ha az sír függetlenül attól, hogy mi baja lehet. Alig vártam, hogy hazajöhessek. Fel kel készülni akkor nem kell az Ő segítségük. Egy első gyerekesnek el tudják rontani (hogy szépen fogalmazzak) például a szoptatást is!
2008. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

Gyerekek!

A megoldás a problémátokra: rooming in szoba! Ott veled van a baba állandóan, akkor szotatod, fürdeted amikor akarod! És ha nem megy CSAK akkor kérj segítséget.

Nekem nincs rossz tapasztalatom, én így voltam a fiammal. Mondjuk nem tudom,mit csinálnátok ha úgy járnátok mint mi. Császárral születtet a kisfiam, 4(!) napig nem volt tejem, de semmi sem. Hiába szopizott volna, fejtem is, hogy beinduljon, na mi van ilyenkor a cukroslötty és a tápszer kérdéssel????

Hagytam volna éhezni-szomjazni 4 napig????

nem minden hülyeség amit egy kórházban csinálnak, csak azért mert divat fejenállva szülni, metrón szoptatni,az nem biztos, hogy úgy is kell csinálni! előbb tapasztaljatok és ne hallgassatok másra csak az anyai ösztönre. Tartsd magad mellett a picidet és akkor máris egy csomó problémát kiküszöböltél.

2008. jún. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Ezek szerint nekünk szerencsénk volt. Bármilyen kérdéssel, kéréssel fordultam hozzájuk, mindig segítőkészek voltak. Én nem baba-mama szobában voltam, így éjszaka 1X kapott tápszert, de azután vittem lefejt tejet a babunak. Kérés nélkül jöttek utána az esti adagért, sterilizálták a cumisüveget és a mellszívót. Szerintem nem kellene általánosítani, Békéscsabán a csecsemősök 100%-a hivatásként éli meg a munkáját, én elégedett voltam velük.
2008. jún. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Ha van egyáltalán szoba. Én is úgy akartam, de nem kaptam szobát, nem választhattam. A tápszer ha nincs tejed az oké, de az enyémet mindentől függetlenül teletömték.
2008. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
Ha rajtuk múlt volna, én sem tudnék szoptatni, de én kikupáltam magam. Senkire sem hallgatok, még a gyerekorvosra sem, aki azt tanácsolta éjjel vizet adjak csak:) Így van tejem és kizárólagosan és igény szerint szoptatok.
2008. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Ja még annyi, hohgy előre letisztáztam a kórházban, hogy semmit nem adhatnak a babámnak az engedélyem nélkül. Első pár napban elég neki az előtej.
2008. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!