Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szüléssel esély a...

Indított szüléssel esély a hüvelyi szülésre?

Figyelt kérdés

Őszintén,le vagyok kókadva. Ma vagyok 40 hetes, tök zárt méhszájjal,zéró jóslók és társai,amúgy ctg-n minden rendben. Már minden nap be kell menjek a kórházba, naponta más vizsgálgat,ettől csak a vérnyomásom megy egyre feljebb és rámjött a pararoham, hogy ha nem szülök egy héten belül,megindítják,(akkor is ha a babával amúgy minden rendben)ami ahogy olvastam két esélyes, a feléből császár lesz. oké,félek a szüléstől,de akkor is szeretnék megküzdeni vele,ne csak úgy odaadják a babámat..Valakinek tapasztalat?Esetleg tanács?

Előre is köszi,

M.



2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig köszönöm a hozzászólásodat, még ha önszántanom kívül meg is sértettelek, mert annyiban megnyugtattál, hogy akárhogy is alakul,lehet pozitív élmény az egész.
2012. nov. 3. 14:46
 22/37 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, hogy túlreagáltam, de nekünk császáros anyukáknak sokszor kell szembesülnünk azzal, hogy sokan úgy tartják, mi nem "szenvedtünk" a gyermekünk megszületéséért....közben fogalmuk sincs arról, mint ahogy te is írod, hogy nem mindenki egyformán és egy időben válik anyává. Én a barátnőimmel beszéltünk erről és kb 3 hónap kellett nekem is, hogy a kezdeti nehéz, sírós heteken túljutva, a túlélésre gyúrás után el tudjam kezdeni élvezni az anyaság örömét, az első mosolyokkal kezdődött ez az időszak és fokozatosan alakult ki, mert sok minden elnyomta még az ösztöneimet is.
2012. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Semmi baj, mint mondtam volt egy olyan érzésem hogy kommentben utánaírhatnám,nem bírálatnak szánom. Minden tiszteletem a nőké akik kihordanak és felnevelnek egy vagy több gyereket,és én sosem kérdeztem senkitől milyen módon hozta a világra. És félek a feladat nagyságától.

Miután semmi tapasztalatom, csak a hallott rémtörténetek vannak a fejemben, ezért kérdezek itt,néha hülyeségeket..

A saját születéstörténetem miatt is kialakult ez a félelmem, mert anyukám (hozzáteszem én ebből semmit nem vettem észre, nagyon jó anya)azt mesélte nekem, hogy a császár miatt-e vagy sem, de hónapokig nem tudott velem mit kezdeni. Ellátott,de nem érzett semmit.

De a válaszaitok tényleg segítenek, már ma sem úgy mentem be a kórházba mint egy áldozati bárány. :)

2012. nov. 3. 17:20
 24/37 anonim ***** válasza:

Szia, itt 5. válaszoló.

Nyugi, ez tényleg mindenkinél máshogy alakul ...

Itt vagyok én. Évekig küzdöttem a babáért, sóvárogtam utána, hogy nekem is legyen már gyerekem. Amikor végre pozitív lett a teszt, szárnyaltam a boldogságtól, mindent és mindenkit imádtam, minden tökéletes volt. Imádtam a babámat a hasamban, állandóan vele voltam elfoglalva, büszke voltam a pocakomra, imádtam terhes lenni. Mint írtam, indították a szülést, de egy gyönyörű, csodálatos, tökéletes emlék, életem egyik legcsodálatosabb élménye a szülés. Amikor a mellkasomra tették a Kisfiamat, azt nem tudom szavakkal kifejezni, milyen érzés volt ... Majd megtudod nemsokára :-)

Viszont ...

Mindazok ellenére, hogy annyira vágytam a babára, hogy annyira az álmom beteljesülését láttam benne, hogy már anyának éreztem magam a terhességem első pillanatától, az első hetek, hónapok nagyon nehezek voltak. Mintha azzal, hogy kijött a hasamból, elveszítettem volna, mintha nem ugyanaz a lény lett volna a Kisfiam :-( Szoptattam, elláttam, gondoztam, de valahogy gépiesen ... És sokszor gondoltam arra, hogy jobb volt, amíg a hasamban volt, addig voltam igazán az anyja :-(

Bocs, ezzel nem rémisztgetni akarlak, csak arra írom, hogy még egy "földöntúli boldog, szárnyaló" anyuka is "bekattanhat" egy tökéletes szülés után is. Ne félj, amikor eljön az idő, nem fogsz agyalni azon, hogy szülni akarsz, csak csinálod, amit kell, amit mondanak. Akkor már csak az lesz benned, hogy mindjárt meglesz a Kisbabád :-)

Sok sikert Neked, minden jót a babavárás további részéhez és a szüléshez is!

2012. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Tehát..több-kevesebb bénázás de előbb vagy utóbb anyává válsz,csak mindenki legyen türelmes saját magával szemben is. Asszem értettem :)
2012. nov. 3. 21:06
 26/37 anonim ***** válasza:

Hát igen :-)

Szerintem nagy ritkaság az olyan nő, akinél minden úgy alakul, ahogy a Nagykönyvben meg van írva!

Szóval, ne félj az indítástól, a java úgyis csak a szülés után kezdődik :-)

(5. és utolsó voltam)

2012. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
22-es vagyok: több ismerősömmel és anyukámmal is beszéltem erről, és nagyon sokaknál (lehet, hogy mindenkinél, csak nem vallják be, más mértékben és ideig) de jelentkezik ez. Van, aki a gyereknevelésre teszi fel az életét, mindent kielégít nála, de vannak olyanok, akiknek emellett kell még valami, mert becsavarodnak, ahogy én is.Ez egy új szerep és borul minden: az éjszakák, a nappalok, az eddigi életed és van egy síró baba, akinek nem érted a jelzéseit és totál úgy érzed, hogy alkalmatlan vagy és kellett ez neked? Én így éreztem dühös voltam mindenkire, aki nem figyelmeztetett, mesélte el, hogy ez nem lányregény, még anyukámra is....3 hét (pedig 2 hétig itt volt)után sírva hívtam, menjen gyesre és visszamegyek dolgozni, mert nem bírom: alig alvás, nem akkor eszek, wc-zek, pihenek, amikor akarok, az egyedüllét 0 tapasztalattal....nagyon nehéz volt. Én bevallom, hogy 2. hónap után kezdett el bennem változni a dolog. Ettől nem vagyok rossz anya, addig is mindent elkövettem, hogy a kapocs kialakuljon: összebújások, szopizás, de idő kellett. Aztán a gyerekes barátnőimmel megfejtettük: ha ez az időszak nem alakulna át a lelkekben és anyáink mindenről beszámolnának, kihalna az emberiség. Mindenesetre szerintem több babát nem vállalunk.
2012. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Köszi az őszinte választ! Tapasztalatom nincs, de nem lehet hogy ez a labilis lelki rész inkább az első babánál jelentkezik? Lehet hogy a másodiknál már tudnád mi vár rád és azt is tudod már milyen anyának lenni..


öö..off: nem vagyok biztos benne, de reggel óta kb 10 percenként bekeményedik és fáj a hasam. illetve most már olyan 6...

2012. nov. 4. 09:39
 29/37 anonim ***** válasza:
Hűha!!drukkolok!majd írj!
2012. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Na most csak azon agyalok hogy amúgy most kéne induljak a szokásos napi ctg-re. Ha bemegyek és tényleg elindult valami akkor túl korán mentem be, itthon is kibekkelhetném az elejét,ami úgy tudom elég hosszú. De ha most itthon maradok, hogy biztos délutánra már be kell menjek és mondjuk abbamarad az egész akkor meg jól letolnak hogy nem jelentem ma meg.. Mi a fenét csináljak
2012. nov. 4. 09:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!