Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szüléssel esély a...

Indított szüléssel esély a hüvelyi szülésre?

Figyelt kérdés

Őszintén,le vagyok kókadva. Ma vagyok 40 hetes, tök zárt méhszájjal,zéró jóslók és társai,amúgy ctg-n minden rendben. Már minden nap be kell menjek a kórházba, naponta más vizsgálgat,ettől csak a vérnyomásom megy egyre feljebb és rámjött a pararoham, hogy ha nem szülök egy héten belül,megindítják,(akkor is ha a babával amúgy minden rendben)ami ahogy olvastam két esélyes, a feléből császár lesz. oké,félek a szüléstől,de akkor is szeretnék megküzdeni vele,ne csak úgy odaadják a babámat..Valakinek tapasztalat?Esetleg tanács?

Előre is köszi,

M.



2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
40+6 napra indítottak, előkészítés után elkezdett szivárogni a magzatvíz, bekötötték az oxit 7,30kor, de nem volt fájásom csak a gép mutatta az összehúzódásokat, burkot repeszteni így nem kellett, a dokim vizsgált de szinte teljesen zárt voltam, 11kor volt egy igen kellemetlen vizsgálat, azt mondta ezt muszáj, ha így sem indul, akkor császár: a kisfiam nem nyomta a buksijával a méhszájamat. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is végig ezt mondta a dokim, hogy hátul van a méhszáj...Én örülök a császárnak, fájdalommentes és jókedvű szülésem volt!
2012. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Ez az igen kellemetlen vizsgálat valami kézzel méhszájtágítás lehetett?

Igazából most már nem értem hol kellene lennie a méhszájnak :)

Örülök azért, hogy még így is lehet pozitív élmény a szülés.

2012. nov. 1. 18:55
 13/37 anonim ***** válasza:

A császáros kismama vagyok, ahogy egyre lejjebb kerül a baba buksija és puhul, nyílik a méhszáj az is lejjebb, előrébb kerül a "hüvelyben".

Előző nap uh-n 3700 grammra becsülte a doki a kisfiam, és mivel totál zárt volt a méhszájam és már akkor a császárban bíztam. Nem tudom, biztosan a tapasztalat de a szülésznőm és a volt szülésznő ismerősöm, ahogy kitapogatták a kisfiamat és a pocakomat, mondták, hogy szerintük császár lesz, hozzám képest elég nagy baba (52 kg-val lettem terhes). Ezek után én totál úgy voltam vele, hogy (ha lehet, császár legyen), de bárhogy is jön a világra, ne legyen probléma (sajnos a családban már volt). Szerintem ez a legfontosabb, minden más eltörpül emellett. Én a szülőszoba és a műtő között sírtam iszonyat, szerintem akkor jött ki rajtam a feszültség, és tört ki belőlem, hogy mindjárt láthatom a kisfiam és halálra aggódtam magam, hogy nehogy abban a pár percben történjen vele valami, amíg nincs monitoron...Ne izgulj! Lazíts! Mi az indítás előtti este elmentünk (gurultam) egy romantikus vacsorára :)

2012. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Köszi,igyekszem lazítani :) A császárt mégis szeretném elkerülni ha egy mód van rá..Nyilván más kérdés ha a baba érdeke azt kívánja.

Valahogy azt érzem hogy át kellene menjek a szülésen hogy kötődni tudjak és fel tudjam fogni hogy gyerekem van. Tudom, kicsit rosszul hangozhat ez..csak szeretném megélni,és én megdolgozni érte,ne csak kivágják belőlem és odaadják.

2012. nov. 1. 19:52
 15/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Én 40+6ra szültem. 19 órát vajúdtam, és csak a vajúdás 11. órájában kezdtem tágulni, addig totál zárt volt minden. Fel a fejjel, a tágulás bármikor elkezdődhet! ;)

2012. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Ó szegény,azért megkínlódhattál érte,minden elismerésem! De még szerencse hogy türelmesek voltak veled, nem mindenhol hagynak ennyi ideig.
2012. nov. 2. 08:30
 17/37 anonim ***** válasza:
39. héten köldökzsinór csavarodás miatt volt indított szülésem. 10-kor kaptam kúpot, aztán 2 óra fekvés, utána szuri fél óránként, később óránként, kézzel tágítás, oxi, szóval volt itt minden... 9,5 órát vajúdtam, a végén már könyörögtem a dokinak, h császározzon meg, de mondta, h ne parázzak, meg tudom szülni a fiamat. ez akkor nem úgy tűnt nekem, mivel 5 órán át voltak 2 perces fájásaim. a végén a kitolás 5 perc volt kb, de a vajúdás a rengeteg mesterséges dologgal borzasztó volt. (emiatt nem is merek még egyszer szülni, pedig a fiam 4,5 éves már, és a férjemmel együtt napi szinten könyörögnek, h szüljek még 1 babát, de nem tudom meggyőzni magam). barátnőm szintén indítottal 6 óra alatt megszült, ő szépen tágult, jöttek a tolófájások, tehát neki teljesen jó emlék. nyugi, a lényeg, h egészséges baba legyen. h császárral, v természetesen születik, az lényegtelen. remélem, ha indítottad lesz, szép emlék marad.
2012. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Köszi a te történeted is,annak ellenére hogy nem lehet túl jó még beszélned sem róla! Az jutott eszembe, hogy van egy-két ismerősöm aki előre megbeszélte az orvosával hogy ő márpedig császárral szül,és úgy is lett. Talán ilyen esetben mint a tiéd,hogy ezen múlik a második baba,lehet érdemes volna megpróbálni ezt az utat..
2012. nov. 3. 09:01
 19/37 anonim ***** válasza:
A 40+6-ra indított császáros kismama vagyok. Ne haragudj, de ez elég sértő, amit írtál, hogy csak úgy kivágják és odaadják a gyereket......Szerinted mi császáros anyukák nem éljük végig a félelmet, a vajúdást, a felszabaduló mérhetetlen örömöt, amikor megpillantjuk a gyermeket, akire 9 hónapon át vártunk? Szerinted nem alakul így ki a kötődés, a mérhetetlen szeretet, nem éljük végig a szülés utáni regenerálódást és minden örömét és bánatát ennek az időszaknak, hogy elmondhassuk, ezért élünk? Szánalmas vagy ezekkel a gondolatokkal. Én büszke vagyok arra, hogy szép élményként élem meg a császáros szülésemet, meg tudtam találni ebben is a jót a szépet, úgy irányítottam, hogy mindenkinek jó legyen, és így is lett, jó kedvű, fájdalommentes (merthogy nem tágultam 8 óra alatt oxi ellenére sem, pedig a vizem is magától elfolyt)vajúdással, szuper orvosi teammel, akik mindenről beszámoltak mi történik a műtét alatt és a szuper gyors felépüléssel, amit az orvosomnak köszönhetek: a szép heg, alig gyermekágyi folyás, 1 ágyas szobában a 2. naptól, hogy az általad megkérdőjelezett kötődés kialakuljon baba-mamabarát kórházban. Tudod, nehezen indult el a tejcsi, itthon is de nem adtam fel, tanácsadó segítségét kértem, mert tudom, ez a legjobb a gyerekemnek, nem fizikailag az anyatej, hanem a lelki része. Na ennyit arról, hogy csak kivágták belőlem. Undorító, remélem át fogod élni akárhogy szülsz, és nem fogsz ilyen degradálóan nyilatkozni olyan dologról amit át sem éltél, vagy ha már igen belátod, nincs igazad....
2012. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valaki félre fog érteni. Semmi degradálót nem szántam bárki felé,csak a saját agyfelépítésem ismerve a magam nevében írtam. És annyit tudok, hogy NEKEM ahhoz hogy igazán felfogjam hogy szültem egy gyereket, meg kell vele küzdjek, ha más nem, úgy hogy hagynak vajúdni valamennyit a császár előtt.

Vannak olyanok,akik már akkor anyává válnak lelkileg mikor megtudják hogy terhesek,és már akkor szeretik azt a pici fejlődő jövevényt, de van olyan is,akinek idő kell vagy valami löket,ide tartozom én is.

2012. nov. 3. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!