Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szüléssel esély a...

Indított szüléssel esély a hüvelyi szülésre?

Figyelt kérdés

Őszintén,le vagyok kókadva. Ma vagyok 40 hetes, tök zárt méhszájjal,zéró jóslók és társai,amúgy ctg-n minden rendben. Már minden nap be kell menjek a kórházba, naponta más vizsgálgat,ettől csak a vérnyomásom megy egyre feljebb és rámjött a pararoham, hogy ha nem szülök egy héten belül,megindítják,(akkor is ha a babával amúgy minden rendben)ami ahogy olvastam két esélyes, a feléből császár lesz. oké,félek a szüléstől,de akkor is szeretnék megküzdeni vele,ne csak úgy odaadják a babámat..Valakinek tapasztalat?Esetleg tanács?

Előre is köszi,

M.



2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

1.Ne izgulj a szülésed még megindulhat!Ugyanígy voltam,mint te és 40+6 héten elfolyt a magzatvizem.

2.Szülés beindítást segítő praktikákat nem ajánlom,mert ha nem akar kijönni értelmetlen,sőt sok esetben még veszélyes is lehet.Persze csak az ilyen extrémebb dolgokra gondolok,mint bábakoktél stb.

3.Az indított szülésről azért mondják,hogy nehezebb,mert a szülés egy természetes folyamat,ha közbeszólnak a szülés folyamata "elnehezedik."Tudok kapásból mondani olyat,akinek indítással 2,5 óra alatt meglett a babója,de olyat is,akinek 12 óra vajúdás után császár lett.

Ne félj,minden rendben lesz,és gondolj arra,hogy pár nap múlva kezedben lesz a kisbabád!

2012. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi.. :) tényleg lehet hogy csak valami bátorító lelki hátcsapkodás hiányzik.
2012. nov. 1. 14:22
 3/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szombaton leszek 40. hetes és mai állapot szerint teljesen zárt. Én is kezdek kétségbe esni, le is kókadtam ma, mert azt hittem, hogy nyílik a méhszáj. :(

A környezetben akárkinek indítottak mind hüvelyi szülés volt. Szerintem emiatt ne aggódj!

Drukkolok, hogy történjen Nálad (is) valami pozitív!

Kitartás! :)

2012. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Megy a viszont drukk:)
2012. nov. 1. 14:26
 5/37 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Engem 40+3-nál indítottak totál zárt méhszáj és nulla fájás mellett. 8-kor volt a burokrepesztés, oxi indítás, EDA-bekötés, 12.45-re már eltűnt a méhszáj, kezdhettünk nyomni, és 13.13-kor sírt a Fiam :-)

Első szülés, 5 óra alatt letudtuk ... Szerintem nem rossz!

Neked sincs mitől félned!

Hol szülsz?

2012. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Nekem a második babámmal indították,reggel 9 kor burokrepesztés délután fél 3 kor kötöttek be oxis infúziót(akkor már minek?)15 perc múlva meg volt a kislányom.
2012. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Én a 41.hetet töltöttem, amikor a dokim azt mondta, maradjak bent a kórházban (nst-re mentem). Az nst semmit nem mutatott, nem éreztem semmit, nulla jósló.

A méhszájam már a 36 héten sem volt ugyan zárt, de mégsem indult el a szülés.

Kaptam egy infúziót délelőtt, meg egy ágyat és ennyi...nem történt semmi estig, amikoris elfolyt a magzatvíz és 2,5 óra múlva g is született az első babám. Könnyű szülést kívánok és ne izgulj, minden redben lesz!

2012. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 40+5 hetesen indították. Picit voltam nyitva,de semmi fájásom nem volt. Burkot repesztett a doki és három óra múlva simán megszültem a fiamat. Nyugi,nem mindig kell császár. Se oxit se mást nem kaptam..
2012. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszi a támogatós sztorikat :) Uzsokiban fogok szülni egyébként, ott egy hétig hagyják az embert ha minden oké..Csak tényleg az visel meg hogy minden nap ott töltöm a fél napot, mindig más ügyeletes doki macerál,ráadásul szegény babán kizárólag délelőtt alszik,amikor is nekem erőszakkal fel kell ébresszem a hasamban a ctg miatt.

Nem is a szüléstől tartottam eddig sem, hanem az orvosi beavatkozásoktól,amire ahogy nézem egyre nagyobb az esélyem. De mindenesetre megnyugtató hallani, hogy azért ígyis lehet viszonylag természetesen folytatni a szülést ha már mesterségesen indított az eleje..

2012. nov. 1. 15:37
 10/37 A kérdező kommentje:
Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy mit jelent ha a méhszáj nagyon hátul van? Ennyi kommentet kiszűrtem a doki és a szülésznő beszélgetéséből miközben vizsgált, de nem tudtam meg hogy ez jó vagy rossz..
2012. nov. 1. 16:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!