Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár, vagy természetes...

Császár, vagy természetes szülés? Előnyök, hátrányok, kockázatok.

Figyelt kérdés

27 éves Anyuka vagyok, már van két gyerekem 18 hónapos ikrek, akiket nem sikerült természetes úton megszülnöm. Ezt most nem részletezném, nagyon nehéz terhesség és nehéz szülés volt és császár lett a vége. Viszont most már a 38. hétben vagyok és hát nem fordult meg a babám...

Én is farfekvéses voltam és anya gond nélkül megszült, de az orvosom azt mondja, hogy esélytelen, hogy ebből egy természetes szülés összejöjjön... Ti mit gondoltok? Szerettem volna természetesen szülni... persze az első az, hogy egészséges legyen a gyerekem és nem az,h nekem most mekkora élmény a szülés...



2012. okt. 2. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, aki popsival jött ki, még sok-sok évvel ezelőtt, mivel akkor nem volt még UH így nem tudták merre áll illetve fekszik.Semmi probléma nem volt hála az égnek.

Ettől függetlenül én nem szülnék meg egy farfekvéses gyereket, mert nagy az esély a komplikációra, amit az orvosok sem vállalnak be szívesen.

Nem tudom milyen lehet császárral szülni, mert nekem természetesen sikerült (remélem most is fog..32 hetes vagyok).Nagy élmény az biztos, de ha a babám egészségéről lenne szó, akkor felőlem úgy vágnak ahogy akarnak.

2012. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, mivel az első császár volt, ez meg faros, így együtt tényleg rizikós lehet sajnos egy valószínűleg eleve komplikáltabb szülést bevállalni a régi heg miatt.
2012. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is császáros volt az első.A dokim azt mondta ha 1 éven belül teherbe esek akkor tuti császár lesz a következő is.Neked 1 éven belül sikerült ráadásul faros is...Hallgass az orvosra,ő jobban tudja.Ilyen helyzetben én nem kockáztatnék.
2012. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem májusban, volt ott egy anyuka aki az első babáját farosan tehát popsival jött a világra, akkor amikor én szültem, akkor is szült akkor pedig lábbal jött a világra, mindkét babát természetesen hozta a világra, volt vagy 3 orvos ott amikor szült, de semmi gond nem vol azon kívül, hogy repedt is!
2012. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel nem telt el 2év a szülések között, így biztos, hogy császár lesz. Én is a természetesre gyúrtam a másodikkal(eltelt 2év, a baba is jól feküdt) mégis császár volt, mert a kiírt időpont után 1 hétre még mindig nem szültem.
2012. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ekeke ***** válasza:
0%
Csak a természetes szülés a jó, mert kiválasztódik az, aki képes megfelelően szaporodni művi segítség nélkül. A többit csak a technika tartja életben, utódaikban felszaporodnak a gyengék, génhibások, a nem megfelelően alakuló szervezetűek.
2012. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó: Na, ekkora baromságot sem hallottam még, mint amit te írtál. Buta vagy. Nagyon.
2012. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ekeke ***** válasza:
Köszönöm, ez a te véleményed, melynek megformálásához jogod van. Valószínűleg nem vagy genetikus. Ha egy genetikus véleményezné, többet segítene. Olvass utána: "eugenika".
2012. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor ne vegyél be semmilyen gyógyszert, ha beteg vagy, lássuk legyőzi e a szervezeted önerőből, mert ha nem, akkor vesszen a férgese?
2012. okt. 13. 10:03
 10/14 ekeke ***** válasza:

Nem is veszek be. Nagyon sok éve nem is vagyok beteg, de azelőtt se voltam. És nem is leszek, mert 1. nem szedek semmit, 2. természetesen élek, 3. dolgozom és pihenek, ha megéhezem eszem, ha elfáradok lepihenek, 4. semmin nem idegesítem magam, nem terhelem túl magam, 5.nem sminkelünk, nem bagózunk, nem vagyunk alkoholisták, nem szívunk városi füstöt, nem stresszeljük az embereket, harmóniában élünk a környezetünkkel.


Meg minden egyéb más, amit könnyen megtehet bárki, de a háborút választja a másoknak is megadott esély helyett. Na, ezt desifrírozzátok:)

2012. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!