Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után természetes...

Császár után természetes szülés 5mm-es hegvonallal?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok, ma nézték a hegvonalam, 5mm-es. Ezzel még van esélyem a természetes szülésre, vagy felejtsem el? Előre is köszi! :)

2012. aug. 27. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 29 hetes vagyok, múlt héten mérték elöször a hegvonalam, akkor volt 5,3mm, erre a dokim már csóválta a fejét, azt mondta ha legközelebb megyek (33 hetesen),akkor időpontot egyeztetünk a csaszira...Neked még 2 heted van, én úgy tudom, 3 mm alatt nem engedik, de ez is doki (és kórház) függő. Reméljük nem vékonyodik addig.
2012. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 40. héten 2,4 mm volt, 3 nap múlva program császárral született a 2. babám.

Én úgy tudom, hogy 8 mm alatt szóba sem jöhet.

Drukkolok, én is nagyon szerettem volna természetes úton szülni.

2012. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 mm alatt nem engedik a természetes szülést (nálunk), így még lehet szerencséd:)
2012. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Off: leírná valaki mi is ez pontosan? honnan és hogyan mérik?köszi
2012. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem szerdán még 7 vagy 8 mm volt a hegem, vasárnap meg magától szétvált.

Ezt előre nem lehet tudni. Ha szülés előtt még elég vastag lesz, akkor szerintem megpróbálkozhatsz a természetes szüléssel.

2012. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is ettől tartok, hogy hiába "állok most jól", ez szülés előtt fél órával is változhat... Hát majd meglátjuk :) Azért reménykedem :P

Ez az előzőleg elvégzett császármetszés hegesedésének állapota, ultrahangos vizsgálaton mérik. Ha túl gyenge, nem engedélyezett a természetes szülés, mert a heg a fájások és nyomás hatására szétválhat.

2012. aug. 27. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:
tehát akkor kívülről ultrahanggal? De azt írjátok ha 3mm-nél kevesebb, akkor nem engedik természetesen, holott laikusként azt gondolnám minél szélesebb az átmérője annál jobban szétnyúlott a bőr és annál nagyobb az esélye h szétnyílik, ezért nem értem. Császáros vagyok én is, másodikat szeretném természetesen, 24hó lesz köztük.
2012. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A vastagság a befelé mért érték, nem az, amit kint látsz "szétnyúlva". Akkor nem kéne UH hozzá, vonalzóval is megmérhetnék :) Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy mennyire erős maga a heg.
2012. aug. 27. 18:25
 9/12 anonim ***** válasza:
így már értem, köszi szépen!!!:-)
2012. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi újság? Nézték azóta a hegedet?
2012. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!