Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárt milyen...

Programozott császárt milyen esetben szoktak csinálni és előtte mennyi idővel állapítják meg hogy nem természetes szülés lesz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet pl téraránytalanság, barátnőmet mindhárom gyereknél emiatt császározták.

Nekem volt 14 hetesen egy életmentő műtétem, és már az is eleve kérdéses volt, hogy ki tudom-hordani (meg az hogy túléli-e a műtétet de túlélte :D), és progi császárra írtak ki nehogy egy elhúzódó vagy túlzottan intenzív vajúdás miatt megnyíljanak a belső varratok. Szóval nekem már a 20- vagy 22. héten már nem emlékszem pontosan - kitűzték a császár napját.

Mondjuk a kisasszony nem várta ki, 36+0-n spontán megszületett két óra alatt, mindenféle komplikáció nélkül.

2012. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a terhesség előtt mondta a dokim, hogy nem szülhetek hüvelyi úton. Akkor már volt 1 császárom és 1 méhműtétem is. Amint terhes lettem a kritikus 12. hét után rákérdeztem, és már akkor mondta, ha minden oké akkor a 38. héten császárral születik a baba.
2012. szept. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is előzetes nagy méh-műtét(csecsemő fejnyi(!!!)mióma)miatt lehetett csak programozott császáros szülésem,kétszer egyébként.A méh vékonyodott heges,nem biztos hogy a vajúdást kibírta volna.Már a műtétkor felvilágosítottak erről,így én végig erre készültem,testileg lelkileg,de boldog voltam hogy lehet gyerekem,megmaradt a méhem.
2012. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1.baba harántfekvés miatt lett 14 óra vajúdás után császáros.

2.baba 18 óra vajúdás után lett császár

3.baba a két előzetes császár miatt lett programozott!Az első UH-tól kezdve tudtuk,hogy Ő vajúdás nélkül fog születni:))

2012. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első szülésem altatásos, sürgősségi császárral végződött, teljesen beletekeredett a köldökzsinórba a lánykám. Ez 10 óra intenzív vajúdás után derült ki, műtétnél.Második gyerkőcömnél már tudtam, hogy ugyan úgy császár lesz, a dokim nem kockáztatna. Ugyan egyszer megemlítette, hogy 50-50% esély van a sima szülésre, mert eltelt közben 9 év, de kiírás előtti nap befektetett, majd szemrebbenés nélkül közölte, hogy akkor holnap reggel meglesz a fiam...tudtam, nem ért váratlanul, és egy hihetetlenül szép emlék maradt!!! Császár oka: előzetes császármetszés, nagy baba(közel 4 kilós). Ha császárral fogsz szülni, ne félj, az is lehet gyönyörű szép élmény! :-) ezek után nem fogok félni a harmadik császártól:-)boldog babavárást és szép szülést kívánok:-)
2012. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ!
2012. szept. 17. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!