Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire a szüléstől?

Figyelt kérdés

Már van egy kislányom, 2 éves, vele nem féltem egyáltalán, mrt nem tudtam milyen lesz, inkább izgatottan vártam mindent ami a szüléssel kapcsolatos. A szülés maga elég fájdalmas volt, annak ellenére, hogy a végén kaptam érzéstelenítést, bennem vannak azok az élmények, hogy valami borzasztó volt.

Most megint szülés előtt állok, már csak 2 hét van hátra, egyre közeledik, de én meg azon gondolkodom, hogy bárcsak túlhordanám, hogy még ne kelljen szülnöm/szenvednem. Ennek ellnére nagyon várjuk a kicsit, boldogok vagyunk, csak magát a szülést nem várom, nagyon félek tőle, minden reggel úgy keelk fel, hogy ne ma kelljen menni. De egyszer úgyis menni kell,csak eddig olyan messze volt, most meg már szinte bármelyik nap jöhet. Félek ez a sok negatívum hatással lesz a kisbabámra. Valamivel tudnátok támogatni? Nagyon kösz bármilyen segítséget írtok!!!!


2012. szept. 12. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Első szülésem előtt én sem féltem. Vártam, kíváncsi voltam. Aztán eda mellett is voltak fájásaim, elhúzódó volt a kitolási szak, komplikációk léptek fel, stb. Borzalmas volt lelkileg-testileg egyaránt. Több, mint 3 év elteltével sem tudtam feldolgozni. Mindezek "ellenére" 1 éve újra szültem. Nagyon féltem.

Amikor rendszertelenül jelentkező, de erős fájásokkal bementem a kórházba, kérdezték, hogy 10-es skálán hanyasra értékelem a fájdalmat. Mondtam, hogy 6 körül..Ahhoz képest 1 órán belül megszületett a 2. gyermekem. Fájdalomcsillapítás nélkül. Persze ott, akkor nagyon fájt, ez elkerülhetetlen, viszont lett egy csodás emlékem is magáról a szülésről!

Írj majd, hogy hogy viselted! De úgyis tudod: sodródni fogsz az eseményekkel. :)

2012. szept. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megindul a szülés, már arra fogsz gondolni, hogy: mindjárt a kezembe foghatom a babám :)

Ez az állapot ki fogja ütni a félelmet a helyéből :)

2012. szept. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én se féltem az első szülés előtt, nagyon vártam. Készültem a fájdalomra, de minden képzeletemet felülmúlta a valóság, rettenetes volt. A mai napig úgy emlékszem rá, hogy a szülést nem lehet túlélni. 3 hete szültem a 2. babánkat, bár a végén már bármi áron szabadultam volna a terhességtől, nem bírtam a meleget, a nagy hasat. A 2.szülésem hatalmas élmény volt. Villámgyors, 1-2 óra volt ami fájdalmnasabb, de azt se hasonlítanám az első szülés utolsó 6 órájához.Az elsőnél voltak órák, amikre nem is emlékszem, csak fetrengtem öntudatlanul. Most végig magamnál voltam. Majdnem mindenki azt mondja különben, hogy a 2. szülés sokkal gyorsabb. Biztosan nálad is így lesz!
2012. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
nálam az első szülés gyors volt szaladtak az órák nagyon mikor már ott volt hogy megszületik a kisfiam szinte egyből kint is volt na a másodiknál kaptam már érzéstelenítőt is de egy borzalom volt azt hittem már soha nem lesz meg alig telt az idő nagyon fájt is és rossz is vissza gondolni.nekem is azt mondták második hamar meg lesz hát nem így lett.
2012. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyakran a második baba könnyebben jön! Gondolj arra végig,hogy az első picike "kitaposta" az utat, most már nem fog annyira fájni! Higyj benne! :)
2012. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 4. Nagyon kedves tőled, hogy ezt megosztottad. Neked hogy esne, hogy ha félnél valamitől és jönnének ilyen meleg szívű emberek, mint Te és rátennének egy lapáttal? Hol veszett el belőled az empátia? Félúton, mikor gépeltél? Ez egy tipikusan utálatos hozzászólás volt, köszönjünk szépen! Csak tudnám, minek válaszolsz ilyenkor! Mert persze, lehetett így, de ezzel pontosan mit is segítesz a kérdezőn? Rúgsz bele még egyet? Had gratuláljak első kézből! Neked is szép napot!
2012. szept. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 6-os válaszoló!

Ez az oldal az empátiáról szól? Azt hittem arról, hogy megosztjuk a tapasztalatainkat. Ha neki fájdalmas volt, miért ne mondja el? Jah, értem már. Éltessük a kérdezőt, hogy nem fog fájni, ne izgulj, pikk-pakk meg lesz...stb. Ha meg majd vért izzad, utána egye penész, hogy nekünk milyen könnyű volt, neki pedig milyen nehéz és fájdalmas, holott köztünk is van olyan, aki félt és kellemetlenebb volt neki annál, mint amire számított. Mi értelme a képmutatásnak?! Kinek pozitív, kinek negatív az élménye. Nem hiszem hogy ki lehet számolni, vagy lenne rá recept.

Kedves Kérdező!

Mint feljebb írtam, ezt nem hiszem, hogy ki lehet számolni. Próbálj átszellemülni, lelkileg is felkészülni, meditálj, kismamajógázz (bár ehhez már késő, ha két hét van vissza), hallgass zenét, igyekezz összhangban lenni a babáddal, és felé is sugallni, hogy nyugalom árad Belőled. Ő is érezni fogja, és mindketten könnyebben élitek majd meg a szülést!

Könnyű és boldog szülést kívánok! Kitartás! :-)

2012. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi kedves 7es válaszoló 4es voltam .
2012. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!