Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 hetes vagyok mit tehetek...

33 hetes vagyok mit tehetek hogy ne féljek ennyire a szüléstől?

Figyelt kérdés

Az este bepánikoltam hogy mi lesz velünk majd,hogy fogom tudni megszülni a kisbabámat,rámjött a zokogás szegény férjem alig tudott megvigasztalni.Félek hogy valami rossz fog történni velünk,vagy nem tudom kinyomni a babát stb.

Epidurálisan szeretnék szülni,már beszéltünk is erről az orvosommal,szerencsére itt adható bármikor,mégis nagyon félek.Első babánk,el se tudom képzelni mi fog ránk várni.


2010. márc. 30. 07:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

először is nyugodj meg!

A baba kijön úgyis, ha esetleg komplikáció van,akkor császárral ki tudják venni, nem szabad egyből a legrosszabbra gondolni.


Mondjuk én nem vagyok epi párti szültem már vele is,nélküle is.

Ha kéred nem érzel semmit(érzed,de nem elég intenziven)és csak egy bábu vagy,intézkedéseket kell teljesitened,amit mondanak.

Viszont ha nem kérsz,aktiv résztvevője vagy,érzed mikor mi történik,igaz,hogy jobban fáj,de nekem az nagyobb élmény volt,mint az epis szülés.


Ki fogod tudni tolni a babát,ettől ne félj!!!

biztos vagyok benne,hogy nagyon ügyes leszel,de ne gondolkozz ilyeneken.

Életed legnagyobb próbatétele lesz,de hidd el,hogy sikerélménynek is a legjobb módja, egy kisbaba világra hozatala.

2010. márc. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nyugi, nyugi,nyugi!

Ahol bement ki is fog jönni:)Vicc!

Szerintem első nekifutásnak válaszd a természetes szülést.Hidd el az előttem szólónak teljesen igaza van.Jobban tudsz koncentrálni,érzed te magad hol tartasz,minden fájdalomnak meg van a célja.A tested így segít neked és a babának,de főleg neked.Fájni fog,nem hazudok: igen.De nekem a varrás jobban fájt.A férjem benn volt velem és fogta a kezem,te is hívd magaddal a párodat.Nem mondott semmit én sem rá figyeltem csak magamra a babára és a drága,édes szülésznőmre,a légzésre és hogy fájás alatt próbáljak ellazulni.

Én nem féltem a szüléstől,mert nem készültem erre pont tudatosan.Mindig azt mondtam magamnak,hogy ez csak egy nap az életemből és van miért végig csinálnom.Neked is van célod.Lesz egy édes babád.

Ne gondolj rá.Készülj arra, hogy mi lesz utána.Mit fogsz kezdeni a babáddal,mik az elképzeléseid vele,a szoptatással........

Nyugi és válasz a természetes folyamatot,legalább pár órára.

Ezer puszi és szerencse nektek!

Könnyű szülést kívánok

2010. márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg nyugodj meg, tudom, hogy félsz, de gondolj arra, hogy baba még nem maradt bent, ha félsz is megszületik, meg ha nem félsz akkor is. A különbség annyi, hogy a parázástól görcsös leszel, és az nem könnyíti meg a szülésedet.

Inkább nézegesd a neten a baba fejlődését, minden oldalt, ahol erről írnak keress föl, és minden héten tudd meg, hol tart a babád a fejlődésben. Nézegesd a saját, és a párod kiskori képeit, hasonlítgasd össze az uh képpel, próbáld kitalálni kire hasonlít. Beszélgess vele, és koncentrálj arra, hogy ha millió nőnek volt könnyű szülése, neked miért lenne nehéz? Pikkpakk kibújik az a baba, és utána csak a boldogság marad.

Ha, ahogy írtam, a babára koncentrálsz, és nem a félelemre, akkor a para el fog múlni, és csak a boldog várakozás, és a némi türelmetlenség marad a helyén.

Biztos lehetsz benne, hogy simán megy majd minden!

Könnyű szülést neked!

ҝ

2010. márc. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok!Nem volt még ilyen parám,nem is tudom hogy jött ki az este.Nagyon várjuk a kiscsajt,mindennap beszélgetek vele,simizem,tudja ő hogy imádom Őt.Az a baj nagyon féltem nehogy valami baja legyen szülés közben,meg ugye elég sok hülyeséget olvasok akár itt is...A férjem már el is "tiltott" erről az oldalról:-)))Együtt fogunk szülni,nem leszek egyedül,ez talán sokat fog segiteni.
2010. márc. 30. 08:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem vagy egyedul a probl;emaval, en peldaul programalt csaszaros vagyok es rettegek. En azzal biztatom magam, hogy nem lessz semmi gond, es valahogy igy is ugy is ki kell jojjon onnan, es akkor lessz egy gyonyoru kis fiam. Ha sokat parazol az art a babanak. Nem konnyu legyurni a panikot tudom en is, de azert probalkozz.

Konnyu szulest kivanok es boldog babavarast tovabbra is.

36 HKm

2010. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tán beszélnének a rettegők (kérdező és hasonló sorsú válaszoló(k)) olyanokkal inkább, akik szültek a majdani övékhez hasonló módon. Minél többel.

Nem?

2010. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi semmi baj nem lesz.Én ápolónő vagyok mikor az első fiammal terhes lettem még majdnem a szülésig dolgoztam mikor a szülés előtt 2 hónappal szülőszobán helyetesítettem.Megkérdezte a műszak végén a doki na hogy tetszett.Akkor csak annyit tudtam mondani én nem akarok szülni.Mosolyogva lerendezett annyival hogy pedig már nincs más választásom. :D Kellett 2 hét mire lenyugodtam és szülni már tök nyugisan mentem.Semmi gond nem volt.

A kislányomnál szó szerint halál félelmem volt mikor ennyi idős terhes voltam mint te.De ott sem történt semmi baj.A férjem nekem is bennt volt végig és nagyon jó volt.Már önmagában is megnyugtató volt hogy ott van és ha a doki kiugrik egy kicsit akkor sem leszek egyedül...szóval nyugi semmi baj nem lesz tudja ő is hogy nem tehet veled ilyet hogy gond legyen hiszen érzi ő hogy mennyire várjátok.Az epit én 1x sem kértem.Kiscsajnál kaptam gázt:Dmeg gumi labdát és sokat zuhanyoztam a víz segített a görcsöknél.A 3,nál meg már rutinosan mentem.....:D

2010. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi!!!:)Én 8 hónapja szültem és szerencsére nem féltem a szüléstől..De végül 13 órát töltöttem a szülőszobán..Ennek ellenére alig várom hogy újra szüljek!!:)Szeptemberben születik a kistesó..Egy nagyon jó élmény..Fáj,de ha mindenre odafigyelsz,amit mondanak,amikor nyomni kell,akkor nem lehet gond!Egyébként amikor nyomni kell,az már nem is fáj!És kifogod tudni nyomni!Majd ösztönösen érzed!Én is a nyomástól tartottam..Ne izgulj feleslegesen!!Nem lesz semmi gond!Gondolj arra,hogy hamarosan a kezedben tartod a kisbabádat!Az minden fájdalomért kárpótol..
2010. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez igaz, amikor már nyomhatsz akkor már nem érzel fájdalma és amikor megvan a baba, már minden megszűnik: fájdalom,feszülés.Csodálatos érzés.Baba a kézbe és 2 óra ismerkedés,szopizás.Csak te a férjed és a babátok
2010. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes ez a pánikolás, de próbálj megnyugodni.


Bármi is történik, jó kezekben vagy és segítenek, irányítanak, nem hagynak magadra ezzel az egésszel.


Én sajnos csak a végére kaphattam edát, de nagyon jó volt, tudtam vele járni, pisilni stb , mindent tökéletesen éreztem és irányítottam, csak éppen a fájások nem fájtak, hanem húzódásnak éreztem. Nekem nagyon jó a tapasztalatom vele, de ettől függetlenül nem érdemes ezt előre eldönteni, mert lehet, hogy szépen birod majd és nem lesz rá szükség. Nem mindenkinek fáj ám annyira a szülés! :)


Ha bármi komplikáció lenne (ami természetesen nem lesz), akkor rögtön lépnek!

2010. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!