Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek annyira a szüléstől?

Figyelt kérdés

39dik hétben tartok,de már a végsőket számolom,mert orvosok szerint óráim vannak hátra.Nagyon félek a fájdalomtól és nem tudom mivel tudnám csillapítan ezt.

Valami ötletet tudtok adni?


2008. dec. 17. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nem kell félni... Hírül se fáj annyira, mint ahogy most elképzeled. Az események pedig magukkal fognak ragadni, és olyan tudatállapotba fogsz kerülni, mint még soha életedben. Ez lesz életed nagy élménye. Sok szerencsét!
2008. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne félj előre, mert annál rosszabb lesz. Én előtte arra gondoltam, hogy nálam penyébbek is túlélték már. Bár eléggé fájt, de ki lehet bírni tényleg, és szívesen vállalom legközelebb is az édes kínokat. Szóval ez egy természetes rossz, aminek csodálatos a végeredménye.

És a császármetszés sem biztos, hogy jobb.

2008. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Egy barátnőm nagyon bölcsen azt mondta, hogy a fájásokat nem szabad "csak túlélni", hanem "megélni" kell, és arra gondolni, hogy minden fájdalommal közelebb vagy a célhoz! Ő az elsőnél túlélte a fájásokat, a másodiknál és harmadiknál megélte és csodálatos szülése volt az utolsó kettő (az első is, de azt mondta össze se lehet hasonlítani).

Nekem szülés közben ez volt előttem és nem volt olyan borzasztó. A nagyon fájdalmas résznél már közel a cél!

És nagyon fontos, hogy bízz magadban és a testedben, mert a női test csodálatos és képes arra, hogy önállóan világra hozza a babát, amit 9 hónapig őriz!!!

Remélem ez Neked is segít majd!

2008. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet mondani, hogy nem fáj, de előre kár félni, ráérsz akkor is, de akkor meg már nem a félelemmel leszel elfoglalva.
2008. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!