Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35hetes kismama vagyok, és...

35hetes kismama vagyok, és már nagyon félek a szüléstől. Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra , hogy nem sokára a kezedben fog szuszogni életed értelme!!! És milyen jó lesz!!!!! Bent nem fog maradni, ezt lásd be,:) és agyban el tudod dönteni, csak készülj fel rá, hogy nem fogsz félni, nem fog fájni, minden jó lesz! Megéri hidd el. Sok minden, sőt! minden agyban dől el. Nagyon könnyű szülést kívánok neked! 5 gyermekes anyuka.
2010. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltál bent a szülőszobát megnézni? Ha van szülésznőd, biztos körbevezet, ha nincs szerintem akkor is megteszik, hogy megmutatják. Legalább az ismeretlenség nem fog nyomasztani. Beszélgess el a félelmeidről a szülésznővel, esetleg a dokival. Mondd el, hogy konkrétan mitől félsz.

pl. nem tudod, mi lesz a jele a szülés beindulásának, vagy mi fog történni, ha bekerülsz a kórházba, stb...


Ha "csak" egyszerűen a fájdalomtól félsz, akkor ez hidd el, csak addig fog tartani, míg beindul a szülés. Utána már nem érsz rá a félelmeiddel foglalkozni, csak "teszed" a dolgod, ill. a szervezeted teszi a dolgát.

Menni fog, ne aggódj!!!

2010. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bár a félelem az ismeretlentől természetes, én így csináltam az elejétől fogva tudatosan:

1. Ne hallgass meg rémtörténeteket. Inkább beszélgess olyanokkal, akiknek könnyű szülésük volt. Biztatásul elmesélem, hogy az enyém az volt, onnantól, hogy beértünk a kórházba, 2 és fél óra alatt kint volt a baba, és a szobatársamnak is ugyanígy. Hidd el, egyáltalán nem rettenetes!

2. Tudatosísd magadban, hogy ez a fájdalom nem betegség jele, hanem teljesen természetes folyamat, amin rengeteg nő esik át többször. Ha olyan szörnyű lenne, tele lenne a világ egykékkel.

3. Ha már ott vagy, egy dologra gondolj: neked ezt most, ha törik, ha szakad, ügyesen végig kell csinálnod. Rajtad is múlik.


Persze, előfordul nehéz szülés, komplikációk, ilyesmi, de szülések nagy része nehézségek nélkül, rendben lezajlik. Nézz körül az utcán, tele van emberekkel, mind megszületett valahogy. :) Én nem is szenvedésnek nevezném a folyamatot, inkább egy nehéz munkának, ami végén viszont ott a mindennél szebb jutalom.

2010. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtató szavakat:))
2010. jún. 18. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mire oda kerülök,h. szülök, felkészülök a negatív dolgokból is. Szóval mindennap végig gondolom,h. nagyoln fog fájni, mindennél jobban, de megéri. És talán ha ezt eldöntöd, és könnyebb szülésed lesz, akkor meglepődsz, örülni fogsz neki, ha viszont nagyon fog fájni, nem ér meglepetés, hisz tudtad, felkészültél rá.

Irigyellek, hamarosan meglátod a babád!!!

12 hetes km.

2010. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ez megnyugtat,én 21 évesen szültem,mikor megtudtam,hogy babánk lesz,nagyon örültem,aztán elkezdtem rettegni a szüléstől...Viszont ahogy múlt az idő,és már tényleg teher volt a terhesség,már alig vártam,hogy vége legyen:)Szülőszobát én nem néztem,féltem,hogy megijedek mégjobban,de nem volt baj,hogy nem néztem meg,nem féltem.
2010. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem vagy egyedül, Én is nagyon félek, ha szülök, és ha császár lesz esetleg, még jobban.

Én is azzal doppingolom magam, hogy annyian kibírták, csak túlélem Én is, és Te is.:-)

Én mindenféle szülést megnéztem a neten, sőt fórumokról más lányok elküldték nekem a videóra felvett szülésüket, és utána jól kibeszéltük, Nekem ez segít, hogy felkészülök rá, és nem a homokba dugom a fejem.

Próbálgatom a légzőgyakorlatot, elmentem megnézni a szülőszobát, a dokival elmeséltettem, hogy mi lesz, és a babókámnak mondogatom, hogy szépen együtt fogjuk ezt végigcsinálni, és mindkettőnknek egy csodás élmény lesz...

Ő meg rugdos rá...:-)


Hát nem tom, majd meglátjuk, remélem Te is megnyugszol, mert azt tutira mindenki mondja, hogy ha nem tudom magam összekapni, akkor sokkal nehezebb, meg elveszti az ember a kontrollt, és akkor nem tud segíteni a babának, szóval kitartás, biztos ügyes leszel(velem együtt:-), és hamarosan a kezedben tarthatod aki miatt ezt vállaltad!!!


szió

32 hetes

2010. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!