Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elkezdtem félni a szüléstől....

Elkezdtem félni a szüléstől. Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire? (bővebben)

Figyelt kérdés

Azt hiszem, anyósom tehet elsősorban róla... Az utóbbi időben arról mesél, melyik ismerősének mi volt rossz a szülésében..stb. Mindig megemlíti, hogy neki azért csak egy gyereke lett, mert annyira borzasztó élmény volt a szülés..és annyira fájt, hogy Ő azt mondta "soha többet nem akarja ezt". Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz egy leányálom, de eddig nem féltem tőle... Mostmár minden nap felhozom a férjemnek, és igazából tőle várom, hogy megnyugtasson, pedig Ő aztán tényleg nem tudja, mennyire fáj a szülés... :)) Hogy nyugtassam meg magam? Köszönöm a válaszokat!

25 éves kismama


2010. okt. 21. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Ezt sajnos el kell fogadnod, hogy fáj.

Azzal nyugtasd magad, hogy valahogy onnan mindenképp ki kell jönnie. Én az ismeretlentől féltem igazán. Fáj. Nagyon. De bármikor újra csinálnám, meg a végeredménye, mikor kibújik a kisember, semmihez nem fogható érzés! Erre gondolj.

Nekem segített, hogy előtte néztem a youtube-on szülés videókat, hogy legalább valami halvány fogalmam legyen róla, hogy kb. hogy történik a dolog.

Anyósod biztos nem megrémíteni akart, csak felkészíteni.

2010. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám meséli mindig, hogy a szülés fájt, de visszaemlékezve meg jó emlék mégis. Állítólag miután vége, nem fáj semmid és tök jól érzed magad. Ő mindig azt mondja, hogy ha olyan korban meg helyzetben lenne, akkor nem félne még egyszer nekivágni.

L/19

2010. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Ne félj, nem lesz semmi baj. Fájni fáj, de ez az egyetlen fájdalom,aminek értelme van. Gondolj arra, hogy milyen jó lesz,mert megláthatod végre a kisbabádat.(Kikó)
2010. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyukádnak igaza van! Ahogy kijön a gyerek, tényleg mintha elvágnák a fájdalmat. :)

Első voltam.

2010. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is rettegtem a szüléstől, amikor a 8. hónap környékén egy ismerősöm azt mondta, hogy a szülés csak egy könnyed délutáni teázgatás a barátnőkkel ahhoz képest, ami gyereknevelés címén utána jön. Akkor nem hittem neki, ma már tudom, hogy igaza volt:)
2010. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ezzel segíted világra a gyermekedet és nem az a fontos neked mennyire fáj, hanem hogy neki meg tudd könnyíteni a kifelé vezető utat.


És szerintem olvass pozitív szülés élménybeszámolókat, hogy ne csak az anyósod véleménye legyen előtted.


Szülésem másnapján én is úgy voltam vele, hogy soha többé nem szülök, de már két hónap múlva meggondoltam magam.


(Itt megjegyezném, hogy ha már félni kell valamitől, akkor az nem a szülés, hanem az utána következő napok, mert a szülésnek egyszercsak vége, de a gyerek még sokat fog utána sírdogálni, stb. Ez persze csak a személyes tapasztalatom.)

2010. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem se félj.nekem nagyon nagy élmény volt a szülés.aminkor kibujt a kislányom mondtam a páromnak hogy jöhet a következő baba :D fájdalmas az tény.de közel sem olyan drasztikus mint amire rákészültem.

az a helyzet hogy én olyan vagyok hogy mindig a legrosszabbra gondolok és készülök fel és vagy már felkészülten ér a dolog vagy kellemesen csalódok hogy nem is olyan rossz mint gondoltam.

nekem a szülés is ilyen volt.rákészültem hogy iszonyatosan fájni fog meg minden félére és tök jo volt szülni végül.és nem fájt annyira mint amennyire elképzeltem.abszolút kibírható.és amikor kibújik akkor tényleg minden fájdalom megszűnik.és marad a hatalmas nagy boldogság hogy megszületett a te kisbabád! nekem mikor mondta az orvos hogy na megyünk szülni annyira boldog voltam hogy még bőgtem is.szóval nekem ez vált be. de akár hogy is,ne félj tőle mert életed legszebb napja lesz.

2010. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
kérj edát és nem fog fájni.
2010. okt. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugató válaszokat..:)

Igen, én is próbálok úgy készülni rá, hogy nagyon fájni fog, viszont érzéstelenítést egyáltalán nem szeretnék...

Legjobban talán az "ismeretlen" aggaszt. Persze, a dokim jófej, meg nagyon segítőkész, és elmond mindent, de:) amennyire részletesen szeretném tudni, azt úgyis csak a szülés után fogom megtapasztalni. Csak, az annyira zavar, hogy mindenki mást mond... De megpróbálok nem félni ennyire az egésztől... Hiszen, már elmondhatatlanul várom, hogy végre megpillanthassam és a kezemben tarthassam ezt a kis drága babócát, akit már most annyira, de annyira szeretek...:)

2010. okt. 22. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Szörnyű szülésem volt, de a női agy komolyan csodákra képes, mert azt tudom, hogy szörnyű volt, de már meg nem tudom mondani miért. :)

Szóval a nagy fájdalmakat tényleg elfelejted, nem is hittem volna, de tényleg képes rá az agyunk. :)

S ha túl leszel a szülésen, akkor csak a csoda marad!

Egy 2 hetes kislány anyukája

2010. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!