Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vannak nők akiket...

Tényleg vannak nők akiket annyira megvisel a természetes szülés, hogy a kórházban töltött napokban alig tudják ellátni a babájukat vagy inkább leadják a csecsemősöknek napközben is? Akik így jártak mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Itt olvastam többször ilyen kommenteket. Számomra ez olyan furcsa és érthetetlen. Érdekelne hogy miért.

2012. jún. 6. 09:40
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Na az ilyeneket nem bírom, mint te kedves utolsó, akik azonnal ítélkeznek a másik felett egy ilyen miatt és le "rosszanyázzák" a másikat. Gonosz vagy.

Ki beszélt itt olyanról, hogy beadják aztán a pár nap alatt senki rá se néz a gyerekre, hiába üvölti rekedtre a hangját! Ne túlozzál már! Szó sincs ilyenről! Megkockáztatom senki anya nem csinálna ilyet, maximum azt nem érdekli, aki a kórházban hagyja a csecsemőjét, mert lemond róla! Ilyet a csecsemősök sem hagynának, hogy a gyerek ott üvölt és hagyják. Azonnal mennek szólni az anyának, ha az esetleg nem hallaná! A stílusodból meg vegyél vissza, mert ezen az utolsó hozzászólásod nagyon felháborító! Kikérem ezt minden anya nevében!

2012. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

19-es vagyok.


Hagyjuk már ezt, aki szerint az anyaság fokmérője az, hogy ki mennyi időre adja be a gyerekét a csecsemőosztályra (vagy, hogy hogyan szült, mennyit szoptat, milyen játékot vesz, hányszor mer wc-re menni a baba mellett), az valamit súlyosan kompenzál.


Semmi nem múlik ezen - mint mondtam, én azért nem adnám le, mert nálunk bizony hagyták sírni, ráadásul úgy, hogy a férjem a főnökük is egyben - és nem ő volt az egyetlen síró csecsemő. Ha normálisak lettek volna, és ott hagytam volna pár órára, a már említett okok miatt. Azt meg nem tisztem megítélni, hogy kinek mi az az ok, ami miatt ezt indokoltnak érzi...


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy mi azért csecsemőosztályra kerültünk még édesanyáink mellől... Mert akkor az volt az álláspont, hogy így jó. Ha jön egy paradigmaváltás, és nem ez lesz az álláspont, akkor is így üvöltözik majd trágárságokat a saját platformjáról az, aki egyébként még a véleményét sem tudja normálisan megfogalmazni???


Én minden anyuka nevében kikérem magamnak, hogy bárkit, neten, félinfókból rossz anyának titulálj...

2012. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
0%

Inkább ne tanítsátok majd a gyerekeitek olvasni, se értelmezni, mert nektek sem megy.

Melyik része nem annak, amit írtam, hogy nem rossz anya, csak kényelmes? A szöveg kiforgatásában nagyon jók vagytok és ami biztos, hogy azt is adjátok tovább, ami a fejetekben megszületik és nem azt, ami le van írva.

Kényelmesek vagytok, mert ahelyett, hogy magatok mellé vennétek azt, akit 9 hónapig vártatok és megszültetek, azt inkább berakjátok idegenekhez sírni (mert azt fog! sírni, mert őt is megterheli a születés és minden babának az anyjára lenne szüksége).

Ezen nincs mit vitatkozni, mert ezt ti írtátok le, mintha ez lenne a normális.

2012. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%
Jav: melyik része nem világos annak, hogy nem rossz anya az, hanem kényelmes?
2012. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

"tudj felnőni a feladathoz, amit a gyereknevelés jelent, mert nehéz lesz, ahogy elnézem" én ebben nem a kényelemre találok utalást.

Már ne haragudj, de egy kisbaba sírással fejezi ki, hogy valamire szüksége van, otthon is, és bárhol. Próbáld már meg visszaolvasni, amit írtam és értelmezni: nem azt írtam le, hogy a megszületése után bedugom a csecsemősökhöz és majd hazamenetelkor kiviszem, a szövegértéssel neked is van némi problémád....Arról írtam, hogy 1-1 órára miért ne lehetne beadni, szólnak ha sír a baba és mint írtam, amikor fent voltunk, mindegyik aludt (vagy talán a látogatók kedvéért bealtatózták őket???) Azt hiszem én befejeztem ezt a szélmalomharcot, mivel önálló véleményem van, és a döntési lehetőségeim megvannak most is és a kórházban is, nem befolyásolnak arrogáns ellenvélemények és mivel teljes mértékben hidegen hagynak a "magadfajták" véleményei, ezért egy cseppet sem fájnak.

36 hetes kényelmes és boldog kismama

2012. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
0%

Talán nem kellene összemosni azokat a hozzászólásokat amik nem egy válaszolótól származnak. Én írtam, hogy jó lenne ha fel tudnál majd nőni a feladathoz. És ezt saját tapasztalatból írom. Mert ha te már a szülés előtt azon kattogsz, hogy hogy fogod lepasszolni a gyereket 1-2 órára, mikor épphogy megszületett, hogy te pihenhess, akkor nagyon nehéz lesz megszoknod, hogy otthon igenis magadra vagy utalva, és neked kell a gyerekkel foglakozni. És hidd el, hogy a csecsmősök nem fognak rohanni rögtön mikor a gyereked elsírja magát. Hiába nyugtatod magad ezzel, ha beadod, tuti fog sírni, és nem tudod ezt lereagálni, vagyis megnyugtatni, mert nem vagy ott. Ez tény, nem találgatás. És ha csak 10-10 percet fog sírni mire lekerül hozzád, az is sok idő szerintem napi 3 alkalommal számolva is, csak mikor te fürdesz, kávézol, vagy fogadod a látogatókat. Azt értsd már meg, hogy a gyerekednek ugyanolyan trauma a szülés mint neked. Neki nincs joga pihenni, ott ahol a legjobb neki? Vagyis melletted?


Az meg hogy szükséged van segítségre, nem gond. Vidd be a gyereket, kérdezd meg amit tudni szeretnél, és szépen vidd vissza magaddal. Ennyi.


Részemről ez volt az utolsó hozzászólás, mert teljesen feleslege ezen vitatkozni, nem fogod megérteni amit írok, mert nem is akarod. Te azt akarod hallani, hogy a gyerekednek hűdehajde jó lesz a csecsemőosztályon 1-2 órát, mert ott úgyis csak alszik, meg odafigyelnek rá és kész. Ha meg mégsem, úgysem fogod tudni. Lelked rajta. Nyilván nem ezen fog múlni a későbbi anya-gyerek kapcsolat, mégcsak az sem hogy milyen ember lesz belőle, sőt még csak rossz anya sem leszel, de én nem tudnám ezt megtenni a gyerekemmel, ha nem a belem lógna, és mozdulni nem tudnék. Különbözőek vagyunk.

2012. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
58%

3.vagyok

Én mondtam,hogy vita lesz...:)))

Buták vagytok Anyukák!!!NEM VAGYUNK EGYFORMÁK ÉS KÉSZ!PONT!Nem kell ezt ragozni...

2012. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!