Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vannak nők akiket...

Tényleg vannak nők akiket annyira megvisel a természetes szülés, hogy a kórházban töltött napokban alig tudják ellátni a babájukat vagy inkább leadják a csecsemősöknek napközben is? Akik így jártak mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Itt olvastam többször ilyen kommenteket. Számomra ez olyan furcsa és érthetetlen. Érdekelne hogy miért.

2012. jún. 6. 09:40
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
Jaj nem neked, az eggyel előtted szólónak. :)) De akkor neked sem voltak jó tapasztalataid :(
2012. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

Tudjátok mi jön le nekem ebből a sok hsz-ból?

Hogy nem találjátok Ti sem "cikinek" beadni a babát a csecsemősökhöz, és be is adtátok volna 1-2-3x....ha a csecsemősnővérekkel nem lett volna kellemetlen tapasztalat. (Mmint úgy értem nem állandóan beadni, csak pár alkalommal)

Amúgy valóban, mindenhol megvan az a fajta csecsemős, aki az első légvételednél (hogy mondanál neki valamit) már rosszallóan néz rád, meg a kedves (ezekből van kevesebb) amelyik nem csak "bedobja" a babát a többi közé. (Hála az égnek én ilyennel is találkoztam)-

2012. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Tévedsz, én nem adtam volna be. Elvitték az első alkalommal, mondván hogy ez a szokás. Akor sem akartam, de nem ellenkeztem, mert a gyerekorvosra hivatkoztak. Miután hallottam üvölteni, a nővér meg kétszer elküldött hogy nem az enyém az, utána mondtam hogy vagy felemeli az alfelét a tv elöl és kiadja a gyerekem, vagy bemegyek érte, de akkor azzal alendülettel hívom az orvosomat is. Szóval nem kell önigazolást keresni a hozzászólásainkban. Amúgy ettől függetlenül azt teszel amit akarsz, de szerintem nem helyes lepasszolni a babát, ha azt nem az ő, vagy a te egészségi állapota kívánja meg, mert az rossz neki. Ennyi.
2012. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Ismét leírom: ha egy sima szülésem lett volna, és nem ez a kínlódás, nem adtam volna be semmiképp. Így is három napig vergődtem, mire elhatároztam magam.
2012. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
jó, rendben, értem...csak annyira rátértetek a csecsemősök milyenségére...Kétélű dolog ez, mert tulképp tök igazatok van, a babának a mama mellett a helye, csak a 2. szülésemnél (bár a tervem az volt hogy nem adom be még első éjszakára se), mégis kellett , mert ordított, szó szerint, és nem tudtam hogy fogjam, mit tegyek vele... Elaludt, aztán felkelt és sírt. Az enyém meg egy másik baba. 3 órás szenvedelem után , mikor beadhattam a csecsemősnővérhez (ő volt a rendesebbik, mert valószínű ha egy lusta, "namiafenétszeretnél?" lett volna inkább szenvedek), megnyugvással aludtam el. Ez volt éjjel 3kor, és 7kor már hozta, hogy felébredt....Nekem az a 4 óra alvás akkor nagyon jól esett....
2012. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy mennyi vajúdás után és mondjuk milyen napszakban szül az ember. Nekem reggel indult a szülés, konkrétan mondjuk délelőtt 10.00-10.30-tól volt a vajúdás, 15.30-ra lett meg a babám. Olyan volt, mint egy munkanap, nem voltam fáradt, előző éjjel tudtam aludni. 2. nap délelőtt hozták a szobatársamat, róla kiderült, hogy előző nap késő este jöttek be a férjével és reggelre lett meg a baba. Na ő már túl volt az egész előző napon úgy, hogy előző nap reggel kelt, este jöttek a kórházba, egész éjjel nem aludt, plusz még szülnie is kellett. Elképzelhető, hogy milyen fáradt volt. S hiába lehetett neki délelőtt aludnia, mert a csecsemősök foglalkoztak a babájával, mennyit lehet egy kórházban aludni, mikor folyton jönnek valamiért, plusz hozzám jöttek látogatók, ott volt velem a kislányom... érthető, hogy az egész kórházi bentléte alatt fáradt volt.
2012. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Én a kórházban a szülés után adtam be a kislányomat. Őt is csak azért kellett mert kicsin született és félnek hogy kihül. EKkor ő infuziót kapott,másnap kaptam vissza.DÉlben született,másnap reggel.Egyébként a bent töltött 4 nap alatt egyszer adtam be fürdésem alattra,meg egyszer amikor egy nagyon jó barátom és a kicsilány apukája meglátogatott. S egyszerűen olyan szinten levegő hiányom volt a kórteremben,hogy beadtam. Szopizott egyet,és lementünk az udvarra sétálni.Egyszerűen fájt a hátam,lábam nem birtam ülni se,meg a kórházi steril szag... S nem a rossz szülés miatt fájt mindenem,hanem kényelmetlen volt az ágy..

Igy beadtam,s lementünk egy fél órára sétálni az udvarra,mert jól esett.. :)

2012. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Én leadtam éjszakára, mert féltem, hogy valami kárt teszek benne (mert még nem tudom, hogy hogy kell egy kisbabával bánni), vagy nem veszem észre, hogy baja van, stb. Sajnos arra nem volt lehetőség, hogy éjjeli szopikra érte lehessen menni, vagy leadja az ember este 10-11 körül és megy érte reggel 6-ra, vagy nem adja le egyáltalán éjjelre. Második babát szeptember elején szülöm, őt már nem fogom leadni, mostani 21 hós tapasztalatommal már otthon vagyok az éjszakázás terén. :-) De az első gyereknél még más volt a helyzet.
2012. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
77%

25-ös hozzászóló: válogasd meg a szavaidat és gondolkodj el a mikénten mielőtt ilyen stílusban válaszolsz! Itt vélemények hangzanak el, szerencsére sokféle nézőpontot megismerhet az ember, de sem közöd, sem jogod ilyen stílusban bírálni bárkit is, főleg ismeretlenül. Szerencsére csak itt találkozom ilyen reakcióval. Mint írtam, első baba, fogalmam sincs, milyen reakciót, ösztönöket vált ki belőlem az érkezése (mielőtt bárki félre értené csak a pozitív dolgokra gondolok), de bizonyára nem fogom tudni, hogy mit kell vele csinálni és szükségem lesz a segítségre a kórházban. Ha a segítség ebben nyilvánul meg, hogy lehetőségem lesz beadni 1-1 órára, akkor megteszem. Idióta dolgokat írtál le: hagyom sírni és hasonlók...akinek ilyen megfordul a fejében, na annak kellene komolyan elgondolkodni. Már értem a megnyilvánulásodból, miért bántak veletek így a kórházban. Amilyen az adjon Isten, olyan lesz a fogadj Isten! És bocs, de szerencsére van ismeretségem a csecsemős osztályon is, van szülésznőm, aki ott is meglátogat, ha segítségre van szükségem! Nem egy ilyen stílusú ki ha én nem fogja nekem megmondani, hogy mit tehetek meg és mit nem!

36 hetes kismama

2012. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
47%

Tudod látszik hogy kismama vagy. Elég alacsony a tűréshatárod. A te stílusodró lmár nem is beszélve.Jó hogy neked van ismerősöd a csecsemőosztályon, de ő sem lesz ott mindíg. Mint írtam, tényleg el kellene gondolkodnod. Ugyanis hogy beadod a csecsemőosztályra, az jóformán egyenlő azzal hogy sírni hagyod, mert nem fogják helyetted megvígasztalni. Amúgy én nem írtam rólad semmi becsmérlőt, csak megjegyeztem, hogy nem a te kényelmed a legfontosabb, és voltunk még néhányan ezen a véleményen. Te nyilvánítottál hisztissé minden kismamát akinek gondja volt a csecsemősökkel. És örülök hogy szerinted a stílusom miatt hagyták sírni a pár órás gyerekem, főleg az a csecsemős akivel soha két szót nem beszéltem.


Kívánom hogy tudj toleránsabb lenni a jövőben, és tudj felnőni a feladathoz, amit a gyereknevelés jelent, mert nehéz lesz, ahogy elnézem. Kívánok neked könnyű szülést, és emberséges orvosokat és csecsemősöket, mert az is hiánycikk. És inkább fogadnád meg a jótanácsot olyanoktól akik már túlvannak a dolgokon, ahelyett hogy te háborogsz bicskanyitogató hangnemben.


Amúgy olvasd vissza majd a hozzászólásaidat 2-3 hónap múlva, és mélységesen szégyellni fogod magad a felfuvalkodottságodért. További szép terhességet, és szülést.

2012. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!