Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vannak nők akiket...

Tényleg vannak nők akiket annyira megvisel a természetes szülés, hogy a kórházban töltött napokban alig tudják ellátni a babájukat vagy inkább leadják a csecsemősöknek napközben is? Akik így jártak mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Itt olvastam többször ilyen kommenteket. Számomra ez olyan furcsa és érthetetlen. Érdekelne hogy miért.

2012. jún. 6. 09:40
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Eddig teljesen elégedett vagyok az itteni ellátással, szerencsére emberséges szakemberek vesznek körül, akikben megbízom.

A feladathoz való "felnövést" pedig szerencsére nem a hozzád hasonlóak mércéjével mérem, hanem a sajátommal, amivel semmi baj nincsen. Nem hiába vártam viszonylag "sokat" a gyermekvállalással. Nem hinném, hogy szégyenkezni fogok a soraim miatt pár hónap múlva, ezeket most és később is vállalom. Nem hisztis vagyok, és nem alacsony az ingerküszöböm, csak kiállok amellett, amit gondolok. Mint ahogy te is, nem kell feltétlenül egyezzen a véleményünk.

36 hetes kismama

2012. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

Ti félreértitek egymást!

Ez a kismama tök értelmesen leírta, hogyha lehet beadja 1-1 órára...de miért, akkor tényleg x aranya már?? Nemár, 2 gyerekem van, már írtam is ide...Ahol szültem ott is beadták sokan míg ebédeltek, fürcsizni mentek és senki nem kapott infarktust, hogy jesszus, milyen rossz anya ez!! Nem tudom ti hol szültetek, de vannak helyek, ahol van egy kis elfogadás ezekben a dolgokban. Túl magasra teszitek a mércét. Otthon tényleg 0-24ben fog ordítani az a baba, segítség lehet h nuku...akkor inkább 1-1 óra pihi az elején...Én értem mit ír ez a kismama, de ettől még nem bicskanyitogató.....És mondom, 2 gyekőc van, az egyik kisbaba, úgyhogy még az élmény is "új"!

2012. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

ahol én szültem, ott nem lehetett leadni a babát, de nem is volt rá igényem, pedig volt gondom szülés után. igaz, szerencsére nem császárral szültem.

én nem adtam le egyik babám sem, mert a csecsemősök hagyják sírni, én azt meg nem tudtam elviselni.

9 hónapig nyugalomban lebegett bennem, a születését nem akartam még ezzel is megnehezíteni.

2012. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy nem leszólni akartad azokat, akik leadják a babájukat a csecsemősökhöz, azonban eléggé annak sikeredett. Főként ahogy leírtad, te mennyit kínlódtál, amire megszületett a gyermeked. Ne haragudj meg érte, de olyan érzésem volt, hogy magadat az egekig magasztalod, mert te miken mentél keresztül, ennek ellenére nem adtad egy percre sem a babádat. Más meg beviszi a csecsemősökhöz a balga....

A kérdésedre a válasz, a miértre: nem vagyunk egyformák.

Lehet, hogy benned akkora adrenalin szabadult fel, hogy fel tudtál volna pattanni a szülőágyról, azonban van, aki nem így érzett.

Attól nem lesz valaki rosszabb anya, mert szülés utáni 1-2 napban szeretne pihenni és esetleg beadja a gyermekét a csecsemősökhöz.

2012. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
16%
Rossznak nem rossz, de mindenképp kényelmes. Nem kell szépíteni a dolgokat. Vannak akiknek a baba a fontos és vannak azok, akiknek önmaguk. Legalább tagadni nem kéne vagy azokat megszólni, akik képesek arra, hogy felülkerekedjenek saját kényelmükön.
2012. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
63%

Szánalmas, hogy azt mered felhozni, hogy egy anyának nem fontos a gyermeke. És igen, úgy gondolom, hogy szükséges lehet az az 1-1 óra pihenés ahhoz, hogy egy teljesen új és ismeretlen, életen át tartó gondoskodás legelején, ha lehetőségem van rá kérjem az effajta segítséget. Ha az önzőség, hogy a körülményekhez képest pihentebben lássam el az újszülöttet, leszek bármi, de rossz anya biztosan nem.


Még a csecsemő osztályról annyit, hogy bár szervezett látogatáson voltam abban a kórházban, ahol szülni fogok, 5-6 baba volt bent és aludtak, mint a bunda. A barátnőm, aki császáros volt mesélte, ha sírt a babája, rögtön szóltak neki....és ez 1 hónapja volt, a másik barátnőm úgy jött haza, hogy mindent megmutattak neki, az anyukájának nem is kellett ebben segítenie és neki is csak jó tapasztalati vannak az itteniekről, mert 1-1 lelkiismeretes nővér mindig van, nem magán klinikán!

36 hetes kismama

2012. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy írtam, én beadtam (2. babát már valószínűleg nem fogom, mert lesz elég rutinom, tapasztalatom, hogy el tudjam látni az első perctől), DE. A kislányom 22 hónapos, soha egyszer sem kellett ráütnöm a kezére, fenekére, nem kell kiírnom kérdést, hogy mit csináljak, mert nem bírok a gyerekemmel, nem kellett sose sírásba torkollva elaludnia, nem akarom kiszorítani a hálószobából azzal a felkiáltással, hogy akkor vége a házasságunknak a férjemmel. Szóval annyira, de annyira nem azon múlik, hogy valakiből milyen anyuka lesz, hogy beadja, vagy nem adja a csecsemőosztályra a kórházi napok alatt. És igen, a másik, leendő anyukának igaza van, a stílusodon lenne mit csiszolni, mondjuk a százalékodon meg is látszik, hogy te valószínűleg minden kérdésre ilyen agresszíven, másokat támadóan reagálsz. A 36 hetes kismama legalább normálisan írja le a véleményét.
2012. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
58%

Nem az az igazság amiről te írsz, de nem a "magadfajtának" fogom ezt bizonygatni. Valószínűleg számodra az a fájdalmas, hogy amikor segítségre lett volna szükséged, nem kaphattad meg. Ép eszű, egészségesen gondolkodó, normális értékrenddel rendelkező ember nem ez alapján skatulyáz be valakit. Az, hogy milyen anya leszek majd 20 év múlva dől el, hogy az én gyerekemből milyen EMBER lesz. Ha nem vetted észre, az arroganciád már személyem ill. a hasonló véleményen lévő anyukák ellen irányul és nem a kérdésre. Ha megtehetem, hogy kényelmesen, szeretetben és odaadóan neveljem a gyerekem, akkor ezt kényelmesen, nyugodtan és pihenten teszem, legyen ez a kórház vagy az otthonunk. Miért ne venném a segítséget igénybe, ha felajánlják és úgy érzem szükségem van rá, ahhoz, hogy nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb legyek? Most még azt is leírom, ha itthon leszünk és szoptatás mellett megoldható pár hónap múlva, önző módon még fodrászhoz, körmöshöz is elmegyek amíg anyukám vigyáz a babára. Marha rossz anya leszek, de feleség és nő is. Sajnálom, hogy valakinek ha mindez megadatik, akkor azt le kell "szaranyázni".

36 hetes boldog és kényelmes kismama

2012. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Ma 13.10. Nem állt szándékomban megosztani senkivel a szülés "élményemet", ezért nem is írtam le a kérdésem alá. Szégyenlem magam miatta anélkül is, hogy reklámoznám.

Csak az első kérdés kapásból az volt hogy szültem-e, ez hozta ki belőlem.

Tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy mit kell átélnie ahhoz egy újdonsült anyának, hogy ne bírjon foglalkozni a babájával. Aztán, hogy így eltértek a témától arról már én nem tehetek.

2012. jún. 7. 21:06
 50/57 anonim ***** válasza:
19%

Jajj, töröltettétek a válaszomat, amiben kifejtettem, hogy merő kényelemből passzoljátok le a babátokat a csecsemősöknek? Mondom én, hogy fáj az igazság.

Gusztustalan, hogy szegény gyereknek nem elég megszületnie, ami elég nagy dolog (bár ezt gondolom azonnal cáfoljátok majd), de még az anyukája sem akar vele lenni első pillanattól, inkább berakja olyan helyre, ahol rekedtre üvöltheti magát, míg anyucikája jól csicsikál.

Gratulálok.


És nem kell azt felhozni, hogy mi lesz 22 hónap múlva, az a lényeg, hogy mit tettetek akkor, amikor az a csöppség megszületett.

2012. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!