Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg vannak nők akiket...

Tényleg vannak nők akiket annyira megvisel a természetes szülés, hogy a kórházban töltött napokban alig tudják ellátni a babájukat vagy inkább leadják a csecsemősöknek napközben is? Akik így jártak mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Itt olvastam többször ilyen kommenteket. Számomra ez olyan furcsa és érthetetlen. Érdekelne hogy miért.

2012. jún. 6. 09:40
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan nagy élmény az. Lássuk be, ebbe is belefásul az ember idővel. Aranyosak 1-2-3 hónapig, évig, de mikor 10-15 baba üvölt bent, akkor nem nagyon lehet mit kezdeni velük. Mondjuk nekem az verte ki a biztosítékot, hogy otthagyták őket. Ez már tényleg veszélyeztetés. Mondjuk én szerintem 2 hét után kiugranék az ablakon. Igaz nem is vagyok csecsemősnővér.
2012. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

Szörnyű amiket írtatok a csecsemősökről, pedig az én lányom velük töltött egy éjszakát.

Nekem a kitolási szakasz nagyon elhúzódott, egyszerűen nem tudtam megszülni, már könyörögtem a dokinak hogy csináljon valamit.... Akkor kiszaladt és pikk-pakk tele lett a szülő szoba, egy orvos belém könyökölt úgy nyomta, az én orvosom pedig vakummal húzta ki. Végül kiderült hogy rosszul fordult be a szülő csatornába, ezért nem tudtam megszülni.Rengeteg vért vesztettem, a vérátömlesztésnek én is a határán voltam. Délután szültem, estig velem volt, de utána jöttek érte a növérek hogy az a "parancs" hogy a sok vérveszteség miatt éjszakára elviszik, pihenem kell. Először azt gondoltam de jó lesz! Aztán annyira hiányzott hogy elakartam menni érte, de ahogy felálltam össze is estem.

Semmi erőm nem volt, visszafeküdtem, de egész éjjel nem aludtam alig vártam hogy reggel legyen, hogy megint velem legyen.

Persze utána már bántam hogy nem pihentem ki magam, mert a 3 nap alatt szinte semmit nem aludtam. Egyébként a 3 ágyas szobában ahol feküdtem, egy anyuka sem adta le a babáját, arra meg egyáltalán nem figyeltem ki sétálgat a folyosón a babája nélkül.

2012. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jól eltértünk a témától. :) De ha már itt tartunk én speciel semmi pénzért nem lennék csecsemős nővér. Halkan megjegyzem előfordult párszor, hogy kiszaladtam volna a világból a babám sírásától. Persze én inkább megoldást kerestem, de a nővéreknek nem ez az elsődleges szempont szerintem. Poci tele, pelus tiszta, ennyi a hatáskör. Főleg amikor én szültem rengeteg baba volt. Egyszer bevittem a fiam, mert zuhanyoznom kellett. A nővér félvállról, hogy rakjam le oda abba a gurulós izébe a folyosón amiben ilyen fakkok vannak. Volt még ott pár baba, de olyan csomagmegőrző érzésem volt. Hát pislogtam rendesen, azt hittem legalább átveszi és beviszi a többi babához. Hát inkább nem tusoltam le gondolhatjátok.
2012. jún. 6. 13:19
 24/57 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy félre értelmeztem a kérdést, de mi abban a kivetni való, hogyha naponta több alkalommal beadom az amúgy rooming-in rendszerben működő osztályon a babámat, ameddig zuhanyzom, eszek, sétálok (ha az esik jól) vagy kávézok vagy a családommal vagyok???????? Vagy éjszaka szoptatás között? 36 hetes vagyok, de nekem még furcsa is lesz (legalábbis előtte gondolkodva), hogy ott lesz a babám, és ha hazamegyünk, ott már nem lesz olyan, hogy leadhatom pár órára, számomra lehetőség, hogy pár órát pihenjek, úgy hogy a babám felügyelet alatt van.

Nálunk egyébként a lekezelő stílusú, ki ha én nem anyukákkal csinálják, mert azért van belőlük jócskán...Én eddig azoktól a kismamáktól, akik normálisan beszéltek és viselkedtek a nővérekkel, panaszt még nem hallottam, csak az amúgy is mindenért hisztiző kismamáktól.

36 hetes kismama

2012. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, de igen, ezzel van a probléma. A gyerekednek ugyanis rád van szüksége, nem a csecsemősre. Amúgy nem olvastad miket írtunk itt a csecsemőosztályokról? Vagy ha nem hallod hogy üvölt a gyereked akkor már nem is izgat? Mondhatom szép hozzááláás. Ha gyereket szülsz, akkor onnantól nem az az elsőrendű hogy te nyugiban tudj fürödni, kávézni, vagy rokonozni, hanem hogy a magatehetetlen gyerekedet ellásd, támaszt nyújts neki és mellette legyél. Menj akkor fürödni vagy kávézni mikor alszik, és ne áztasd magad órákig. 2 perc alatt le lehet fürdeni és kész. Nem is értem a hozzááláásod, de komolyan. Otthon is berakod majd a kiságyba had üvöltsön, te meg leülsz tévézni a másik szobában mert neked nyugi kell? Gondolkodj már el kicsit!!
2012. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 krisztivan ***** válasza:
100%

Nem írom le a szülésemet mert hosszú lenne:-)

De szültem egy 4430gr-os és 61cm babát,akinek sajnos nem jól illeszkedett a feje és ezért vágtak,szakadtam.2 óra infúzió jött és 1 óra megfigyelés.A tolókocsiba még átmásztam mert az hittem én vagyok a jani.Aztán reggel már nem tudtam felülni sem az ágyamban.Úgy lett megoldva,hogy a csecsemős naponta 2-3X jött és vitte a fiam dokihoz és pelusozni.Sajnos próbálkoztam a felüléssel de annyira sok vért vesztettem hogy vérátömlesztést akatak adni,de nem kértem.Inkább 3 napig feküdtem,mert a mosdóba sem tudtam még segítséggel sem kimenni.3 hetes volt a fiam amikor el mertem menni kettecskén vele sétálni:-))Hát ez volt.És most 21 hós de a hüvely és végbél izmom mintha nem is lenne:-((

2012. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
56%

Pedig van abban vmi amit felettem 2vel írt a kismama. Anyáink idejében vagy "modern" szülőotthonok vagy csecsemőosztály volt, és 1 hétig voltak úgy bent úgy, h etetni kellett csak a picit, hozták-vitték a nővérek.

És nem akarok nagyon belemenni, de ezt a rooming-in rendszert nem igazán, vagy nem csak a baba-mama kötődés miatt találták ki, hanem a csecsemősök leterheltsége miatt.....Ezt a régi dolgot anyukámtól tudom, meg anyósom amikor közölte, h " na, ott pihend ki majd magadat" akkor jöttem rá, h ő még azt hiszi h 1 hét, és tök nyugi....

2012. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
28%
De most komolyan! Ti el bírnátok viselni, hogy a gyereket akit 9 hónapig a pocakotokban hordtatok, elvigyék és órákig ne tudjatok róla? Nem izgat jól van-e? Sír-e? Éhes-e? Van-e aki megvígasztalja, megöleli? Lehet hogy régen így volt, de valyon jó volt? Én belebetegedtem volna. Persze más ha egészségügyi oka van, de alapból ez számomra elfogadhatatlan.
2012. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

19-es vagyok.


Nekem - ha nem lógott volna a belem, már bocsánat - semmiképpen eszembe sem jutott volna leadni. Látod, hogy milyen helyre adtam, mikor mégis megtettem. Dönts belátásod szerint, sehol nem hallottam még jobbat a csecsemősökről.

2012. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

19-es!

Nem tudom, nekem írtad-e, de a te helyzeted az, amiről azt írtam hogyha egészségügyi oka van akkor persze más. Csak sajnálni tudom, hogy te és a babád ilyen helyen voltatok, de sajnos nekem sincsenek jobb tapasztalataim. Ez is megérne egy misét, hogy a nőgyógyászaton tök normálisak a nővérek a csecsemősök 99%-meg idegbeteg lusta nőszemély. Még jó hogy akad mindehol 1-2 normális, aki tényleg segíteni akar, csak hát sajnos neki is haza kell mennie néha.


Amúgy tápszer tekintetében mi is hasonlóan jártunk. Az első babámmal szinte semmi tejem nem volt. A másodikkal sem, gyógyszer mellett sem. Mérhetetlen szopikat produkált. A pku szűrést sem tudták megcsinálni, de ez egy másik kálvária. Viszont sem a csecsemősök, sem a gyerekorvos nem volt hajlandó tápszert adni. A lányom fogyott, ők meg ijesztgettek, hogy nem engednek haza. A férjem végül hozott be tápszert, a szülésznőm meg őrtállt az ajtóban hogy le nem bukjunk míg megetrettem a gyereket.

2012. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!