Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 hetes babás vagyok! Napi...

30 hetes babás vagyok! Napi 3-4 szál cigit elszívok! Próbáltam letenni, nem megy! Más volt esetleg ilyen helyzetben? Mi lett a következménye?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 12:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Most mit vársz? Hogy jöjjön valaki és azt mondja neked: ó nyugodtan cigizz nem lesz baja a babának! Nem hiszem el, hogy nem lehet letenni! Nem magad miatt! Cigiztem, bár nem sokat, de ahogy egyáltalán szóba került nálunk a baba dolog rögtön abbahagytam. Ma 8 hónapos a lányom és azóta sem gyújtok rá! Rohadt büszke vagyok magamra! Szomszéd kisfiú 1kg 90dkg-mal született. Egyértelműen megmondta az orvos, hogy a cigi miatt. Persze utoléri a társait, nincs baja, de akkor is...könnyen lehetett volna.
2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
7%

Próbáld ki az elektromos cigit, abban kevesebb a káros anyag, vagy a gyógyszertárban kérj segítséget.

Ismerőseim példáját tudom felhozni.

Az egyikkel egy napon szültünk, ő dohányzott. Én 3590 gr-os, míg ő 3910 gr-os babát szült. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jó dolog a cigi kismamaként.)

Másik ismerősöm nem dohányzott a terhessége alatt, a kiírt előtt 1 héttel szült egy 2120gr-os babát...

Szóval nem törvényszerű, hogy a dohányosoknak kis súlyú, beteg babája születik, de azért nem is éri meg kockáztatni.

2012. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen le szeretném tenni,ha hiszitek ha nem!Utálom magam érte!És senki előtt nem dohányzom!A párom lefejezne érte az biztos!:(Azon vagyok hogy elhaggyam!
2012. máj. 16. 13:32
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

Nem is tudja a párod?? És ha ne adj isten lesz valami probléma és értetlenül áll a dolog előtt, akkor se mondod el neki, csak hagyod, hogy eméssze magát?

Pedig szerintem biztos segítene leszokni, meg legalább nem hagyná..

2012. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nem értelek.

Ha utálod magad érte, akkor mért nem teszed le?

Én imádtam dohányozni, mégis abban a pillanatban letettem, ahogy megtudtam, hogy összejött a kisbaba!

(sírtam, hisztis voltam, vakartam a falat, idegbeteg voltam, stb...)

Ennek ellenére:

Ez egy döntés, és akaraterő kérdése!

EZ EGY DÖNTÉS!!!!

Ha meg nem megy, mert nyámnyila vagy, akkor meg ne siránkozzál itt!

Majd elszámolsz a későbbiekben a gyermekednek, meg a saját lelkiismeretednek!


Sosem késő letenni, most fejlődik a kis tüdeje, gondolom nem akarsz azon aggódni, hogy meghal-e majd álmában....

Mondjuk lehet kapni légzésfigyelőt...

Ezt még cinikusan megjegyzem!

Nehogy megnyugtasd magad!

2012. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Nem tudja,sem ő sem a szüleim!És igazatok van,én leszek a hibás!Ezért ha bele pusztulok sem szívok többé egy szálat sem!Remélem még időben térek észhez!
2012. máj. 16. 13:43
 17/38 anonim ***** válasza:
79%
Gratula a döntésedhez, és sok erőt, kitartást, na meg könnyű szülést kívánok! :)
2012. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
76%
a parod sem tudja hogy dohanyzol terhesen? es mit fogsz neki mondani,ha esetleg beteg gyereket szulsz? nem neznek rad furcsan a boltban amikor cigit veszel???? terhesen pocakkal?????? annak is eltornem a kezet aki terhes not cigivel kiszolgal. szanalmas vagy nem valo neked gyerek, akaratgyenge vagy, en erdekes modon azonnal le tudtam rakni ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, alkalmankent se szivtam meg egy slukkot sem, es a 11 honap szoptatas alatt sem. nem is kellett azon paraznom soha, hogy egeszseges lesz-e. szerinted jo az neked hogy mergezed a gyereket, es kozen azon stresszelsz, hogy lesz e valami baja? remelem is hogy rohadtul furdal a lekiismeret, mert meg ha most veletlenul egeszseges is lesz a baba (ezt kivanom, de csakis miatta, nem miattad!) nem biztos hogy a kesobbieken nem fog e emiatt hatranyt szenvedni pl hogy gyengebb az immunrendszere, hamarabb elkap betegsegeket, fertozeseket, es akkor meg nem is beszeltem az asztmarol, allergiarol. mar reg le kellett volna tenned, de meg mindig nem keso!!!
2012. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így döntöttél, csak tartsd is be. Az a pici kis élet benned nem tehet arról, hogy nem bírod ki, de ennek ő igya meg a levét? Ne. Tedd le legalább addig, míg kihordod és szoptatod, aztán kitudja utána már lehet nem is fog kelleni, de ha mégis, ezt bírd ki!

Nem hiszem, hogy a lelkiismereteddel könnyebb lenne elszámolnod ha valami baj történne, mint letenni még most míg nem késő, remélhetőleg.


38 hkm

2012. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
79%

Szoptatás alatt se gyújts rá!

Én amikor elhatároztam,hogy szeretnék babát, letettem a cigit!

Második babám elég kicsi lett (3kg alatti) és egyből kérdezték a dokik,hogy dohányzom-e. mondtam,hogy évek óta nem, más okok miatt lett pici a babám. (első gyermekem kifejezetten nagy baba lett). Szóval ha dohányzol akkor pl kis súllyal szület(het) a babád!

2012. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!