Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A PC izmok fejlesztése hozzájá...

A PC izmok fejlesztése hozzájárulhat ahhoz, hogy a szülési fájdalmak kisebbek legyenek? Vagy semmi köze hozzá, mert az a méhösszehúzódás következménye?

Figyelt kérdés
Akinek egész életében pokolian fájt a menstruálás, annak valóban kevésbé fáj a szülés, vagy ez csak egy tévhit?Szülés közben miért nem adnak annyi fájdalomcsillapítót, hogy ne fájjon? Szerintem még az oxitocin beadása előtt sort kellene rá keríteni. (Egy nő, aki még nem szült. )
2011. febr. 7. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindig kibírhatatlanul görcsölt a hasam, a fájdalmat a combomban is éreztem. Tavaly szültem, és nekem nagyon fájt a szülés, ráadásul 12 órán át vajúdtam. DE! Szülés óta nem görcsöl a hasam amikor megvan a havibajom. Hihetetlen, remélem hogy így marad, szenvedtem eleget már vele. :)

2011. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok kérdés, sok válasz: :o)

Én az intim tornát mostanában kezdtem el csinálni, jóval a második szülésem után, ezért nem tudom, milyen lett volna, ha már előtte tornázom, de a könyv szerzői váltig állítják, hogy könnyebb úgy. (Számomra ez csak azért kérdéses, mert azt viszont biztosan állítják, hogy a nagyon-nagyon izmos emberek, pl. sportolónők nehezebben tágulnak a kötött izomzat miatt, hát nem tudom)


Szerintem ha már tapasztaltál "pokolian erős" menstruációs görcsöket, akkor nem lesz annyira új a szülési fájdalom, mert a fájások tulajdonképpen olyanok.

Én annyira tudom összehasonlítani, hogy babák előtt minden vérzéskor be kellett vennem egy Cataflamot, a szülési fájdalmat olyan 10x-esen erősebbnek éreztem.


Ha kérsz van rá idő, akkor kérhetsz fájdalom csillapítót, azért nem adnak többet, mert a kitolás alatt érezned KELL a fájásokat ahhoz, hogy tudd, mikor kell nyomni, állítólag ha nem érzi rendesen a nő, akkor lassabban és nehezebben megy a kitolás.


Oxitocint nem adnak automatikusan, ha rendes fájások vannak, akkor egyáltalán nem. Oxitocint a fájások felerősítésére adnak abban az esetben, ha indokolt, pl. amikor valakinek beindítják a szülést, vagy nem tud tágulni, ilyesmi.


És végül tudom, hogy mindenki fél tőle (én is féltem elsőre főleg), de a fájdalom a szülés része, egy nagyon hosszadalmas, komplikált, és egy könnyebb rövidebb szülésen vagyok túl, mindkétszer mindenfajta fájdalom csillapítás nélkül, nekem szép élmény, nem terveztem máshogy, szerintem nincs rá szükség, ez így van kitalálva...

2011. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azt meglehet oldani ,hogy annyit adjanak ,hogy akkora fájdalmat érezzek csak , mint menstruálás közben , ami épp elég ,hogy jelezze , mikor kell nyomni. Szerintem ezt így kell csinálni. És biztos ,hogy elfogom intézni ,hogy ez így is legyen.
2011. febr. 8. 06:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hány éves vagy, kicsit gyerekesen gondolkozol, a szülés nem teljesen kívánságműsor.

De kívánom Neked, hogy úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd, végül is a lényeg, hogy mindenki egészséges legyen...

2011. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a tudatos mazochizmus mellőzése nem feltétlenül gyerekes. :) Az orvostudomány több száz fájdalomcsillapítási módszert ismer. A vakbél műtét sem kívánságműsor mégis altatják az embert. :)
2011. febr. 8. 11:15
 6/9 A kérdező kommentje:
De hogy igazán elmondhasd magadról ,hogy igazi , érett nő vagy , akit tisztelni kell, mert fájdalmasan szült , következő szülésnél kérd ,hogy vezessenek beléd áramot, úgy az igazi hidd el :D
2011. febr. 8. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát eléggé el vagy tévedve szerintem.

Vakbélműtétet betegség miatt KELL végezni, míg a szülésnek köze nincs sem betegséghez, sem mazochizmushoz.


De mint már fent írtam, kérhetsz persze fájdalomcsillapítást, csak ne gondold, hogy az annyira egyszerű, jó, és pont azt kapod, amit elképzeltél.


Biztos van a you tube-on videó arról, hogy hogyan csinálják az EDA-t, nekem szülésfelkészítőn levetítették. Hát addig is tudtam, de onnantól már biztos voltam benne, hogy engem nem fognak feleslegesen a gerincembe döfködni, ráadásul utána mozogni sem nagyon lehet, pedig vajúdáskor a legjobb sétálni, mozogni... Arról nem is beszélve, hogy a baba bekómásodik, nehezebben kezd szopizni stb.


Érdemes akár itt az oldalon elolvasni az EDA-s tapasztalatokat, és hamar kiderül, hogy nem minden arany ami fénylik. Van, aki kérte, mégis ugyanolyan fájásai voltak...

2011. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Hát eléggé el vagy tévedve szerintem.

Vakbélműtétet betegség miatt KELL végezni, míg a szülésnek köze nincs sem betegséghez, sem mazochizmushoz. "


A párhuzam a vakbélműtét és a szülés között az volt , hogy mindkettő alapvetően fájdalmas, de az orvostudomány fejlettségének köszönhetően lehetőség van az elviselhetőbbé tételére. Ha lehetőség van rá, nem az a legracionálisabb választás ,hogy az ember él vele? Nem élni vele pedig egyértelműen mazochizmus , mert a fájdalom kívül minden tényezőt változatlanul hagy: állítólag a gyerek nem érez belőle semmit, nem kómásodik be.


Végig olvastam az eda-s kérdéseket az oldalon és a többség nagyon jó véleménnyel van róla. Persze akadtak , akiknek nem sokat segített , de kevesen írtak róla rosszat.

2011. febr. 8. 19:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a rájuk fordított időt.
2011. febr. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!