Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mehösszehuzodas kemenyedes...

Mehösszehuzodas kemenyedes nelkül? Van ilyen, vagy ez most mi?

Figyelt kérdés

Nem kemenyedik a pocakom, de a mehembe beleall par masodperces fajdalom, az egeszbe! Egyuttal a mensziszerü fajdalom is meg van alhasban, a combomba es a derekamba is erzem! Ez ugye a joslo!?

37+6h kismama


2010. okt. 24. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem keményedik, akkor nem az. :-( Akkor valami olyan ideget nyom, ami kisugárzik. Én pár napja hasonló miatt nem tudtam két órán keresztül aludni. A fájdalom hasonló lesz, de rendes keményedéssel: kőkemény has, és ha nincs vastag zsír a hasadon, akkor szinte látni a méhet...
2010. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos, nekem minden szülésem ilyesmi fájdalommal kezdődött. Elsősorban deréktáji és menstruációs jellegű fájdalmaim voltak. Ezek egyre erősödtek. Mellette nem, vagy csak alig keményedett a hasam. Ugyanis nem méhösszehúzódás okozta a fájdalmat, hanem a méhszáj nyílása okozta. Méh össze húzódásaim gyengék maradtak, ezért infúziót is kellett kapjak szülés közben. Viszont a méhszájam villámgyorsan nyílt, így a babáim gyorsan meglettek.
2010. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

39+3 hetes vagyok.

Nekem is a fennt leírtak alapján szokott görcsölni a hasam, de egyáltalán nem keményedek.

Nekem azt mondta az orvsosom hogy ezek Jósló fájások! Nem kell feltétlen keményedéssel párosulnia!

2010. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ertem. Akkor ez is egy fajta joslofajas!Ilyet meg nem ereztem! :-)

Köszönöm a valaszokat!

2010. okt. 24. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok a cáfoló:)


4 hete szültem,39 hétre.Már a kórházban voltam mikor ugyanezt tapasztaltam amit leírtál.Azt mondták h ez csak jóslók mert nem keményedek stb.Ezzel el is voltam intézve.D.u 4-től éjfélig a kórteremben vergődtem igy miután rájöttek h hát ez mégsem jósló és kéne csinálni egy ctg-t.Onnantól kezdve a szülőszobán voltam és reggel fél 8-ra meglett a fiam :)

2010. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kétszer szültem.

Az első gyereknél ugyanezt éreztem, plusz lent a méhszájnál, belül fájt. De semmi keményedés. Az első szülésznő azt mondta, hogy az nem fájás, amikor nem keményedek... Aztán amikor beindult a szülés, másik szülésznők voltak, és lecsesztek, hogy miért nem szóltam előbb, hogy "vajúdok". Én meg mondtam, hogy azért, mert az egyik szülésznő azt mondta, az nem fájás, ha nem keményedek. Ők meg kinevették, mondván van ilyen nő, akinek nem keményedik a pocakja. Szóval, mire bekerültem a szobámból a szülőszobába, már 3 ujjnyi is elmúltam:)


Második szülésnél már előre mondtam a dokinőnek, hogy semmilyen keményedésem nem volt az első gyereknél. A CTG semmi fájást nem mutatott, holott már őrjöngtem. A végén le is vették rólam a CTG szíját, mert semmi fájást nem mutatott, miközben már az ágyrácsot is eltörtem. Ők is azt mondták, van ilyen, de nagyon ritka!!!

2010. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta nem tapasztaltam, de akkor odafigyelek! :-)
2010. okt. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!