Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ítélik sokan az edát?

Miért ítélik sokan az edát?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok, hallok olyanokat, hogy lenézik, elítélik az olyan kismamát, aki élni szeretne az edával. Miért? Az én véleményem, hogy mindenki maga döntse el, hogy bírja a fájdalmat és él-e a fájdalomcsillapítás valamilyen eszközével. Én már most tudom, hogy edával szeretnék vajúdni.
2008. ápr. 17. 16:08
1 2
 11/12 anonim válasza:
És hogy csinálják pontosan ezt az érzéstelenitést?
2009. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mikor szólsz, hogy neked kell EDA, akkor bekötnek egy adag sóoldatot infúzióba.

Ha az lemegy, akkor fertőtlenítik a gerinced egy részén a bőrt, beszúrják a helyi érzéstelenítőt, majd egy picit vastagabb üreges tűt. Ebbe tesznek bele egy nagyon vékony kis műanyag csövecskét, amit benn is hagynak a szülés végéig.

A tűt kihúzzák a kis műanyag cső ott marad.

Ezen keresztül adagolják másfél óránként a gyógyszert, ami az érző idegeket bénítja, azaz a fájdalomérzet, azaz maga az ingerület nem jut el az agyba, ergo nem érzel fájdalmat.

A mozgató idegeket nem érinti, ha jól adják be, és nem fut bele a gyógyszer a spinális térbe, csak az epidurálisba, ugyanis ha mégis befut, akkor nem fogsz tudni mozogni.

Ha jól sikerül (az esetek 90%-a), akkor felállhatsz, mozoghatsz, ettől SÉTÁLÓ EDA, nem a műtétekhez alkalmazott spinális érzéstelenítés!

Ne aggódj, nem fáj.

2011. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!