Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ítélik el ilyen sokan...

Miért ítélik el ilyen sokan azt, akinek fogadott orvos kíséri végig a terhességét?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több rosszalló megjegyzést kapok az ismerősöktől, ha megtudják, hogy fogadott orvosom van, akinek fizetek a vizsgálatokért, és nála is szeretnék szülni, amiért szintén fizetni fogok (bár nem várja el).

Nem horribilis összegeket, mert szerencsére nem pénzéhes a doki, és engem sem vet fel annyira a pénz, hogy 100 ezreket adjak ki rá, de azért fogok neki adni, ha már tényleg végigkísérte az egész terhességemet, és ha bármi gondom-bajom van, akár az éjszaka közepén is felhívhatom.


Többek között azért is szerettem volna, ha Ő marad az orvosom, mivel már 8 éve járok csak hozzá, és előtte viszont igencsak rossz tapasztalataim voltak más nőgyógyászokkal, egyszóval benne megbízom.


Mégis, amikor szóba kerül a téma az ismerősök/barátok között, állandóan magyarázkodnom kell, hogy nem nagyzolásból fogadtam saját orvost, és hogy legyen mire elszórni a pénzt, hanem mert nekem ez biztonság érzetet ad, és ennyit megér a nyugalmam, és benne megbízom.


Állandóan kapom a rosszindulatú szurkálódó megjegyzéseket, hogy majd biztos nem fogja felvenni a telefont, vagy ki lesz kapcsolva ha éppen szülni mennék, vagy elmegy nyaralni és nem szól, meg hogy Ők (ismerősök, barátok) nem milliomosok - célozva ezzel arra mintha én az lennék, pedig aztán semmivel se állunk jobban anyagilag náluk...sőt - hogy meg tudjanak fizetni egy magánorvost, mint én, és amúgy is felesleges.


Már kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni emiatt, hogy ezért ítélnek el és néznek rám ferde szemmel.

Nem értem miért csinálják ezt olyanok, akik elvileg a barátaink.

Már eljutottam odáig, hogy inkább el se mondom, ha kérdezik, hogy mennyi volt egy vizsgálat, vagy mennyit adunk a szülésért, hanem kevesebbet mondok, vagy azt, hogy nem kerül semmibe.

Nem szeretek hazudni, de rákényszerítenek a viselkedésükkel.


Vagy tényleg én gondolkozom ennyire rosszul, és nekik lenne igazuk?


2010. máj. 25. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége fizet a dokinak, magándokihoz jár, stb. Nem mondom, hogy jó ez így, hiszen véleményem szerint minden doki azért kapja a fizetését, hogy lelkiismeretesen elvégezze a munkáját további ellenszolgáltatás nélkül is, de én is rákényszerültem a magándokira. A 12. heti uh-n a doki fél szemmel három másodpercig megnézte a babámat, a kiskönyvembe még méreteket sem írt, máris kívül voltam az ajtón. Naná hogy legközelebb kerestem olyat, ahol inkább fizettem, de azt kaptam, amit vártam.

Szomorú, hogy ma csak az kap (tisztelet a kivételnek) tisztességes ellátást, aki meg tudja fizetni! :-(

2010. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fogadott orvosom van és nem bánom!Én is sok szemrehányást kaptam,de nem érdekel mert a babám és a magam szempontjait tartom szem előtt.Az én dokim már nagyon idős annyira,hogy már a párom is nála született aki most lesz 32 éves,de megbízom benne és jobb érzés,hogy tudom van egy dokim aki oda figyel rám!Engem sem vet fel a pénz,de manapság nem baj,ha van saját orvosod!Ne törődj másokkal!
2010. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű! Irigyek! Csak olvasgass bele itt is hasonló kérdésekbe!


Nem akarok senkit megbántani,de másra nem tudok gondolni,hiszen ki ne akarná a születendő babáját és amgát a legnagyobb biztonságban tudni?És ha erre megvannak az anyagi lehetőséei,akkor majd csupán szolidaritásból nem fogad orvost??


Lehet olvasni egy csomó szerencsé sztorit olyanoktól is,akik nem fogadott orvosnál szültek.Persze!Senki nem is gondolta,h minden ügyeletes orvos bunkó!


Csak éppen én személy szerint több rossz példát hallottam,olvastam.


Szerintem ne érezd emiatt rosszul magadd,inkább nyugodj meg,h Te jó kezekben vagy!:-)

Nekem is fogadott orvosom van és eddig sem sajnáltam tőle a pénzt,mert megérdemli,ahogy bánik velem!


Boldog babavárást!:-)


Üdv! 40 hetes km

2010. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem is saját orvosom van és mindenkinek a környezetemben, kivéve, aki nagyon szegény, az nem fogad, de tényleg csak mert nincs rá pénz. Én nem is találkoztam olyan véleménnyel, ami ellenezné ezt. Bár többektől hallottam, hogy lehet hogy 2. babánál már csak szülésznőt fogad, amit meg tudok érteni, de én azért másodszor is orvossal szültem és nagyon jó volt, szuper kis szülés volt. szemben az első szüléssel, ahol kénytelen voltam orvost váltani és az utolsó 4 hétben vett át a kórházi doki, akinek nem a magánrendelésére jártam. Hát ez meg is látszott a hozzáállásán )):
2010. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Victory82 ***** válasza:
100%
Szia!Én is magándokihoz járok 8 éve,semmi pénzért nem mennék máshoz.6 éve ő műtött cisztával és csak a gyorsaságának köszönhetem,hogy ma van egy 2 és fél éves kisfiam,akit nála szültem.Mi nagyon keveset adtunk neki,20000ft-ot,mégis mindig el tudtam érni,fél napot bennt volt velem a szülőszobán.Ne foglalkozz másokkal,te így érzed magad biztonságban és ez a lényeg!Akinek nem tetszik tartsa meg a véleményét magának!Az a legfontosabb,hogy a babádnak és neked is jó legyen!További szép napot és sok boldogságot kívánok neked!Viki.
2010. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Irigyek....Nekem nem volt sajna fogadott dokim mert 1 részt költöztünk 3x a terhesség alatt másrészt pedig nem volt rá pénzem.Összesen 3x voltam fizetős dokinál mert akkor más lehetőségem nem volt.De mivel szülés elött 2 nappal költöztünk megint csak nem szültem nála (mondjuk nem is ért volna rá) másrészről amíg bent voltam a kórházba annyi pénzem nem volt h 1 üditőt megvegyek magamnak nem hogy még fizessek is 1 dokinak.Egyébként jó fej volt az ügyeletes dokim és ahhoz képest h nem fizettem neki semmit annyira lelkiismeretesen foglalkozott velem mintha fizettem volna neki még szülés után is.
2010. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként sokszor olvasok én is jó tapasztalatokról, azoktól, akik ügyeletesnél szültek, nincs is ezzel semmi baj, én sosem mondtam azt senkinek, hogy ne szüljön ügyeletesnél, mert az biztos rossz lesz, és hogy mindenképpen kell orvost fogadni.


Egyszerűen csak én nagyobb biztonságban érzem magam így, hogy egy olyan ember lesz ott, akiben tudom, hogy megbízhatok. Biztosan benne van az is, hogy tényleg ezelőtt az orvos előtt valami iszonyat rossz tapasztalataim voltak másokkal sajnos, de ezt most nem részletezem.


Gondolom én is, hogy irigység is lehet benne, hogy ennyi megjegyzést tesznek, de azért bántó, hogy pont azok ilyenek, akiket az ember a barátainak nevez. Mindegy, igazatok van, próbálok nem foglalkozni vele.


Köszönöm a bíztatásokat! :)

2010. máj. 25. 10:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak irigyek,de az én ismerőseim,akik régebben szültek,sose adtak pénzt és nem fogadtak dokit..Akkor még nem is voltak pénzéhesek.A nagy többség azért nem szereti azokat akik fogadnak orvost,mert velük másképp bánnak mint egy olyannal aki szegény és nincs pénze orvost fogadni.És az orvosokon már nagyon látszik,hogy pénz beszél kutya ugat...
2010. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

mert unatkoznak és nem bírnak a saját dolgukkal foglalkozni.

ez egy csomóm más dolog miatt is így van, az emberek csak máson csámcsognak: lásd.: tápszer - tej, kicsi a baba - nagy a baba, fiatalon szülni - idősebb korban szülni idióta és értelmetlen vitákat. véleményem szerint aki ezért szólja meg a másikat az egy primitív ember

2010. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát, az én baráti körömben az a természetes, hogy mindenkinek fogadott orvosa van.Akkor lepődnének meg, ha nem fogadnék. Igaza van az előttem szólóknak.Irigyek.Erre nincs jobb szó.Ők nem tehetik meg, de szeretnék.Fura ez az egész, mert semmi joguk beleszólni a dolgaidba.Sajnos nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak az sztk-s orvosokkal.Nálunk a kötelező kórházi UH-okon meg sem mutatják a babát.Akkor sem, ha kérem.Futószalag az egész.Kb. néznek 3 percig , diktálja a kollégának a méreteit, utána azt se mondja, hogy bakfitty.És már öltözhetsz is fel, kezedbe nyomják a papírt, és mehetsz dolgodra.Szóval gáz!Nagyon szomorú, hogy azt érzem, hogy ha nem fizetsz, akkor senki nem foglalkozik veled.Teljesen egyetértek veled abban, hogy így érzed magad biztonságban.Hát, én is!És bár minket se vet fel a pénz, mert néha elég rossz kiadni, nekem ennyit megér, hogy nyugodt vagyok.Megéri, mert megbízom benne, tudom azt, hogy alapos, jó szakember, 22 éve szülész, és főorvos.És biztos vagyok benne, hogy a szülésnél is helyt fog állni.Én is, és a férjem is átlagosan keresünk.Nem mondom azt, hogy nem húzom a szám, amikor zsebre vágja a kuporgatott 10 ezresemet, amit a picire is költhetnék.De jó kezekben vagyunk, és ez a lényeg!Emiatt ne érezd magad rosszul!Inkább nekik kellene magukba szállniuk.
2010. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!