Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ítélik el ilyen sokan...

Miért ítélik el ilyen sokan azt, akinek fogadott orvos kíséri végig a terhességét?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több rosszalló megjegyzést kapok az ismerősöktől, ha megtudják, hogy fogadott orvosom van, akinek fizetek a vizsgálatokért, és nála is szeretnék szülni, amiért szintén fizetni fogok (bár nem várja el).

Nem horribilis összegeket, mert szerencsére nem pénzéhes a doki, és engem sem vet fel annyira a pénz, hogy 100 ezreket adjak ki rá, de azért fogok neki adni, ha már tényleg végigkísérte az egész terhességemet, és ha bármi gondom-bajom van, akár az éjszaka közepén is felhívhatom.


Többek között azért is szerettem volna, ha Ő marad az orvosom, mivel már 8 éve járok csak hozzá, és előtte viszont igencsak rossz tapasztalataim voltak más nőgyógyászokkal, egyszóval benne megbízom.


Mégis, amikor szóba kerül a téma az ismerősök/barátok között, állandóan magyarázkodnom kell, hogy nem nagyzolásból fogadtam saját orvost, és hogy legyen mire elszórni a pénzt, hanem mert nekem ez biztonság érzetet ad, és ennyit megér a nyugalmam, és benne megbízom.


Állandóan kapom a rosszindulatú szurkálódó megjegyzéseket, hogy majd biztos nem fogja felvenni a telefont, vagy ki lesz kapcsolva ha éppen szülni mennék, vagy elmegy nyaralni és nem szól, meg hogy Ők (ismerősök, barátok) nem milliomosok - célozva ezzel arra mintha én az lennék, pedig aztán semmivel se állunk jobban anyagilag náluk...sőt - hogy meg tudjanak fizetni egy magánorvost, mint én, és amúgy is felesleges.


Már kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni emiatt, hogy ezért ítélnek el és néznek rám ferde szemmel.

Nem értem miért csinálják ezt olyanok, akik elvileg a barátaink.

Már eljutottam odáig, hogy inkább el se mondom, ha kérdezik, hogy mennyi volt egy vizsgálat, vagy mennyit adunk a szülésért, hanem kevesebbet mondok, vagy azt, hogy nem kerül semmibe.

Nem szeretek hazudni, de rákényszerítenek a viselkedésükkel.


Vagy tényleg én gondolkozom ennyire rosszul, és nekik lenne igazuk?


2010. máj. 25. 10:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Minket sem vet fel a pénz, nem éhezünk, de millióink sincsenek. Egyáltalán nem mondhatom, hogy túl jól keresnénk, arra van, amire kell, de semmi extra...például autónk sincs.

A terhességem alatt ameddig tudtam fizikailag, dolgoztam (a 8. hónapig), mert nem volt mindegy, hogy fizetést kapok, vagy annak csak a 70%-át táppénzként.

A szülésre szánt pénzt fél év alatt raktuk össze apránként, és mint írtam, nem adunk rengeteget az orvosnak, ez az összeg bőven 100 ezer alatt van. Szerencsére nem is várja el...

Tehát tényleg nem azért van fogadott orvosom, hogy nagyzoljak, "mert én megtehetem" címmel, és hogy mások emiatt rosszul érezzék magukat.

Pont ezért nem értem az előítéleteket az olyan emberektől, akik azért ismerik az anyagi helyzetünket.


Tény, hogy az lenne az igazi, ha senkinek nem kéne fizetnie semmiért, és mindenki tökéletes, és lelkiismeretes ellátást kapna SZTK alapon is, és sokan vannak, akik ezt tényleg meg is kapják, de nekem korábban nem volt ezzel szerencsém sajnos, és félek rizikózni...

2010. máj. 25. 11:15
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Talán irigységből.


Mondjuk nálunk minden ismerősünknek fogadott orvosa volt végig, nekem is. 6 éve járok hozzá, benne bízom, és fontos volt, hogy tudjam, baj esetén jó kezekben vagyok.

Nekem is sokat sztoriztak az elején, hogy a fogadott orvos be sem ment szülésre, de én ezt egyeztettem a dokimmal, nem volt sem szabi, sem konferencia akkorra.

Nálam egyébként az ügyeletesek is rendesek voltak, amíg a doki be nem ért hozzánk, utána viszont már felénk sem néztek.

Na meg az UH-n is többet néz az orvosom, mint egy szonográfus és milyen szerencse, mert így vettek észre egy kis bibit...


Mondjuk én sosem hangsúlyozom, hogy magán dokim van, az árakról meg végképp nem beszélek, hacsak alapos okom nincs rá.

Amúgy meg tojd le, mindenki azt csinál, amit akar, ha neked így jó, a többiek pukkadjanak meg.

2010. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint azért, mert mindenki saját magát is győzködi, hogy jól döntött úgy, ahogy döntött.

Ha olyan kismamákkal találkozol, akik nem fogadtak magándokit, azok persze, hogy azt hangoztatják, hogy ez a helyes :-). Én ősz óta járok magánrendelésre, addig ellene voltam. Azt gondoltam (most is), hogy egy orvosnak kötelessége ellátni ugyanúgy külön fizetés nélkül is. Tavaly sajnos rossz tapasztalataim, élményeim voltak, ezért megváltoztattam a véleményemet. Most azt gondolom: egy nagyon jó orvos nem bírna annyi beteggel, amennyi "ingyen" járna hozzá. Egyszerűen hallgasd meg mások véleményét, és ha értesz egyet, de nem akarsz vitázni, ereszd el a füled mellett!

2010. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi: NEM értesz egyet
2010. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok bunkó lenni de én sem értem azokat az embereket akik megszólják a magán dokit.Mindkét gyerekemet magánnál szültem és nem bántam meg.Úgy voltam vele hogy 2x akarok szülni és mind a 2x biztonságban akarom magunkat tudni és ehez kell egy olyan doki aki ott van végig velünk és ugymond (Vigyáz ránk)Irigy és primitív az az ember aki megszólja a másikat ez miatt.Sajnos olyan világ a miénk amikor már fizetni kell azért,hogy normálisan ellássák az embert pedig gondolom annak idején azért ment orvosnak,hogy minnél több embernek segíthessen.Mindeggy.Ez van de szerintem mindenki eltudja dönteni,hogy megteheti e hogy fizet e az orvosnak vagy nem is akar.+ barátnün szült ugyan abban a korházban amiben én és eggyiknek sem volt külön orvosa.Jól meg is szívták szegénykék.Mindeggyiknek van vagy volt baja szülés alatt és után.Mi sem vagyunk eleresztve de ezt a pénzt valahogy kigazdálkodtuk.Remélem nem sértettem meg senkit a válaszommal.Nem az volt a célom,hanem az,hogy ne cseszegessük egymást feleslegesen azokkal a szülökkel,emberekkel akik máshogy gondolják ezeket a dolgokat.
2010. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
3 barátnömet akartam írni.Bocsi
2010. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ügyeletes orvosnál szültem, az egész terhességem alatt nem is volt fogadott orvosom és pont ezt éreztem én is amit te, csak visszafele. Azért néztek hülyén mert nem volt orvosom. Ezek szerint ha valakinek van akkor az sem jobb :) Szóval nem tudom, nekem már volt hogy nem mertem megmondani hogy nincs fogadottam és ügyeletesnél szülök, mert tudtam milyen az a másik ember. EZt csak azért írtam le mert nálam sem volt más a helyzet, pedig ez mindenkinek szíve ügye hogy fogad-e valakit vagy sem. Mindig akad valaki akinek nem tetszenek a dolgok...
2010. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki válaszolt/válaszol!


Persze, magamtól eszembe nem jutna reklámozni, hogy bezzeg én magándokihoz járok, meg azt se, hogy mennyit fizetek neki, csak mivel kérdeztek, válaszoltam, és persze egyből jött a fanyalgás...


Kedves utolsó válaszoló: Teljesen igazad lehet, ez olyan, ha van az emberen sapka az a baj, ha nincs akkor meg az.

Velem egy időben várta a babáját egy ismerős pár, és nekik nem volt fogadott orvosuk. Soha egy rossz szót nem mondtam neki erre, nem is gondoltam, hogy baj lenne, az ő döntése, hogy mit szeretne, de ezzel szemben ez a pár nem mulasztott volna el egyetlen alkalmat sem megjegyzések nélkül arra, hogy fogadott orvoshoz járok.


Igazatok van, ha meg körzetihez járnék, az meg biztosan másnak szúrná a szemét...

2010. máj. 25. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!