Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert itelik el sokan azokat...

Miert itelik el sokan azokat az anyakat, akik valasztjak a csaszarmetszest?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem ez a természetes.A szülés nem 1 műtét,de a császár igen.Ilyen alapon a fogunkat is kihúzathatnánk,hogy ne legyen vele gond,fájdalom és jöhet a protkó.
2008. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
szia én nem ítélem el....épp egy kicsivel lejjebb nézd meg miket írtak erről(én is)Mondjuk választani.....nem értem inkább hogyha minden rendben miért válsztja vki, nem az a természet rendje...de mindenkinek saját dolga
2008. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

A kisbabanak az az elettanilag jo, ha huvelyi uton szuletik meg. Furanak tunik, de igy van :)

Eloszor is a szules, vajudas alatt termelodo hormonok segitik, h elobb legyen tejci. Valamint a kisbaba kulvilaghoz valo alkalmazkodasat is segitik ezek. Masodszor a szulocsatornan valo atjovetelkor sok nyak, magzatviz kipreselodik a kicsi tudejebol.

A csaszarmetszes tul.keppen eletmento mutet kellene, h legyen, amit akkor alkalmaznak, ha a baba vagy a mama "bajba kerul" szules kozben, hiszen ez egy nyilt nagy hasi mutet, amelybol a regeneralodas hosszabb, mint a szules utani.

2008. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert a természet nem véletlenül alkotta meg úgy a nőt és a szülést,ahogy tette.Azért mert én önzőnek és gyávának tartom azt a nőt,aki azt sem tudja mennyire is fáj és milyen,mégis indokolatlanul a császárt választja.

Én szültem már.Tudom milyen.A világ legcsodálatosabb élménye.Fáj,persze,elképzelhetetlen fájdalom van ott és akkor,de néhány perc-óra-nap múlva nem is emlékszel rá,csak a kis csodádat figyeled.

Egy császárnál sokkal több a komplikáció veszély,hiszen az egy műtét!Ráadásul szerintem a gyermeknek sem tesz jót.Nem egy cikk foglalkozik a szülési sokkal,vagyis,hogy a gyermek nem maga döntött,hogy mikor akar megszületni,hanem kivágták az anyjából.

Szerintem ha valaki tényleg akarja a gyermekét,akkor simán meg tudja szülni,és meg is fogja.Csak bíznia kell magában,és akarnia kell.

2008. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Mert teljesen feleslegesen veszélynek teszik ki magukat és a babájukat is.A császár NAGY hasi műtétnek számít,az ezzel járó kockázattal,szövődményekkel.A császáros babák nehezebben alkalmazkodnak,általában az Apgar értékeik is alacsonyabbak,a hüvelyi úton született babákénál.Később magatartás

és tanulásbeli problémák is előfordulhatnak(hiperaktivitás,diszlexia)stb.De egy szakember erről sokkal többet tudna mondani.2 gyerekes anyuka

2008. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
1.Én sima szülést szerettem volna,de nem az lett.Sokszor mondom a páromnak,hogy úgy érzem nem szeret a gyerekem,mert ritkán hagyja megpuszilni,megszeretgetni magát.Sztem ebben az is közrejátszhat,hogy a császár utáni nap kaptam csak meg és az első pár hét a folytonos egyedüllétről,tanácstalanságról és fájdalomról szólt+ a szülés után mi nem ismerkedhettünk egymással,nem tehettem mellre....Aki pedig a fájdalomtól való fájdalom miatt akar császárt az nem tudja milyen,amikor még 6 hét múlva sem bírsz járni stb... ,pedig sima szülésnél akár EDA-t is kérhet!
2008. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok. En panikbeteg vagyok, ezert alapbol csaszart akart az orvosom.

En is rettegtem a szulestol, alapbol a betegsegem miatt is, de megegyeztunk, rabeszeltem, megprobalom, mert a gyereknek az a jobb, ha huvelyi uton szuletik. Nem bantam meg, semmi komplikacio nem volt a betegsegem miatt, igaz, fajt, mint addig semmi, de a kisbabam 5 ora alatt megszuletett, 8 perc volt a kitolas, tiz per tizes apgarral.

Muszaj felulkerekedni a felelmeinken a baba miatt, es a szules csak a kezdet.

2008. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

A császármetszés azért lett kitalálva, hogy problémás esetben elkerülhető legyen az anya, vagy a baba halála.

Régen ilyen nem volt ezért néhányan elitélik, de tényleg mindenki saját maga dönt és kész.

A világon mindig lesznek eltérő vélemények, ezért különbözünk, de szerintem mindenki úgy dönt ahogy akar, amúgy sem a szülés menete a fontos, hanem az utána következő gyermek szülő-kapcsolat, mert az már egy életre szól!

2008. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
En nem itelem el, ugyanis nekem is csaszar lett, bar igaz, nem annak indult, de 20 ora vajudas utan is csak 9 cm-re tagultam, (es meg ehhez tarsult magas vernyomas, barna magzatviz, rossz helyen volt a baba feje...)ugyhogy az orvosok dontottek es csaszar lett. De a masodik gyerekemnel mar en fogom kerni a csaszarmetszest. Nem konnyu idoszak a regeneralodas utana, de nekem valoszinuleg a masodik gyereknel is a korabbihoz hasonlo gondok lesznek, ugyhogy ezt elkerulendo fogom kerni en is a csaszart.
2008. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én nem értem meg azokat akik elítélik a császármetszést. Valaki írta, hogy aki babát az meg is tudja szülni. Én is meg tudtam volna szülni a kisfiamat, de akkor már egy halott csecsemőt nyomtam volna ki magamból. Erről ennyit!!!

Az hogy nem ki mikor kapja meg a babát pedig kórházfüggő. 15.18-kor vágták ki belőlem a kicsit, és a 16 órás szoptatásra már hozták is oda nekem. 4 nap múlva volt tejem is, azóta is csak szopik a drága.

Szerintem a lényeg: mindegy milyen úton-módon zajlik a szülés, csak egészséges legyen a baba és az anya is.

2008. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!