Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert itelik el sokan azokat...

Miert itelik el sokan azokat az anyakat, akik valasztjak a csaszarmetszest?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 14:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én is jól megszenvedtem a terhességem alatt.Legelösször majdnem m.a.lett,aztán 28-dik hétben 9 napot a korházban feküdtem-vesegyulladás,magasabb vérnyomás és a cukrom sem állt valami jól.Nos mindezek útán én a császárra szavaztam.De utánna mégis meggondoltam magam és természetesen szerettem volna szülni.Ami PERSZE nem jött össze és ugy 10 óra vajudás után megcsászároztak.De nekem az már megváltás volt.Künyörögtem nekik h mütsönek mert nem birom tovább.Kitágultam 10 újjnyit csak épp a baba nem ereszkedett le.Jól megszenvedtem.....

Most 6.5 hós a kicsilányom de azért a következő babával várunk 2-3 évet,mert én megszertném probálni megszülni természetesen....

De hobbiból szerintem senki sem kérjen császárt mert nem annyira jó az.

2008. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én nagyon szerettem volna simán szülni. Sajnos 22 óra vajúdás után (ebbe beletartozik, hogy 1 órán keresztül tolófájásaim voltak, és toltunk, nyomtunk minden volt......) hátsó koponyatartás és relatív téraránytalanság miatt (ami csak tolásközben derült ki) császár lett. Én nagyon akartam simán szülni, de akkor egyikünk sem maradt volna meg az biztos! Így 10/10-es apgarral jött a világra! Sajnos ez nem rajtam múlt.......
2008. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Én magam 25 éve császárral (sürgősségiben-utolsó pillanatban megfordultam)születtem az öcsém simán.Édesanyucim azt mondta jobb a sima.Én a kisfiammal 1hét ráhúzással és indíttással 15órát vajúdtam semmi fájdalomcsillapító.De megérte mikor a mellkasomra tették és már mikor felvíttek fent várt.Csodállatos a sima szülés és aki ezt elmúlasztja a saját akaratából az borzalmasan gyáva.Egyszerű a könnyű út-ha már ugye megcsinálni nem nehéz.
2008. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem azokról van szó, akiknél úgy alakul, hogy császár kell. Az egyértelmű, hogy senkinek ne legyen baja. !

De én is rühellem, mikor anyuka kérdezi, hogy császár legyen,vagy sima, mert el kell döntenem...

Milyen dolog ez? Induljon meg a szülés és szülje meg, és ha bármi van, akkor legyen császár.

Én is gyávaságnak gondolom, hogy kapásból császárt választ valaki.

Én normál úton szültem, este 7-kor kezdődtek a fájások, másnap este fél 6-kor szültem, minden fájdalomcsillapítás nélkül. De amint kibujt a babám, azt mondtam, jöhet a következő.-)Semmi fájdalmat nem éreztem, feszült, igen, állatira kellett nyomni, de én ezt nem a fájdalom szóval írnám le. Egy csoda volt, és ebből nem kéne önhatalmulag kimaradni.

2008. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert, nem az a természetes. Viszont a következő szülésemnél tőlem meg fogják kérdezni, hogy belevágok-e mégegyszer a hüvelyi szülésbe, és azt kell majd válaszolnom józan ésszel, hogy nem. Az első babám könnyen jött, gyorsan, de annyira szétszakadtam a végén, hogy záróizmot is varrt a doki. Akkor elmondta, hogy őszintén szólva, nem biztos, hogy a másodiknál ezt ugyanígy össze lehet rakni. Azt hiszem, hogy ép ésszel nem vállalhatom a természetes szülést még egyszer, ha nem akarok harmincévesen pelenkát hordani...
2008. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

Én is császárral szültem, nem várt császárral 3 héttel a kiírt időpont előtt. Muszáj volt, mert az én és a baba életéről volt szó. 9/10 lett az Apgar-tesztje, az úgy gondolom, hogy nem olyan rossz.

Viszont! Nem tudom megérteni, hogy miért választják sokan a császármetszést, holott ez egy tényleg veszélyes műtét, rengeteg utána járó komplikációval, és még hónapokig tartó fájdalommal. Nem feltétlenül jó érzés, amikor ott van tőled 2 méterre a babád, és neked fél órádba telik, hogy felkászálódj az ágyból és odaszenvedd magad hozzá.


Elítélendő igenis!!!

2008. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
én 3 hete szültem, császárral...27 óra vajúdás után csak 1 ujjnyira tágultam ki, és annyira alacsony lett a fiam pulzusa, hogy muszáj volt azonnal műteni...hát nem vállaltam volna magamtól!! napok múlva is borzalmasan rossz volt mozogni, nem tudtam szoptatni, és bűntudatom volt, magamat hibáztattam amiért nem tudtam megszülni a gyerekemet...aztán az 5. napon lett tejem hál istenek...de még nem felejtettem el a műtéti fájdalmat...úgy mint a hüvelyi szülésnél el lehet felejteni..szóval én nem ítélek el senkit aki ezt magától vállalja, sok sikert hozzá...
2008. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Helló!

Eleve nem értem a kétdést mi az hogy választani?Ez egy műtét és gondolom azért mert bfáj valakinek a hasa nem műteti meg inkább magát rögtön csak hoogy ne fájjon!

más ha valakinek nem megy természetes úton anyai vagy magzati ok miatt!

Lehet hogy nem értetek velem egyet de Én így gondolom!

2008. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!