Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ítélik sokan az edát?

Miért ítélik sokan az edát?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok, hallok olyanokat, hogy lenézik, elítélik az olyan kismamát, aki élni szeretne az edával. Miért? Az én véleményem, hogy mindenki maga döntse el, hogy bírja a fájdalmat és él-e a fájdalomcsillapítás valamilyen eszközével. Én már most tudom, hogy edával szeretnék vajúdni.
2008. ápr. 17. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Az en velemenyem tokeletesen ugyanez :)

Es kinyilik a bicska a zsebemben, ha azt hallom, hogy lenezoen nyilatkoznak az eda-t nem kerok az edat kerokrol.

Ha nem keri, o dolga. Ha en kerem, en dolgom.

Nyugodtam kerd, en biztos nem nezlek le :)

2008. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék eda-t, de egyébként teljesen igazad van. Mindenki maga döntse el (az orvosával), hogy hogyan szeretne szülni.
2008. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Én csak furcsállom, mert a baba tuti kap belőle. Én 17 órát kibírtam nélküle...
2008. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem nem néznek le,hanem szeretnek okosak lenni.

17 óra még hagyja´n.Nekem a szülésem januárban 38 órás volt.Èn sem akartam semmit.Már a szülésznök is mondták,a férjem,az orvosom is.(sajnos nem tágultam)Végül a 32.órában borzasztó volt már a fájdalom,nem bi´rtam tova´bb.Nagyon ki is merültem alvás nélkül a fájásokkal.

Végül kértem.

Hát bár elöbb kértem volna,akkor a babám sem kinlódott volna ennyire meg.Egészséges,gyönyörü baba.

Próald meg nélküle,és ha nem fogod bírni,akkor élj az érzéstelenítövel.

Könnyü szülést kívánok.

11hetes kislány anyuka´ja.

2008. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia.Én Baján szültem és mikor mondtam hogy adjanak valami fájdalom csillapítót mert kipurcanok, akkor a szülésznő azt mondta: "ez nem az a kórház"!!!Szóval muszály volt eda nélkülszülni pedig tuti jót tett volna mivel 30órát szenvedtem.most 2éves a lányom de még most is azt mondom, akinek lehetősége van , kérjen nyugottan.
2008. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem ítélem el sem a szert, sem az anyát. Így van, mindenkinek joba van dönteni.

Én jobban félek tőle, minthogy bevállaljam, meg célom megpróbálni fájdalomcsillapító nélkül, és meglátjuk mi les belőle:-)

De ne foglalkozz ilyenekkel, ha igénybe lehet venni, és szeretnéd, akkor bűntudat nélkül tedd!!.-)

2008. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elsősorban a baba érdekeit kell szem előtt tartani.Persze a szülés lefolyása sem mindegy,hogy hogyan halad.Én úgy tudom,vagyis nekem azt mondta az orvos,hogy ha bírom a babának sokkal jobb nélküle.Onnét már nem volt kérdés nekem hogy lenne könnyebb.Természetesen a babáim voltak a legfontosabbak.De persze egy elhúzódó szülésnél mérlegelni kell mi a jobb.

Ha nem feltétlen muszáj,jobb nem élni semmilyen szerrel.

2008. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bevallom ezektől sokkal "elítélőbbekre" is számítottam. :) Utolsó hozzászólónak mondanám, hogy az én dokim meg éppen azt mondta, hogy ez a babába nem jut be, ráadásul neki is könnyebbség, mert meggyorsítja a vajúdást. Tehát ilyen alapon akkor ki tudja mi az igaz? :)
2008. ápr. 17. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

En is kerni fogok.

Az en orvosom is azt mondta, hogy nem jut be a baba (KULONBEN NE MADNAK).

En hiszek neki, aki meg hoskodni akar, hoskodjon, de csondben, es ne verje a mellet, es ne szolja le azt, aki mashogy gondolkodik (perszem mindenkinek az a helyes, amit o gondol)

2008. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én biztos kérni fogok ha nem is eda-t valami mást!!De ha tehetném még azt is megengedném hogy a kismama döntse el hogyan akar szülni!Császárral vagy simán edával vagy anélkül!!Én nagyon félek a szüléstől vagyis magától a fájdalomtól!!!
2008. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!