Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ítélik el sokan azokat,...

Miért ítélik el sokan azokat, akik lombikra járnak?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom, hogy minek gyártanak mesterségesen gyerekeket, akiknek nem lehet természetes úton, azok fogadják el és ne gyártassanak "genetikai hulladékot". Ezek az emberek tényleg ennyire szívtelenek? Vagy csak addig ilyen nagy a szájuk, amíg ők nem kerülnek ebbe a helyzetbe? Mi a véleményetek?
2010. ápr. 22. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba egy CSODA,akár petevezetékben akár petri csészében kezdte az életét.


(ez az én véleményem)

2010. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívtelenek, halálosan buták és végtelenül rosszindulatúak. Tehát hulladékok.Meg sem kell hallani őket.
2010. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem láttam/hallottam/olvastam ilyet.

Amúgy aki ezen a véleményen van,az nyilván nincs tisztában vele mi is az a lombik,mivel semmiféle genetikai mesterséges mutációt nem alkalmaznak,amivel rá lehetne sütni az igy született gyerekekre a "genetikai hullaédkot"..Persze a melegeknek gyereket,nővé operálás, hasonló ocsmányságok azok teljesen elfogadottak, mert hát olyan baromi liberálisak vagyunk,hogy mindenféle beteges perverz dolog normális, a lombikbébi meg "genetikai hulladék". Érdekes világot élünk..

Szerintem ne foglalkozz másokkal,nagyon is jó ,hogy az orvostudomány megoldást talált azoknak akiknek már minden reménye elszállt..nincsen ebben semmi rossz,sőt ez egyértelműen pozitiv.

Szerintem az ilyen "mesterséges beavatkozások" megítélése nem fekete és fehér,nyilván máshogy áll hozzá akinek soha nincs szüksége ilyesmire (lehet ez lombik,rákos betegek különböző terápiája,stb) ,de egyértelműen primitivség elítélni minden formáját ennek.

2010. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy összeteszem kezem-lábam, hogy nekem mindkét gyerekem elsőre összejött. Minden tiszteletem a lombikos szülőknek (leendő szülőknek), nekem nem biztos, hogy lett volna ennyi erőm. (Egyébként ugyanilyen tisztelete érdemelnek az örökbefogadó szülők is, de ez más téma.)

Azt hiszem sok embernek megváltozna a véleménye, ha neki vagy közeli hozzátartozójuk kerülne olyan helyzetbe, hogy nem jön a baba.

Vagy a másik lehetőség, hogy vallási (tév)eszme miatt gondolja így. Ugyanazon vallási közösség tagjai merőben ellentételesen értelmezik a biblia szövegét erre vonatkozóan, attól függően, hogy a lelkész/pap hogyan gondolja.

2010. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem természetes, na és.A lényeg, hogy ami lesz belőle az viszont nagyon is az.Egy csodálatos kis emberi lény, aki épp olyan, minta többi természetes úton fogant társai.

Sokaknak valóban csak ez a módszer marad.Sajnos manapság könnyen ítélkeznek az emberek, elég egy kis különbség és máris ezt meg azt mondanak róla.

Egyébként meg az a "genetikai hulladék" aki mondja, nem kell ezzel foglalkozni.

Hány sérült ember él a világon? Több ezer vagy akár millió, akkor Ők mind hulladékok, mert mondjuk siketek vagy látássérültek vagy a mozgásukkal van valami probléma? Mert Ők úgymond nem "TÖKÉLETESEK"??? Akkor Nekik meg sem kellett volna születniük?


Szóval én azt mondom, ne ítélkezzünk! Mindenki maga döntse el, hogy az amit tesz, helyes-e vagy nem.

2010. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Minden tiszteletem a lombikos szülőknek (leendő szülőknek), nekem nem biztos, hogy lett volna ennyi erőm. (Egyébként ugyanilyen tisztelete érdemelnek az örökbefogadó szülők is, de ez más téma.) "


Hát igen, nem egyszerű. De ha igazán akar az ember valamit, akkor minden időt és pénzt rááldoz. A gyerek pedig pont ilyen dolog szerintem.

2010. ápr. 22. 15:22
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár anyukával és leendő szülővel beszéltem már életem során és soha egyetlen egyszer se hallottam ilyesmit, amit írsz. sajnálom, hogy ilyenekbe futottál bele pont, de azért ez nem jellemző szerintem.

Én személyszerint inkább borzasztóan sajnálom akinek ezen kell átmennie, főleg mikor már az x-edik végződik sikertelenül.:(

És összeteszem a két kezem,hogy nekem sikerült természetes úton teherbeesnem.

2010. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Most mi is épp babaprojektben vagyunk. Volt már egy méhen kívüli terhességem :( De most megint reménykedünk.


Ilyen kijelentést még szerencsére nem hallottam, de az aki így vélekedik vagy végtelenül ostoba vagy pusztán rosszindulatú és nem kell velük törődni.


Amíg kórházban voltam sok nővel találkoztam akiknek csak így jött össze vagy még csak most járnak lombikos kezelésre. Pár perc velük való beszélgetés tutira felnyitná az ilyen értetlenek szemét.

2010. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam ilyesmit még, de talán jobb is.

Aki ilyen ocsmányságot mond, az gondolkodjon el hogy ő is kerülhet bármikot olyan helyzetbe hogy olyan megoldásokhoz nyúljon amibe előtte bele se mert volna gondolni.

2010. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Fura, hogy ti még nem hallottatok ilyen véleményt. Sok ilyet hallottam személyesen, és az oldalon is már olvastam ilyet sajnos :(
2010. ápr. 22. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!