Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért itélik el olyan sokan a...

Miért itélik el olyan sokan a kézben altatást?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 6 hónapos. Addig amig nem tanult meg forogni és mászni csak letettük az ágyra mellé feküdtünk és már aludt is. De azóta csak kézben hajlandó elaludni. Nekem ezzel nincs gondom mert kb 10 perc alatt elaszik.Sőt nekem is jó érzés hogy érzem ahogy megnyugszik és álomba merül. És különben nem könnyű a fiam mert már 7,5 kiló,d e akkor sem zavar.De olyan nagyon sokan elitélik ezt az altatási módszert. Kiváncsi vagyok a véleményetekre miért itélik el?
2010. júl. 5. 12:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem elítélem, csak a gyereknek lesz rosszabb, ha majd le akarod róla szoktatni. Márpedig 1-2 évesen majdnem akarod kézben altatni. Ha jön egy kistesó akkor végképp nem. Ha az elejétől úgy szokja meg, hogy egyedül alszik el, akkor őt sem éri stressz,amikor ezt már nem akarod. Valamint ha alvás közben felébred, akkor is könnyen visszaalszik, és nem üvölt, hogy vedd fel.
2010. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos a lányom, és a kezemben altatom el. Ülök a széken, felveszem az ölembe, és elringatom a térdemen. Így max 3 perc alatt elalszik. Nekem jó érzés, és neki is jó érzés. Nem igazán foglalkozok mások véleményével.

Rám is szoktak furán nézni, hogy egy ekkora gyereket "altatok", de nem számít.

Azt csináld, ami jól esik neked :) és a babádnak :)

Majd ráérnek ezek a gyerekek később egyedül elaludni. Én mindig azt szoktam mondani, hogy én sem egyedül alszom el, hanem a férjemmel :)

Amúgy az oviban senki nem fogja őket ringatni, legkésőbb ott megtanulnak elaludni.

2010. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

gondolom, azok ítélik el, akiknek az a véleményük, hogy önállóságra kell szoktatni már most, meg egyedül kell elaldunia a saját ágyában....

nálunk ez úgy volt, hogy 3 hós koráig kézben, utána az ágyon fekve, cicit kapott. emiatt együtt aludtunk nagyon sokáig, fel is kelt. anyósom mondta midneig, hogy így nem fog önállósodni, meg rakjam be a kiságyba....beraktam én, csak épp ott nem aludt el, egy darabig elszöszölt, amikor meg álmos volt, elkezdett sírni, hogy vegyem ki....egy idő után meg már be se raktam. ja és az is volt, hogy ne adjak neki cicit éjjel, ha felébred, mert megszokja. én viszont valahogy éreztem, nevezzük anyai ösztönnek, hogy nem megszokásból kel, hanem a fogzás, miegyéb zavarja.

ehhez képest már átalussza az éjszakát 2 hónapja, a napokban költöztem ki tőle, és így még azzal se volt gond, hogy a kisáygból nagyágyba kellett volna szoktatni. :DDD

18 hós kislány anyukája

2010. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem igazán ítélem el, csak hosszú távon általában nem praktikus. Jobb lenne, ha megtanulna egyedül elaludni. Ezt azért mondom, mert most talán még te is élvezed ezt a helyzetet, de azért ő egyre nagyobb és nehezebb lesz, akkor már nem lesz olyan jó tartogatni, plusz később azért előfordulhat, hogy valamilyen okból nem tudod te elaltatni, és akkor ha ehhez van hozzászokva, senki más nem fogja tudni elaltatni ilyen hamar. Meg ahogy nőnek a gyerekek, később már valamivel lassabban alszanak el, azaz jóval több időbe telik, és nem biztos, hogy mindig ennyire rá fogsz érni.
2010. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy vettem észre,hogyha elég nagyok lesznek akkor már nem is igénylik,nem éri őket semmiféle stressz. Olyan mint a cumi,ha idő előtt elveszed napokig ordit utána,de ha már elég érett hozzá ,hogy valami mással aludjon el (pl plüss,kis takaró stb) ,akkor fel sem tünik hogy nincs cumi.
2010. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerencsés az, akinek nem kell különösebben "leszoktatni" a gyerekét olyan dolgokról, ami régebben természetes volt, ma már teher (lenne). nekem teher volt az egy éves lányomat cicin elaltatni éjjel-nappal. Nagyon nehéz volt leszoktatni. Második gyereknél másképp fogom csinálni!

Nem az a lényeg, hogy ne altassa az ember a kicsit, hiszen őkmég nem tudnak egyedül elaludni, de azért mégsem ölben kéne szerintem. Maradunk vele a szobában, amíg kell, de ő a kiságyban van egyedül. Szerintem így jó.

Az oviban úgysem ringatják: nem csak hogy nem ringatják, de anya sem lesz ott vele, talán jobb lenne lépéselőnnyel indítani szegényt, elég baj az neki, hogy anyáról le kell szokni....

2010. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

En nem itelem el, mindlket fiam igy kezdte. Az idosebbik csak taszeres volt, nem tudtam szoptatni, nem volt napi tobb oranyi osszebujasunk, ezert en nagyon orultem, hogy altatasnal osszebujhatunk. Amikor mar terhes voltam a picivel, akkor meg azert volt jo, mert legalabb az altataS idejere muszaj volt magam vizszintesbe rakni, igy en is pihentem 10-15 percet napkozben ketszer.

Az altatas nalunk annyit tett, hogy kb 7 honapos korig az olunkben aludt el, utana ugy, hogy en is lefekudtem es hozzam bujt. Masfel eves koratol viszont csak beteszem az agyba, lekapcsolom a villanyt, betakarom, puszit adok es kimegyek.

Egyaltalan nem volt nehez leszoktatni az olben altatasrol.

Aki eliteli, az azert teszi, mert szuk latokoru es nagy arcu. Manapsag nagyon divatos megszolni mindenkit, aki picit is maskepp csinal dolgokat, mas modszert hasznal. Mindegy, hogy altatasrol, etetesrol, vagy kaki kitorlesrol van szo. Nem szabad ilyesmivel foglalkozni.

2010. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A mi babánk sokáig egyedül elaludt, aztán jött a fogzás, oltás, betegség stb., és nyűgösebb volt, nem volt szívem egyedül hagyni. 15 hónaposan egyik napról a másikra leszokott a ringatásról, azóta egyedül alszik el. Hónapokig ringattam,sokszor órákig éjszaka is és most néha hiányzik, hogy nem tehetem.(nem az éjszakai ringatás) Olyan hamar felnőnek!:-)
2010. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Olvastam egy internetes oldalon, hogy a babáknál elérkezik egy korszak amit kapaszkodási korszaknak neveznek és ezért akarnak anya kezében aludni. Mint a kismajmok és ez a korszak megélése is nagyon fontos számukra és esetleges törést okozhat nekik ha nem "jól" élik meg ez a korszakot. És amint a kismajmok elöbb utobb ők is lekéreckednek az anya kezéből. Én ebben bizok.
2010. júl. 5. 13:04
 10/22 anonim ***** válasza:

nem vagyunk mi sem egyformák és babáink sem. én is szeretem kézben altatni a fiam, de ez csak akkor működik, ha nyügis, egyébként egyedül alszik el, és hiába próbálnám tartani, addig ficereg és nyöszörög, amíg le nem teszem... pedig tényleg olyan jó érzés!!! de ha a praktikusságot nézem és előretekintek, hosszú távra, akkor valóban nekik is jobb, ha egyedül tudnak aludni.


én úgy tudom, az oviba úgy veszik fel a gyereket, hogy már tud egyedül aludni!!! egy ismerősöm gyerekét " hazaküldték" és megkérték anyukát, tanítsa meg elaludni a gyrmekét, és akkor majd visszatérhetnek az oviba való felvételre.

egy bnőm kisfia szeptembertől megy oviba és már néhány hete próbálkozik az egyedül alvásra szoktatással, mert neki si azt mondták, csak akkor veszik fel a gyereket.

2010. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!