Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért itélik el olyan sokan a...

Miért itélik el olyan sokan a kézben altatást?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 6 hónapos. Addig amig nem tanult meg forogni és mászni csak letettük az ágyra mellé feküdtünk és már aludt is. De azóta csak kézben hajlandó elaludni. Nekem ezzel nincs gondom mert kb 10 perc alatt elaszik.Sőt nekem is jó érzés hogy érzem ahogy megnyugszik és álomba merül. És különben nem könnyű a fiam mert már 7,5 kiló,d e akkor sem zavar.De olyan nagyon sokan elitélik ezt az altatási módszert. Kiváncsi vagyok a véleményetekre miért itélik el?
2010. júl. 5. 12:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%
Engem aztán nem zavar ,majd ha lesz 12 kg akkor is ringasd nyugodtan !
2010. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szia! Mert azt hiszik hogy az csak úgy jó ahogy ők csinálják. Nekem mindig az a válasz jön, hogy majd a 12 kg-os kölköd is altatgasd. Hát jelentem 11 és fél kg a lányom és kézben alszik, igaz nem cipelem, nem ringatom. Nem zavar, ha zavarna már rég leszoktattam volna.
2010. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9kg,szóval nem kónnyű,de énis kézben altatom el.És nemigazán érdekel mások véleménye.Mindenki úgy csinálja,ahogy neki jó.Egyébként 10 perc alatt elalszik.De ez csak nappal van,és nem mindig,mert az éjszakát átalussza.5 hós baba anyukája
2010. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%

Majd megtanul.

Egyenlőre szüksége van rám. Engem nem érdekel, hogy ki mit mond. Imád hozzám bújni és én is hozzá.

10 kg, ringatom és már 13 hónapos. Annyit fog szaladgálni, annyira gyorsan megy az idő, és a lehető legjobban ki akarom használni, amíg 24 órában velem van. :)

Most már annyira nincs oda a ringatásos alvásért, jelenleg az anya búj mellém az ágyon típusú fektetés van. Háttal hozzám bújik, sőt még a kis kezével odahúzza magára a kezem, hogy öleljem át. Neki így biztonságos, és pillanatok alatt elalszik.


Megjegyzem én sem tudtam iskolás koromig egyedül elaludni, mégis voltam óvodás 3 éves koromtól. Csak nekem nem kellett aludni, ha nem tudtam. Csöndben eljátszogattam. Ez kb olyan kifogás, mint a bölcsiben a szobatisztaság követelménye...

2010. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért hiszik azt, hogy csak állva lehet ringatni. Akik azzal jönnek, hogy majd ha x kiló lesz a gyerek.

Én ülve ringatok, remekül megy. ÜLVE IS LEHET RINGATNI :) ezt csak azoknak írom, akik azt hiszik, képtelenség.

Azt hiszem, a 2. válaszoló voltam (19 hós kislány, akit ringatok).

2010. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%
Csak buta emberek ítélkeznek olyan dolgokon, amit valaki másképp csinál, mint ők. Nagyon kevés az, aki képes tiszteletben tartani a másságot.Ne hallgass senkire, aki kritizálja a módszeredet.Az én picim 7hónapos, kézben alszik el, nappal cicin az ölemben. Nagyon jó érzés. Én is kaptam sok "okos" tanácsot. Kukába velük! Azt gondolom, ha egy kisbabának hagyjuk, hogy így hajtsa álomra a fejét és nem avatkozunk bele mindenféle módszerrel, hogy nekünk könnyebb dolgunk legyen, hagyjuk, hogy azt tegye, ami jólesik neki,azzal nagyon jót teszünk a kis lelkének. Nincs semmilyen megvonás, kényszer, hanem azt teheti, amit akar. Pontosan ezért nem fog görcsösen ragaszkodni hozzá. Ez szerintem mindennel így van. Ha szabadon hagyod a kisgyereknek, hogy a játékboltban megfogja a játékokat, és nem rángatod el a polctól,akárhányszor odanyúl, akkor nem fog se üvölteni, se minden alkalommal vadul pakolászni, mert már elérte a célját. De ez még a felnőttekkel is így van. Előző gyerkőcünket is így neveltük, soha nem hisztizett, ha szeretett volna valamit. Természetesen mindig mindenben megtartottuk a józan határt. Kellemes altatást,boldog perceket a babáddal!
2010. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos koráig ringattuk, nappal én az esti altatás páromé volt.12 kiló volt akkor, hát volt súlya, a lába már lógott a combomnàl, sétáltam vele, és közben énekrltem neki. Szerettem így altatni, olyan jó volt fogni, most már megy nem marad meg az ölemben.

Most mag mellé fektetem, fogja a fülem és úgy alszik el, vagy velünk alszik a nagyágyban vagy ha elaludt átviszem s szobàjába. Engem nem zavar ha ringatni kell vagy velem alszik, sosem panaszkodtam ha nem akart elaludni vagy nem is aludt éjszakáztunk vagy beteg bolt, az

én gyerekem, azért szültem hogy babázzak szeressem, gondozzam.

Egyszer barátnőm babájátcfelvettem automatikusan ringatni kezdtem, és rám szólt ne ringassam mert akkor este is menjen hozzájuk, mert ő bízony nem ringatja, aludjon el magától!

2010. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
kicsit fogalom zavarban szenvedsz.Miért ítélné el valaki is azt ami mindkét személynek jó.ha neked jó hogy így altatod a gyereked,akkor tedd ezt.De ha valaki panaszkodik,hogy csak kézben hajlandó aludni és mit is tegyen az megint más,mert akkor itt az anyuka szenved,és persze hogy kapja a tanácsokat.De ha valami mindkét személynek jó,akkor senkinek semmi köze hozzá.Én a magam részéről sosem altattam a babám kézben,nem is tudna már elaludni úgy.18 hónapos,de nekünk igy volt jó,ez vált be,pedig hasfájós is volt,meg ugye azok a fogak is,meg volt hogy aludni nem akarok stb,de kézben nem tudott elaludni.
2010. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A lányomat 13 hónapig ringattam. Majd egyik napról a másikra leszokott róla. Eddig igényelte. Én alapból nem vagyok híve a hagyjuk sírni egymagában és megtanul elaludni. A gyeerekek 3 éves korukra fejlődik ki annyira az idegrendszere, hogy megtanuljon egyedül elaludni. Addig bizony soakn nem haljandók megmaradni egyedül a szobában. em biztos, hogy ringatni kell, de ot kell ülni mellette.

Egyébként én még emlékszem rá, hogy nekem sem kellett egyedül elaludnom mikor kicsi voltam. Már rég oviba jártam mikor anyu vagy apu minden este ott ült az ágyam szélén és bőszen mesélte Andersen vagy Benedek Elek meséit, addig míg el nem aludtam. em tudom miért kell ráerőltetni valamit a gyerekre ami számunkra kényelmesebb, számára viszont nem jó, amit sírással jelez. Ha kell iskolás koráig mesélek a lányomnak esténként, bár estére úgy kiüti magát, hogy beteszem az ágyba és már fordul is alvós pózba. De bizony nálunk is vannak még nyűgös esték, mikor ölbe kell veni, mesélni kell, vagy még inni kér, sőt még éjjel is ébred olykor. Én ezt vállatam, azért vagyok az anyja, hogy kielégítsem minden kívánságát. És mielőtt még megvádolna valaki, hogy a gyerekem rabja vagyok, hát nem vagyok az, ő az életem, életünk része, de nem kizárólag körülötte forog a világ.

2010. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
"azért vagyok az anyja, hogy kielégítsem minden kívánságát." --> én inkább azért vagyok az anyja, hogy szeressem ÉS neveljem
2010. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!